Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Miss Kosova Universe me një kostum të ri kombëtar

Shko poshtë

Miss Kosova Universe me një kostum të ri kombëtar

Mesazh nga Linddt prej Sun Aug 22, 2010 9:42 pmMiss Kosova Universe, Kështjella Pepshi është paraqitur me një kostum interesant gjatë konkurrencës së Miss Universe që këtë vit mbahet në Nevada të Shtetëve të Bashkuara të Amerikës.

E veshur me një kostum ngjyrë ari dhe një kokë të një cjapi që simbolizon përkrenaren e Skendërbeut, Kështjella ka bërë një paraqitje më këtë kostum që thuhet se është punuar nga agjencia e njohur e modës, Victoria Secret.

Agjencitë e lajmeve kanë shkruar se kostumi është kostum kombëtar i Kosovës.

Problemi i vetëm qëndron se kostumi i tillë nuk është parë asnjëherë nëpër ekspozitat e etnografëve të Kosovës që janë mbajtur shpesh nëpër trojet shqiptare gjatë këtyre viteve dhe nuk dihet se a është pjesë e etnografisë sonë, e cila është shumë e pasur sa i përkëtë këtyre kostumeve.

Por, ende nuk dihet se a është ky kostum ide e Fadil Berishës apo është ide e kreatorëve të “Victoria’s Secret”.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi