Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Acronis True Image Home 2011 14.0.0 Build 3055 + Portable + Silent

Shko poshtë

19082010

Mesazh 

Acronis True Image Home 2011 14.0.0 Build 3055 + Portable + Silent


Acronis True Image Home 2011 14.0.0 Build 3055 + Portable + Silent | 595 MB
Acronis True Image - it is a reliable solution for complete backup and restore for workstations. The product enables you to create exact disk images of a working computer that will provide the most complete data protection. Backup disk image is a file that includes absolutely all data, including boot records, operating system, applications, data files, photos and videos, e-mail updates and configuration, and any other files on the disc data.

Acronis True Image Home also allows you to create a bootable CD that can back-up and restore a disk/partition on a Windows XP or Vista-based PC.

Supported hardware:
* Internal and external hard disks
* Networked storage devices
* CD-R(W), DVD+R, DVD+RW, DVD-RAM, BD-R (Blu-ray, NEW!)
* ZIP® Jazz® and other removable media
* P-ATA (IDE), S-ATA, SCSI, IEEE1394 (Firewire) and USB 1.0 / 2.0 drives, PC card storage devices

Supported File Systems:

* FAT16/32, NTFS, Linux Ext2, Ext3, ReiserFS, and Linux SWAP;
* Special sector-by-sector support for unknown and corrupted file systems.

Acronis True Image Home 2009 also allows you to create a bootable CD that can back-up and restore a disk/partition on a Windows XP or Vista-based PC.

Minimum system requirements:

To take full advantage of Acronis True Image Home 2009 you should have:

* Pentium processor or higher
* 256 MB RAM
* CD-RW drive for bootable media creation

Supported hardware:
* Internal and external hard disks
* Networked storage devices
* CD-R(W), DVD+R, DVD+RW, DVD-RAM, BD-R (Blu-ray, NEW!)
* ZIP® Jazz® and other removable media
* P-ATA (IDE), S-ATA, SCSI, IEEE1394 (Firewire) and USB 1.0 / 2.0 drives, PC card storage devices

Supported File Systems:

* FAT16/32, NTFS, Linux Ext2, Ext3, ReiserFS, and Linux SWAP;
* Special sector-by-sector support for unknown and corrupted file system

Home Page - http://www.acronis.com/

Download
fileserve.com uxHMU7T/atie.part1.rar

fileserve.com dPvp6eq/atie.part2.rar

fileserve.com AP56stX/atie.part3.rar

fileserve.com hrXvKYe/atie.part4.rar

fileserve.com w2hx3gp/atie.part5.rar

fileserve.com PAqtNc9/atie.part6.rar


MirroR
uploading.com atie.part1.rar/

uploading.com atie.part2.rar/

uploading.com atie.part3.rar/

uploading.com atie.part4.rar/

uploading.com atie.part5.rar/

uploading.com atie.part6.rar/
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

- Similar topics
Share this post on: diggdeliciousredditstumbleuponslashdotyahoogooglelive

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi