Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Urime Festa e Kurban Bajramit

Shko poshtë

Urime Festa e Kurban Bajramit

Mesazh nga <<<Mēľāqĵāāā>>> prej Thu Sep 09, 2010 6:27 am

Urime Festa e Kurban Bajramit
InshaAllahu ua pranon namazin tuaj,
agjerimin tuaj, lutjet e juaj, dhe u
shperblen me xhennet...

Të gjithë vëllëzërve dhe motrave
muslimanë u dëshiroj që ditët e
festës së Bajramit t'i kaloni me
shëndet dhe qetësi shpirtërore
në mesin e më të dashurve dhe
të gjithë haxhijëve që Haxhi inshaAllah
dhe të gjithë atyre që kanë prerë Kurban
të jetë i pranuar tek Allahu i Madhërishëm.
Të jetë i Mëshirshëm ndaj nesh dhe të na
dërgojë në rrugën e Xhennetit, t'i ndihmojë
motrat dhe vëllezërit tanë të cilët xhinden
të sëmur, në luftë, në burgje, të unët dhe
të etshëm kudo që xhinden ata, Amin.

Zoti u sheroftë zemrat atyre qe u mungon
ndonje person i afert, që nuk kanë
mundësi ta urojnë e përqafojnë si dikur.
Gjithashtu gëzime e urime pambarim për ata
që Zoti i ka gëzu duke i bashkuar me të
afërmit e njerëzit e zemrës në këtë ditë
të veçantë për ju.

Aroma e Bajramit
Tingëllima e ezanit
Tingëllon thell dhe
Shpon zemrën e muslimanit
Jehon gëzimi dhe hareja
Ne të gjithve na bashkon feja.

- ''Thuja: namazi im, kurbani im, jeta ime dhe vdekja ime janë
thjesht vetëm për All-llahun Zotin e botëve''. (El-En'am: 162).

''Thuaj: ''Vetëm mirësisë së All-llahut
dhe mëshirës së Tij le t'i gëzohen,
kjo është shumë më e dobishme
se ajo që grumbullojnë''. (Junus: 58).

All-llahu na i pranoftë adhurimet


avatar
<<<Mēľāqĵāāā>>>
Homie
Homie

Numri i postimeve : 310
PIKE : 379
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 03/08/2010
Mosha : 25
Vendbanimi : и'вυzzє t'Kosovess-IstoG

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urime Festa e Kurban Bajramit

Mesazh nga Linddt prej Thu Sep 09, 2010 6:53 am

Urime Festa e Kurban Bajramit
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urime Festa e Kurban Bajramit

Mesazh nga Linddii prej Thu Sep 09, 2010 7:03 am

Urime e pritshi edhe shum tjer rose53
avatar
Linddii
Master
Master

Numri i postimeve : 663
PIKE : 811
Popullariteti Popullariteti : 40
Data e regjistrimit : 16/08/2010
Vendbanimi : DeqaN

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urime Festa e Kurban Bajramit

Mesazh nga viola prej Thu Sep 09, 2010 12:25 pm

Te nderuar vellezer e motra Musliman me lejoni qe ne emrin tim te ju uroj festen e Fiter Bajramit urime dhe gezuar ne familje dhe te afermit tuaj.
Gezuar dhe fat kete fest te madhe per ne.
avatar
viola
Homie
Homie

Numri i postimeve : 263
PIKE : 369
Popullariteti Popullariteti : 6
Data e regjistrimit : 09/07/2010
Vendbanimi : Pejë/Gjermani

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urime Festa e Kurban Bajramit

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:18 am

urime festa e Fiter Bajramit
se paski gabu ju po nejse
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urime Festa e Kurban Bajramit

Mesazh nga <<<Mēľāqĵāāā>>> prej Tue Nov 16, 2010 7:24 am


Urime Festa e Kurban Bajramit të gjithë besimtarve dhe besimtareve Muslimane ,paqja dhe mëshira e Allahut qofshin mbi ju fat dhe lumturi në jet.
avatar
<<<Mēľāqĵāāā>>>
Homie
Homie

Numri i postimeve : 310
PIKE : 379
Popullariteti Popullariteti : 9
Data e regjistrimit : 03/08/2010
Mosha : 25
Vendbanimi : и'вυzzє t'Kosovess-IstoG

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Urime Festa e Kurban Bajramit

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi