Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Kuriozitete

Shko poshtë

Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:19 pm

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:19 pm

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:20 pm

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:21 pm

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:22 pm

Bushin me këpucë
Një egjiptian të mërkurën ia ka ofruar vajzën e tij 20-vjeçare gazetarit irakian Muntazer al-Zaidi, i cili të dielën në Bagdad e ka gjuajtur me këpucë presidentin amerikan George W. Bush.
Edhe vet e bija Amal Saad Gumaa, përndryshe studente në universitetin Minya në Egjiptin qendror, është pajtuar me idenë.

"Do ta kisha për nder. Do të doja të jetoj në Irak, posaçërisht me këtë hero", ka thënë ajo në një bisedë telefonike për agjencinë e lajmeve Reuters.

Babai i saj, Saad Gumaa, ka deklaruar se e ka thirrur vëllain e Zaidit me emrin Dergham dhe ia ka paraqitur këtë ofertë martese.

"Nuk kam mundur të gjej diçka më të vlefshme që t’i ofroj, kështu që jam i gatshëm t’i siguroj asaj krejt ato çfarë i nevojiten për martesë", ka shtuar ai.

Veprimi i Zaidit ka shkaktuar jehonë të madhe në mbarë botën, e veçanërisht është mirëpritur në mesin e arabëve të cilët e gjykojnë Bushin për invazion në Irak dhe mbështetje ndaj Izraelit.

Zaidi ende nuk ka dhënë përgjigje të saktë për ofertën e martesës.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:22 pm

39 vjec Alain Robert, i quajtur ndryshe 'spiderman,''(njeriu mirimange) u ngjit pa asnje ndihme sigurie,,, tek nje nga 3 ndertesat me te larta ne bote,,,,e quajtur Pudong's Jin Mao Tower,,,,pas ngjitjeve deri tani te 50 prej tyre,,, te gjitha nga me te lartat ne bote.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:23 pm

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:23 pm

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:24 pm


Ky cun ka 14 vjec, dhe ka filluar duke u stervitur ne palester kur kishte vetem 2 VJEC!!! Eshte nga Ukraina por jeton ne Amerik, dhe tani sa ka giruar nje film!!!
Per mendimin tim esht nje cmenduri dhe prindit jan me te vertet per tu denuar se pse vetem ata e kan fajn.
Per me shum informacione visitoni sitin e ti: www.richardsandrak.com
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:24 pm

Toka… madhësia e saj është e përkryer. Madhësia e Tokës dhe forca e saj e rëndesës përmban një shtresë të hollë të përbërë më së shumti nga azoti dhe oksigjeni, që shtrihet rreth vetem 80 km mbi sipërfaqen e Tokës. Nëse Toka do të ishte më e vogël, atmosfera do të ishte e pamundur, ashtu si në planetin Mërkur. Nëse Toka do të ishte më e madhe, atmosfera e saj do të përmbante hidrogjen të lirë si Jupiteri..(4) Toka është i vetmi planet i paijisur me një atmosferë të përzierjes së duhur të gazrave për të mbështetur jetën e bimëve, kafshëve dhe njeriut.

Toka ndodhet në largësinë e duhur nga dielli. Kini parasysh luhatjet e temperaturës që ndeshim, pak a shumë nga –10 deri në 50°C. Nëse Toka do të ishte shumë më larg nga dielli, të gjithë do të ngrinim. Po ashtu, nëse do të ishte më afër, do të digjeshim të gjithë. Madje edhe një ndryshim fraksional i pozicionit të Tokës drejt diellit do ta bënte jetën në Tokë të pamundur. Toka e ruan këtë largësi nga dielli, ndërkohë që ajo rrotullohet rreth tij me një shpejtësi prej afro 108 mijë km/orë. Ajo rrotullohet edhe në boshtin e saj, duke lejuar që e gjithë siperfaqja e saj të ngrohet dhe freskohet çdo ditë.

Edhe hëna ka madhësinë e përkryer dhe largësinë e duhur nga Toka për tërheqjen e saj gravitacionale. Hëna krijon baticat dhe zbaticat e oqeanit, të cilat kanë rëndësinë e tyre, në mënyrë të tillë që ujërat e oqeaneve të mos rrinë kot dhe në të njëjtën kohë i pengon oqeanët tanë gjigandë të mos vërshojnë mbi kontinente
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:25 pm

Burri, me moshë më të madhe, që është ngjitur në majën e malit Everest është Yuichiro Miura, nga Japonia. Ai u ngjit më 22 maj 2003, kur ishte 70 vjeç e 222 ditë. Miura është një skiator profesionist. “Bëmat” e tij janë shumë të njohura. Në vitin 1970 ka bërë ski në lartësi 8000 metra.
Gruaja, me moshë më të madhe, alpinistja Tamae Watanobe (Japoni), më 16 maj 1970, në moshën 63 vjeç e 177 ditë, është ngjitur në majën e Everestit.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:26 pm

Pentagoni është zyra më e madhe në botë. Kjo ndërtesë e
famshme, që është Departamenti i Mbrojtjes i Shteteve të
Bashkuara, është ndërtuar brenda 16 muajve gjatë Luftës
së Dytë Botërore, në Arlington në shtetin e Virxhinias.
Kapaciteti i saj u llogarit të zinte rreth 40 000 njerëz.
Ka rreth 28 kilometra korridorë, 7 754 dritare, 284 banjo
dhe një hapësirë parkimi për 8770 makina.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Kuriozitete

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi