Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Midnight Outlaw: Illegal Street Drag Nitro Edition

Shko poshtë

Midnight Outlaw: Illegal Street Drag Nitro Edition

Mesazh nga No.i.d prej Fri Sep 03, 2010 9:54 pmMidnight Outlaw: Illegal Street Drag Nitro Edition
PC game | Genre: Racing | 210 Mb

The "Nitro Edition" of Canopy Games' Midnight Outlaw: Illegal Street Drag contains a few enhancements. The objectives remain the same: earn money by wagering on illegal street drag races, upgrade your engine, out-maneuver the police, build a reputation, and gain respect from your fellow dragsters. As in the original, players can customize the cars with custom paint and sound systems, and win races by using nitrous oxide boosts near the finish line.

Midnight Outlaw: Illegal Street Drag -- Nitro Edition[/b] offers ten supercharged cars, risky daytime racing in addition to the normal nighttime matches, and four new venues. As with the first game, players can select "Test Drive" to check out a car's performance, "Hit the Streets" to challenge other racers, or multiplayer action via a LAN or the Internet (optional install available for GameSpy Arcade). Status is tracked by money, respect points, current race class (A through D), best times, win and lost record, and the cost of each race.

Features
* Ten supercharged nitrous-oxide propelled street machines
* Wager on race outcomes to build reputation and respect and earn money for upgrades
* Multiplayer via LAN or Internet


Download
hotfile.com Midnight.part1.rar.html
hotfile.com Midnight.part2.rar.html
hotfile.com Midnight.part3.rar.html
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Midnight Outlaw: Illegal Street Drag Nitro Edition

Mesazh nga Linddt prej Sat Sep 04, 2010 9:40 pm

flm no.i.d e fort kjo loj po e down....
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi