Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Shko poshtë

Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:52 am

Të gjithë burrat e lagjes, përveç njërit ikin në mërgim. I thotë gruaja: -"O burrë po ik edhe ti në Itali se më vjen turp nga shoqet".
"E di si?"- i thotë burri, "unë po rri në taracën e pallatit, po pyeti njeri për mua thuaj që është në Itali dhe ti më sill për të ngrënë.
"Mire" - i thotë gruaja.
Mbas një jave, i dashuri i gruas hyn në pallat dhe burri që e shikon nga tarraca i thotë: - "Ça të bëj që jam në Itali se po të isha në Shqiperi ta ndreqja unë qejfin ty.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:53 am

Kesulkuqa hyn tek shtepia e Gjyshes dhe aty gjen Ujkun.
Kesulkuqa: Sa veshe te medhenj paske, sa goje te madhe paske, sa sy te mendhenj paske.
Ujku: Moj, me fal po ti per te kritikuar ke ardhur ketu ?
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:53 am

Nje djale dhe nje plake po presin autobuzin.
Djali pertyp camcakiz, ndersa plaka duke pare nga djali i drejtohet:
-"Eh, fole ti djalo fole, po une qe nuk degjoj asgje.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:53 am

Sherr me gruan
E di qe ke bo sherr me gruan,si shkojne gjerat tani?Hee, erdhi ne gjunje tek une.Po c'fare te tha?Dil nga posht krevatit
se ta tregoj une qefin.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:54 am

Majmuni

Dy vajza adoleshente po laheshin nën dush dhe njëra prej tyre tha:
-Majmunit tim të vogël kanë filluar ti dalin qimet.
Ndërsa vajza tjetër tha:
-Kurse majmuni im ka filluar të hajë dhe banane...
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:54 am


Martesa

A e dini që në kohët e sotme 180% e grave nuk e duan martesën!
Siç duket e kanë kuptuar që për 60 gram salçiçe s'ja vlen të blejnë gjithë derrin.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:54 am

Lepuri

Lepuri ishte duke mprehur dhëmbët. Kalon ujku dhe e pyet
-"Çfarë po bën o lepur"
-"Po mpreh dhëmbët se dua të ha luanin"-ia kthen lepuri.
Pas pak kalon ariu dhe e pyet. -"Çfarë po bën o lepur?"-
-"Po mpreh dhëmbët se dua ta ha luanin"-ia kthen lepuri.
Më pas kalon Luani rastësisht dhe e pyet lepurin -"Çfarë po bën o lepur?"-
-"Ja po mpreh dhëmbët se flas ndonjëherë budalliqe" -ia kthen lepuri.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:54 am

Shpëtimtarja

Në ditarin e një gruaje që kishte udhëtuar me anije shkruante...
-E Martë, është dita e tretë e udhëtimit në anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po më vardiset...
-E Mërkurë, kapiteni i anijes më ftoi për drek në kabinën e tij...
-E Enjte, kapiteni i anijes kërkoi që ta kalojë natën me mua....
-E Premte, kapiteni i anijes m'u kërcënua se nëse nuk pranoj të fle me të do ta fundosi anijen me gjithë 387 pasagjerët....
-E Shtunë, i shpëtova 387 pasagjerët nga anija jonë!!!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:55 am

Femra e përsosur

Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tërë jetën kërkonte femër të përsosur. Kur u bë 70 vjeç, dikush e pyeti:
-"Ke udhëtuar tërë botën. Si nuk e gjete një femër të përsosur."
Plaku u pikëllua shumë dhe tha: -"Njëherë isha afër një femre të tillë".
Tjetri vazhdoi: -"Po ç'ndodhi? Pse nuk u martove me të?"
Plaku, edhe më tej i pikëlluar, ia ktheu: -"Ç'të bëj? Ajo po ashtu kërkonte mashkullin e përsosur."
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:55 am

Fshatari dhe Ferrari

Një fshatar u nis për te vajtur nga qyteti për në fshat me biçikletë,kur para tij ndaloi një shok,i cili ishte më një ferrari dhe ky i thotë :
-Hajde të të shpie unë në fshat!Mbahu mirë pas makinës dhe unë do të tërheq!Në qoftë se iki me shumë shpejtësi ,atëherë ti bjeri ziles dhe unë do ta ul shpejtësinë.Fshatari ra dakort.
Duke ikur rrugës parakalon njëri me Porsh.Ky që kishte Ferraru nuk u mbajt,por e shkeli gazin dhe makina arriti menjëherë 180km në orë.
Fshatari me biçikletë filloi t’i binte ziles i tmerruar,por shoku i tij nuk po ja vinte veshin fare.Ai donte t’ja kalonte Porshit.Porshi kalon në një postobllok të policisë,me një shpejtësi aq te madhe saqë polici nuk e ndaloi dot dhe menjëherë merr në radio shefin.
-Shef!Një makinë me shpejtësi në rrugën qendrore...
Pa mbaruar fjalën,kalon Ferrari po me shpejtësi të madhe dhe polici i tmerruar merr prapë shefin në radio:
-Shef! Një makinë tjetër kaloi me shpejtësi të madhe,po lëre atë...po ishte njëri me biçikletë që i ishte ngjitur nga mbrapa dhe po i binte ziles që ta parakalonte...
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:55 am

Fëmija Kurioz

Një herë një fëmijë i vogël pyet mamanë e tij që ishte shtatëzanë :
-O -Mami,pse e ke barkun e madh ti? Dhe Mamaja ja kthen :
-Sepse pres një femijë ..
Një ditë djali shef një burrë që e kishte barkun e madh dhe e pyet:
-Xhaxhi po ti çfarë po pret? Ai ja kthen :
-Po pres autobuzin! Fëmija i thotë :
-Po doli biçikletë do ma japësh mua?
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:55 am

Gagaçi Klandestin

Një herë ishin për tu nisur disa klandestinë për në Itali me skaf.
Rrugës klandestinët e kishin lënë që në kohë të ndryshme të rrinte njeri prej tyre roje dhe të shifte për policine që patrullonte në det.
Mirëpo,njëri prej klandestineve ishte gagaç,dhe kur i ra rradha atij,ai seç donte të thoshte diçka dhe ja bënte :
-Po..po...pol....
Dhe pak sekonda më vonë kapen nga policia dhe u kthyen mbrapsht,vetëm atëherë skafisti e kuptoi që gagaçi donte të thoshte fjalën Policia...
Ata ishin të vendosur te niseshin perseri,dhe prapë filluan te bënin roje.
Kur i ra radha Gagaçit,ai pak minuta pasi po bënte roje,filloi te thoshte :
-P-p-pp-ppp
Menjeherë të gjithë u hodhën në det se menduan mos ishte Policia..
Ne atë moment gagaçi e thotë fjalën e plotë:
-P-p-pesh-peshkaqeni...
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:56 am

Skafisti
Nje here nje skafist kishte per te cuar nje rruge me Kineze per ne Itali.
Rruges skafisti i hedh ne det Kinezet,dhe kthehet perseri per ne Shqiperi.
Ne kohen qe kthenet i del nje peshkaqen perpara dhe i thote :
-Po boll duke hedhur vetem Kineze ore burr i dheut,se na zuri barku...
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:56 am

Trashgimtari

-A të ndihmoi ilaçi që të dhashë herën e fundit?
-Shumë!
Gabimisht xhaxhai i piu ato,dhe unë mbeta i vetmi trashgimtar i pasurisë së tij..
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:56 am

Fëmija

Babi,pash në ëndërr sikur më fale njëmijë lekë
-Mirë bir,mbaji dhe harrxhoji për çfarë të duash.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:56 am

Ligji i Gravitetit

Babi,ç’është ligji i gravitetit?
Të të them të drejtën nuk e di.Ku ka kohë babi yt të ndjekë punimet e Parlamentit dhe të mësojë për të gjitha ligjet që ai miraton?
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:57 am


Shënimi

I vdiq gruaja dhe i shoqi porositi që në pllakën e varrit të saj të shkruhej:
’’ E di që lotët e mi nuk të ringjallin, prandaj po qaj.’’
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:57 am

Nje dite profesori hyn ne klas dhe pasi pershendetet me nxenesit fillon ti pyesi ata se ku ju punojn prinderit. Pyet njerin i pergjigjet, me tjetrin edhe ai, e kshu e me radh arrin te nxenesi x edhe i thot po ty ku te punon mami? ...

Nxenesi : Mami im punon zvendesuse ,,
Mesusi : zvendesuse
Nxenesi : po presor zvendesuse .
Mesusi: po mir cfar pune esht kjo xhan se spo te kuptoj...
Nxenesi : zoti mesus i ke parasysh ato femrat me geta, me cizme me taka te larta, me styjena, me bluza te shkurtra ,me minifun lekure .
Mesusi : po... , por ajo te keqen presori eshte prostituta .
Nxenesi: presor prostitut eshte motra ime, mami im kur ajo spunon e zvendeson.....
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:57 am

Një piranec pasi kthehet në shtëpi dhe mbaron punë me nevojat personale drejtohet për në dhomë. I thote gruas:

- Sa i mirë që jam, më duket se jam rob i dërguar nga Zoti..

- Pse?-i thotë ajo.

-Po ja, teksa po hyja për në banjo drita u hap vetvetiu..

- More maskara prapë ke urinuar në frigorifer ti - ulërin gruaja.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:57 am

Burri gruas pasi kishin lindur fëmijën e tretë:

-Grua, tani e tutje nuk do bëjmë më fëmijë.

Gruaja e cuditur:

- Pse ?!

Burri:

- Po ti e lexove gazetën, në çdo katër fëmijë njëri është kinez.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga No.i.d prej Tue Jun 29, 2010 4:58 am

Na ndodheshin dy fshatra njeri perballe tjetrit dhe i ndante Lumi ( Vjosa), njerin e kapte Fieri ndersa tjetrin Vlora.

Ngrihen nje dite disa djeme te rinje nga fshati vlores dhe thone: Si thoni sikur te kalojme lumin dhe te q*** grate e fshatareve nga fieri? Mire? - Mire ne rregull te gjithe.

E mire shkojne te armatosur shtin disa here ne ajer kot sa per te trembur fieraket dhe mbarojne pune me femrat
Te njejten gje e perserisin edhe disa here te tjera.

Pas shume vitesh kur te gjithe jan te martuar dhe me femije, na takohen po te njejtet burra ne qender te fshatit dhe fillojne e kujtojne kohet e vjetra.... Del po i njejti person me te njejten ide dhe u thote:

Ore si thoni te kalojme prap lumin dhe te shkojme te q*** grate e fierakeve sic e benim ne rini? - dakort te gjithe te tjeret..

Edhe ashtu bejne kalojne lumin si ne ate kohe dhe fillojne e godasin ne ajer per te trembur fieraket. Por ksaj radhe fieraket ne vend qe te fshihehin u kunderpergjigjen duke shtire me arme akoma me shume drejte vlonjateve...

Fillojne e cuditen vlonjatet - Ou si ka mundesi? - Paska ndryshuar bota? - Pa he te qellojme edhe njehere.
Qellojne perseri me bresheri vlonjatet dhe fieraket ua kthejne akoma me keq pas me bresheri edhe ata, nuk luanin nga shtepite.

Ngrihet nje vlonjat dhe u thote shokeve:
O burra ja mbathim matan lumit se na qenkan rritur djemte!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Disa Barsaleta te zgjedhura nga une

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi