Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Si Te Krijojm Map Per CS 1.6 ?

Shko poshtë

Si Te Krijojm Map Per CS 1.6 ?

Mesazh nga Wolfi prej Fri Jul 01, 2011 5:20 pm

Tutorial by: Wolfi

Mas Pari Him e donwloadojm Programin ne webfaqen :
depositfiles.com 8763470

Pastaj E Hapim Valve Hammer Editor
edhe Him nalt tek Tools edhe options...

Him Tani Nalt Game Configurations

Configuration: Him Edit tani add edhe e shenojna Cstrike edhe add

Tani te game Data files: him C:\Program Files\Valve\cstrike\halflife-cs.fgd

Te Gane Executebke Directony [ex: c:\Half-Life] e Shenojna: C:\Program Files\Valve

Te Mod Directory [ex: C:\Half-Life\tfc e Bojna: C:\Program Files\Valve\cstrike

Te Gane Directony [ex: C:\Half-Life\valve] e bojne: C:\Program Files\Valve\cstrike

Tani Dalum te Build Programs

Te CSG executeble: e bojna :C:\Program Files\Valve Hammer Editor\tools\qcsg.exe

Te BSP executable e bojna :C:\Program Files\Valve Hammer Editor\tools\qbsp2.exe

Te VIS executable e bojna : C:\Program Files\Valve Hammer Editor\tools\vis.exe

Te RAD executeble e bojna :C:\Program Files\Valve Hammer Editor\tools\vis.exe

Tani edhe ne Fund te Place Compiled maps in this directony before running the game: e Bojna :C:\Program Files\Valve\cstrike\maps

Dalum Tani te Textures : edhe him Add Wad tani C:\Program Files\Valve\cstrike edhe i shini do ikona

Si P.SH : ajawad.wad de_dust.wad de_clube.wad etj.

FALEMINDERIT KALOFSHI SA MË MIR


Enjoy........


avatar
Wolfi
Administrator
Administrator

Numri i postimeve : 13
PIKE : 43
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 30/06/2011
Mosha : 24
Vendbanimi : Irzniq

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi