Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Fjalor Shqip - Italisht :P

Shko poshtë

Fjalor Shqip - Italisht :P

Mesazh nga Linddt prej Mon Jun 28, 2010 3:13 pm

meqe ra fjala.. - visto che e’ caduta Ia parola..

o derebardhe - o porta bianca

lumemadhe - fiume grande

pike e zeze! - punto nero!

djathe i ndenjur - formaggio seduto

ha shqip apo nuk ha shqip ti? - mangi o non mangi l’albanese te?

S’ke dy pare mend! - non hai due soldi di cervello!

Ah ti qenke foli murit.. - tu sei chiama il muro

me beni nje bythe vend - fatemi un culo di posto

do te marr ne telefon - ti prendo in telefono

rob zoti - prigioniero di Dio

mos i lut bythen atyre.. - non pregare il culo a loro..

katundar hesapi - contadino il conto

e di ca te punoj apo Jo? - lo sai che ti lavoro o no?

me jep nje mendje! - dammi una mente!

do nje dru te mire? - vuoi un buon legno?

vari Iesht! - appendi i pelli!

na fike deren! - ci hai spento Ia porta!s

ecili sheh bythen e vet vella! - ognuno guarda il proprio culo fratello!

nuk te ndjek gjermani prapa! - non ti corre il tedesco dietro

u be deti kos - e fatto il mare yogurt

mere me long se mish mbaroi -prendi il sugo perche la carne e finita.

jam i rrahur me vaj e uthull - sonno picchiato con oglio e accetto

Ti ke ikur per lesh - Sei andato per lana

S’ma vare fare - Non me Ia pendi per niente

mos me bej numra se te pikturoj ne mur - non mi fare numeri che ti dipingo nel muro;

fare kosi – seme di yogurt

po pres floket – sto aspetando i capelli

lum si ti – fiume come te

kelysh kurve – cucciolo di puttanaa

merr vesh ti? – a prendi orecchio tu?

A ditezi – a giorno nero

Aty po me rref mua – e proprio li che mi picchia a me

Mos me caj veshet – non mi spaccare le orecchia

Iken dritat -sono andati via le lucci

Po pres nje shok -Sto tagliando un amico

Mbas pilafit – dopo il riso

Vrite pak mendjen – uccidi un po la mente

koqe kandari - coglione di bilancia
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi