Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Cobani qe e peshonte qumshtin me ate...veglen

Shko poshtë

Cobani qe e peshonte qumshtin me ate...veglen

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 12:26 pm

Ishte nje coban dhe jetonte ne mal me bagtine, dimer vere atje rrinte ai. Vinin fshataret te merrnin qumesht te ky, dhe ky kishte nje menyre te cuditshme tu a peshonte qumshtin. E nxirrte ate veglen e burrit dhe e vendoste ne te koven me qumesht dhe ua tregonte fshatarve se sa kishin. E mire jeta vazhdon dhe nje dite prej ditesh nje nga fshataret ish semure dhe dergoj gruan te merrte qumesht.
ajo kur e pa se si ky peshonte qumshtin u habit dhe i thote cobanit, a me peshon edhe mua nje here.. Cobani i thote po nuk se si te peshoj se si te fus ne kove une ty.
Ta tregoj une se si i thote ajo, ja ketu poshte fute ate dhe me ngri lart . E mire u tha e u be se kish bere ndonjehere ate lloj peshimi cobni po i peqeu shume domosdo. E keshtu vazhdoj kjo pune per disa kohe dhe sa here qe vinte ajo gruaja Conani kenaqej me te peshuar ate.
Mirpo nje dite vuri sa po peshonte qumshtin ne nje kove nuk po e mbante dot koven me qumesht he i thote ai qe po blinte qumesht ne ate moment, nuk po te punon ,,,, jo me duket i thote cobani ma ka prishur kandarin ajo gruaja e spo me punon me.
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Cobani qe e peshonte qumshtin me ate...veglen

Mesazh nga linda prej Mon Jun 28, 2010 12:26 pm

Shkon nje shqiptar ne Kine dhe ben ca bisnes atje e kthehet.
Kur vjen ketu u shet mend se ka mesuar kinezce, e pyat njeri si i thone njeshit ne kine ky i thote ..cen , po dyshit.. cen cen po treshit cen cen cen po 99 si i thone cen cen cen cerrrrrrrrrrrrrrr
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 26

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi