Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

kuriozitete te pergjitheshme!!!

Shko poshtë

kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 5:55 pm

a e dini perse pas te teshtitures njerzit te urojne SHENDET!!!?

Sepse per pak momente ndalon zemra!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 5:55 pm

a e dini perse thone:

Qau me lot Kronkrodili Wink?

krokodilat pasi gjuajne prehen e tyre ne uje, e hane ushqimin perseri ne uje dhe kriperat minerale te
ujit i shkaktojne lot dhe ngjan sikur qan!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 5:55 pm

charlin chaplin mori pjes ne nje konkurs ku konkurohej se kush imitonte me bukur charlin chaplin dhe doli ne vendin e tret!!!

hahahahahha
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 5:56 pm

KURIOZITETE TË SHKURTËRA

Në tokë ekzistojnë 4 oqeane dhe 56 detëra që së bashku e formojnë “Detin Botëror” I cili përfshin 71% të sipërfaqës së përgjithshme të tokës (316 mil.km2)

Për nga sasia e kripës më së shumti ka deti I Kuq ndësa më së paku deti Baltik

Oqeani më i madh është oqeani i Qetë, pastaj oqeani Atlantik, oqeani Indian dhe oqeani i Ngrirë i Veriut.

Lumi Amazona është i vetmi lum që nuk ka të ndërtuar asnjë urë mbi të.

Një grek maratonist ka vrapuar 42 km pa u ndalur. Më së shumti në bote ka vrapuar për të dytën herë që mban rekordin 42 km e 195 m,

Në Evropë patataja është sjellë nga Amerika në vitin 1536. Në fillim e mbillnin për shkak të lulës së bukër që ka, kurse më vonë filluan ta përdorin për ushqim.

Peshku “Pegava” është lloj ngjallash që mund të qëndrojë vërtikalisht. Kur peshkon, ajo ngritet, kurse me bishtin përforcohet mbi shkëmb ose ndonjë trup tjetër.

Gjethet më të mëdha i ka një lloj pallme e quajtur “Rafia”, rritet në brigjet e lumit Amazon. Gjethet e saj të blerta arrin gjatësi deri 22 metra dhe gjereësi afër 12 metra, kurse bishtin e gjethës e ka 5 metra të gjatë.
Një gjethë e tillë mund të shtrehoj 10 njerëz.

Në Brazil gjatë shek. XX-të është vrarë gjarpëri më i madh në botë, Anakonda, gjatësia e të cilit arrinte ne 35 metra. Për ta vrarë këtë gjigant u desh që të goditej me 500 plumba.

Druri i cili e mban rekordin e trshësisë në botë është “Baobabi”, i cili gjendet në Tan- ganike me moshë rreth 30 shekuj. Ky dru perimetrin e trungut e ka 47 m, lartesinë 22 metra, ndërsa perimetrin e kurorës 145 metra.

Më 1560 kirurgu francez Ambruaz Pare i pari bëri gjymtyrë artificiale të njeriut.

Më 1590 holandezi Zaharijaz Jansen që merrej me optikë, konstruktoi mikroskopin.

Në vitin 1790 në Amerikë është shpikur turleja e parë për shpuarjen e dhëmbëve.

Lumi më i gjatë në botë është Nili me gjatësi 6.671 km. që gjendet në Afrikë.

Kina është shteti më i madh në botë me 1.221,692,000 banorë. Në Mesjetë quhej Katai.

Gjarpëri i ujit që jeton në veriperëndim të Australisë rreth shkëmbinjëve të ujit, është shtaza më helmuese në botë. Helmi i tij është 100 herë më i fortë se helmi i gjarpërit Australian në tokë i quajtur “Tapana e Shkretëtirës” e që konsiderohet gjarpëri më helmues tokësor.

Rusia është shteti më i madh për nga sipërfaqja me 17.075,000 km².

Peshkun trashanik “Siluris Glanis”- shkencëtarët erdhën në përfundim se përkundër kokës së madhe, është peshku më budalla në Botë, sepse në pranverë ku bënë nxehtë, në breg të lumit rriten shelgjet dhe në ujë bien thuprat e këtij druri së bashku me gjethet, peshku trashanik me ngutësi i përbin duke menduar se bie ushqimi I tyre i preferuar. Në lukth këto fije të shelgjes lëshojnë alkool që e bën peshkun të humbur.

Malet më të larta në Ballkan janë Alpet Shqiptare dhe kanë 13 maje me mbi 2.500 metra lartësi dhe sipërfaqe 2.240 km².

Rruga më e vjetër në Ballkan ka qenë “Vija Egnatia” (Vija Egnacia).

Njeriu më i gjatë në botë ka qenë 2.72 metra.

Në trupin e njeriut ka rreth 656 muskuj. Disa prej tyre jane 38 cm, e disa mezi arrijne nje milimetër.

Maja me e larte ne bote eshte Mont Everest me 8882 m, gjendet ne Nepal.

Flutura më e madhe në Botë është 270 centimetra katror.

Qelizën i pari e zbuloi shkencëtari anglez Robert Hooke me 1665 i cili edhe ia dha emrin. Ky është zbulimi më i madh në mjekësi, sepse qeliza është njësia themelore kryesore e çdo organizmi të gjallë.

Novobërda është quajtur Mali I Argjentit e më vonë Kodra e Re e cila ra nën sundimin osman më 1455.

Maja e Korabit është maja më e lartë në Shqipëri.

Romani I parë shqiptar është “Marcja” I Ndoc Nikajt I botuar në vitin 1899.

Në vitin 1530 Prishtina kishte 12 lagje, prej tyre 9 të krishtera katolike shqiptare dhe vetem 3 muslimane. Sot është qyteti më I madh në Kosovë, përkatësisht kryeqytet.

Piktori venecian Marco Basaiti që pikturoi rreth viteve 1500-1530, ka qenë me prejardhje shqiptare.

Në qytetin e Amalfit në Kampani në kishën kryesore të këtij qyteti, në vitin
1506 ngritet përmendorja e varrit të perbashkët të familjës së Skënderbeut me një shqiponjë dykrenare shqiptare.

Katund quhen disa fshatëra në Dalmaci. Gati në të gjithë qytetet e Dalmacisë nga një rruge mban emrin “Rruga Ilire”.

Armata e shtetit të Vatikanit është armata më e vjetër në botë. Zyrtarisht është themeluar më 21 janar 1506, por fillimet e saj shënohen që në vitin 1400. Përveç se është armata më e vjetër në Botë, ajo është edhe ndër më të voglat, me vetëm 83 ushtarë. Uniformat e tyre kanë qenë të dizajnuara nga artisti gjenial Mikelanxhelo.
Libri I parë I shruar shqip është “Meshari” I Gjon Buzukut. Në parathënje të veprës dëshmon se veprën e kreu nga 20 marsi 1554 deri me 5 janar 1555.
Libri është botuar në kohën e humanizmit dhe të kundërreformës, kur u krijuan kushtet që feja katolike të mësohej e të predikohej në gjuhët kombëtare. Mesharin e gjeti Gjon Nikollë Kazazi nga Gjakova më 1740. Ky libër përmban: Librin e Orëve dhe Librin e Meshës. Me këtë vepër filloi Letërsia Shqiptare e Rilindjës.

Ujëdhesa më e madhë është në Atlantikun Verior me 2.6 milion km².

Gjaku në organizmin e njeriut udhëton shumë shpejte: prej zemrës deri te gishtërinjtë e këmbës arrin për 16 sekonda, deri në tru për 8s, deri në mushkëri vetëm për 6 s.

M 1592 Galileu Galileo zbuloi termometrin e parë, mirpo termometri me I përshtatshëm u punua në Itali më 1654.

Më 1628 shkencëtari V. Harvej nga Anglia I pari dha shpjegimin mbi qarkullimin e gjakut në trupin e njeriut.Në Turqi gjendet një skulpturë, vepër e natyrës, që paraqitet një grua duke qarë. Lotët e saj rrjedhin me shekuj, por nga burimet e fshehta të ujit që ndodhen nën shkëmb.

Ujëvara më e madhe në Botë është “Engjël” e lumit Karao (Venezuelë). Lartësia nga e cila bie uji është 1.000 m. Kjo ujëvarë është vetëm një nga shumë ujëvarat e larta në këto anë te Venezuelës. Emrin e ka marrë sipas pilotit amerikan Xhimi Engjël i cili në vitin 1933 e ka vizituar dhe vendosur në ditarin e tij.
Ujëvara e dytë është në Republikën Jugafrikane me lartësi 414 m.
Ujëvara e tretë është “Kukenani” në Venezuelë me 610 m, lartësi.

Mali më I lartë në Kosovë është Gjeravica me 2.656 m, lartësi.

Xhejson Pitri nga Mexburgu (SHBA), plot 13 vite nuk bëri asnjë mungesë në shkollë.

Helmi i Meduzës mund ta mbys njeriun nëse është në sasi të mëdha, ndërsa shkencëtarët prej tij po perpiqen të nxjerrin ilaqin për sherimin e sëmundjes së zemrës.

Tomas Jang, fizikan nga shekulli XVIII-të fliste dymbëdhjetë gjuhë kur i kishte vetëm tetë vjet moshë.

Gjatë ndërtimit të kanalit të Panamasë kanë humbur jetën më tepër se 25 mijë njerëz.

Masa e virusit ndaj masës së njeriut mesatar është proporcionale me masën e njeriut ndaj masës së Tokës.

Gjirafa është e vetmja kafshë e cila mund të dalloje ngjyrat, sepse syri i saj është përafërsisht i njejtë me syrin e njeriut.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 5:56 pm

Highway to Hell" e popullarizuar nëpër funerale

Kënga e grupit legjendar të muzikës rok AC/DC, "Highway to Hell" ("Rruga për në Ferr") është bërë hit i funeraleve në Australi.
Sipas mediave të atjeshme, kënga e Ozzy Osbourne, “Ding Dong the Witch is Dead” (“Ding Dong shtriga vdiq”) dhe kënga e Queen, “Another One Bites the Dust” (“Edhe njëri kafshon pluhurin”), janë po ashtu të popullarizuara.

Menaxherët e funeraleve në Centennial Park, varrezat më të mëdha në Adelaide, thonë se vetëm dy himne klasike ende mbeten në top-dhjetëshin e këngëve për funerale: “Amazing Grace” dhe “Abide With Me”.

“Highway to Hell”, e cila përmban fjalët: “Po shkojmë poshtë, do të kënaqemi; Edhe miqtë e mi do të jenë atje”, është kryeson top-dhjetëshin e përcjellë nga hiti i Led Zeppelin “Stairway to Heaven” (“Shkallët për në Parajsë”).
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 5:58 pm

Fansat e thirrin Dr Who

Më shumë se 2.500 veta kanë provuar ta thërrasin në telefon Dr. Who pasi numri i tij i telefonit kishte dalë në shoun televiziv.
Programi televiziv me emrin e protagonistit kryesor, “Dr Who”, të cilin e luan aktori, David Tennant, kishte shfaqur në ekran numrin 07700 900 461, të cilin duhet ta thirrshin në serial për të marrë ndihmë nga doktori.

Mirëpo, që nga koha e shfaqjes së këtij numri rreth 2.500 shikues të serialit e kanë thirrur numrin për të kërkuar ndihmë, duke mos mundur ta dallojnë realitetin dhe filmin.

Madje një fans i serialit është ankuar në faqen e BBC duke shkruar: “E kam thirrur numrin, por aty u paraqit një zë i bezdisshëm nga rrjeti”.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 5:58 pm

Lakuriqi në jelekun e gjinjve

Një tinejxhere është mpiksur kur ka kuptuar se një lakuriq i vogël ishte rehatuar brenda jelekëve të saj, derisa ajo e kishte mbajtur atë për pesë orë aty.
Një recepsioniste hoteli, Abbie Hawkins, kishte menduar se është duke i bërë telefoni kur i kishte dëgjuar dridhjet në gjinj.

Mirëpo vetëm pas disa orësh kishte kuptuar se krijesa e vogël ishte futur në sutienet e saj.

“Kur e kuptova se kishte qenë lakuriq, jam shokuar. Mirëpo më pastaj ndjeva keqardhje për të. Dukej shumë rehatshëm aty brenda, mendoj se kam vepruar keq që e kam shqetësuar”, ka thënë Abbie.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 5:58 pm

Biseda e tepruar nxit thirrjen e policisë

Një amvise e dëshpëruar në Gjermani, e ka thirrur policinë pasi një shoqe e saj kishte biseduar me të 30 orë pa ndalë.
48-vjeçaraja, Ingrid Schuettler, i ka thënë policisë se e ka thirrur shoqen e sajën për të pirë çaj dhe për të biseduar.

Mirëpo, sapo kishin filluar bisedën, shoqja e saj nuk kishte ndalur së foluri dhe e ka mbajtur atë zgjuar tërë natën dhe në ditën e ardhshme.

“Pasi e ka dëgjuar për 30 orë resht shoqen e saj, dhe pas tentativave të pasuksesshme për ta bërë atë që të shkojë, gruaja nuk kishte pasur zgjedhje tjetër përveçse të na thërriste neve”, ka thënë zëdhënësi i policisë në qytetin Speyer.

Pasi kishte ardhur, policia e kishte detyruar shoqen e Schuettler të largohej.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 5:59 pm

Pensionistja operohet nën hipnozë

Një pensioniste nga Cambridgeshire i është nënshtruar operimit të gjurit duke qenë nën hipnozë pa pasur nevojën e anestezionit.
Bernadine Coady, 67 vjeçe, pjesën më të madhe të operimit prej një orë e ka kaluar e zgjuar, raporton Daily Telegraph.

“Ajo e ka hipnotizuar veten para operimit dhe brenda të njëjtës ditë është lënë për tu mjekuar në shtëpi”, tha zëdhënësi i spitalit ku është kryer operimi.

Kjo është hera e dytë që ajo i nënshtrohet një operimi duke qenë vetëm e hipnotizuar pa pasur nevojën e anestetikëve.

Ajo është pacientja e vetme deri tani e cila është operuar përmes përdorimit të hipnozës
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 5:59 pm

Ushtria diskriminon ushtarin ateist

Si shumë të krishterë të tjerë ushtari, Jeremy Hall, e ka thënë lutjen e falënderimit para darkës dhe po ashtu e ka lexuar Biblën para se të flinte. Katër vite më parë kur është dërguar në Irak ai e ka marrë Biblën me vete në mënyrë që të jetë më afër Zotit.
Dy herë ka shërbyer në Irak dhe ka një referencë të shkëlqyeshme. Por diku mes dy shërbimeve diçka ka ndryshuar. Jeremy Hall, tashmë 23-vjeçar, thotë se më nuk beson në Zot, fat, rastësi, apo në diçka mbinatyrore.

Humbja e besimit në Zot atij po i kushton me rrezikimin e karrierës së tij ushtarake dhe tani po e rrezikon edhe jetën e tij. Ai thotë se është kërcënuar nga ushtarakë të tjerë dhe ushtria ka qenë e detyruar t’ia caktojë një truproje për ta mbrojtur atë.

Në mars ai e ka ngritur një padi kundër Departamentit Amerikan të Mbrojtjes. Në padi ai pohon se liritë fetare të definuara nga amendamenti i parë i kushtetutës amerikane janë shkelur nga ushtria amerikane e cila sipas tij është shndërruar në një organizatë të krishterë.

"Mendoj se kjo është tërësisht kundër kushtetutës”, tha ai duke shtuar se ka diskriminim të organizuar kundër ateistëve në ushtrinë amerikane.

Hall nuk kërkon dëmshpërblim por kërkon garantim të të drejtave fetare në ushtri. Ai mendon se duke qenë ateist nuk është promovuar në gradë më të lartë.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:00 pm

Meteori shkakton panik në Izrael

Banorët e pjesës veriore dhe qendrore të Izraelit janë tmerruar pasi që kanë parë një meteor të madh duke lëvizur me një shpejtësi të madhe prej lindjes kah përëndimi.
Shfaqja e meteorit të shumica ka shkaktuar panik duke menduar se bëhet fjalë për ndonjë raketë ose objekt të paidentifikuar fluturues (UFO).

Meteori mbrëmë ka kaluar me shpejtësi të madhe. Pas kësaj kanë pasuar thirrje të shumta për policinë dhe mediat, kurse astronomët, të cilët nuk e kishin parashikuar kalimin e meteorit, janë shqetësuar.

"Ishte i bardhë dhe shndëritës, kurse pas vetes lëshonte një shkëlqim të madh. Si njeri që merrem me shkenca ekzakte nuk besoj në jashtëtokësorë. Është e mundur që meteori ka hyrë në atmosferë, kurse pamja ishte mbresëlënëse”, ka thënë njëri nga dëshmitarët okularë.

"Shkaku që ka bërë të mundur pamjen e meteorit është se ai ka qenë relativish i madh. Shumica e meteorëve nuk peshojnë më shumë se një e njëmijëta pjesë e gramit, kurse ky sigurisht ishte disa herë më i madh", ka thënë Jigal Pa-El, udhëheqësi i shoqatës së astronomëve izraelitë, për radion ushtarake izraelite.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:01 pm

Mbajtja e yllit të kuq është e drejtë njerëzore

Vendosja publike e yllit të kuq, këtij simboli të diktaturës komuniste është e drejtë themelore e çdo njeriu që vendos ta ekspozojë. Kështu ka vendosur Gjykata e të Drejtave të Njeriut në Strasbourg duke e aprovuar ankesën e një hungarezi i cili është dënuar në vendlindje ngase e ka ekspozuar publikisht këtë simbol.
Gjykata në Strasbourg vendosi që vendimi i gjykatës hungareze i shqiptuar tetë vite më parë kundër një aktivisti të partisë punëtore, është në kundërshtim me të drejtat themelore njerëzore, sidomos e prek atë të shprehjes së lirë.

Shteti mundet ta kufizojë lirinë e shprehjes vetëm në raste specifike të definuara qartë , thuhet mes tjerash në vendimin e gjykatës së Strasbourgut.

Ligji hungarez e ndalon vendosjen publike të simboleve të regjimeve të dikurshme totalitare, gjë që nënkupton paraqitjen publike të yllit të kuq, draprit dhe çekiçit, si dhe kryqit të thyer.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:01 pm

Mbajtja e yllit të kuq është e drejtë njerëzore

Vendosja publike e yllit të kuq, këtij simboli të diktaturës komuniste është e drejtë themelore e çdo njeriu që vendos ta ekspozojë. Kështu ka vendosur Gjykata e të Drejtave të Njeriut në Strasbourg duke e aprovuar ankesën e një hungarezi i cili është dënuar në vendlindje ngase e ka ekspozuar publikisht këtë simbol.
Gjykata në Strasbourg vendosi që vendimi i gjykatës hungareze i shqiptuar tetë vite më parë kundër një aktivisti të partisë punëtore, është në kundërshtim me të drejtat themelore njerëzore, sidomos e prek atë të shprehjes së lirë.

Shteti mundet ta kufizojë lirinë e shprehjes vetëm në raste specifike të definuara qartë , thuhet mes tjerash në vendimin e gjykatës së Strasbourgut.

Ligji hungarez e ndalon vendosjen publike të simboleve të regjimeve të dikurshme totalitare, gjë që nënkupton paraqitjen publike të yllit të kuq, draprit dhe çekiçit, si dhe kryqit të thyer.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:01 pm

Letra për divorc ishte gabim

Një çift i lumtur martesor ka marrë një letër nga gjykata sipas së cilës, divorci i tyre është finalizuar me sukses.
John Kitteridge, dhe gruaja e tij, Joan, kanë qenë në martesë të lumtur për 36 vjet, ndërsa befasisht gruaja e tij kishte pranuar nga posta një letër ku shkruante se ata ishin divorcuar.

Kjo e kishte shokuar Joanën me ç’rast ajo kishte filluar të qajë.

“Nuk mund të besoja se çka po lexoj. Thellë në brendi e dija se nuk mund të ishte e vërtetë, megjithatë ishte një shok i vërtetë. Edhe ne kemi pasur problemet tona si të gjitha çiftet! Mirëpo kurrë nuk jemi divorcuar”, ka thënë 59-vjeçarja, Joan.

Pas apelit të bërë nga John, zyra për divorc ka kërkuar falje duke thënë se letra i është dërguar gabimisht çiftit Kitteridge.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 6:02 pm

Hajnat pozojnë si zjarrfikës

Vjedhësit e copëzave të metalit, kanë arritur të ikin me pesë tonë çelik pasi janë shtirur si zjarrfikës.
Hajnat kishin hyrë në fabrikën e çelikut, e cila gjendet jashtë qytetit Galati në Rumaninë lindore, duke u thënë punëtorëve se i kanë lajmëruar se në fabrikë ka kapur zjarri.

Derisa disa nga anëtarët e grupit kontrollonin “shenjat” e zjarrit të tjerët e kishin ngarkuar kamionin me çelik i cili kushtonte rreth 14.000 funte në tregun e zi.

Ata janë kapur pasi policia e kishte ndalur kamionin e tyre “zjarrfikës”, pasi brigada lokale e zjarrfikësve kishte njoftuar se ua kanë vjedhur një kamion.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: kuriozitete te pergjitheshme!!!

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi