Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

3D në ekran 27 inçësh

Shko poshtë

3D në ekran 27 inçësh

Mesazh nga Linddt prej Tue Jun 29, 2010 6:40 am

3D në ekran 27 inçësh

Në mesin e paralajmërimeve të shumta për panairin teknologjik Computex gjendet edhe aktualisht ekrani më i madh 3D me diagonale prej 27 inçësh.
Kompania Asus ka paralajmëruar disa ekrane interesante të cilët në mënyrë më detajuese t’i demonstrojë në panairin Computex i cili pritet të mbahet së shpejti.

Për adhuruesit e lojërave kompjuterike janë dedikuar ekrani 23-inçësh VG236H si dhe PG276 me diagonale prej 27 inçësh. Në të dyja rastet bëhet fjalë për ekrane tredimensionale me frekuencë prej 120 Hz dhe kohë të përgjigjes prej 2 milisekonda me rezolucion të plotë HD si dhe mbështetje për teknologjinë 3D Vision të Nvidias.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi