Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Bullok dhe Streep ‘më të mirat’ në Critics Awards

Shko poshtë

Bullok dhe Streep ‘më të mirat’ në Critics Awards

Mesazh nga Arjana prej Mon Jul 12, 2010 2:55 pm

Sandra Bullock dhe Meryl Streep kanë ndarë çmimin për Aktoren më të Mirë në Critics Choice Movie Awards, duke shkëmbyer edhe puthje në skenë.
Bullock fitoi për rolin e saj në filmin “Blind Side”, derisa Streep për rolin në “Julie and Julia”.
“Inglourious Basterds”, ka qenë fituesi i mbrëmjes. Filmi i regjisorit Quentin Tarantino ishte i nominuar në 10 kategori, përfshirë edhe atë për Filmin më të Mirë dhe Regjinë më të Mirë, por triumfoi vetëm në dy kategori.
Trofeu i parë ishte “Ekipi më të Mirë Aktrues’, ndërsa i njëjti projekt triumfoi edhe në kategorinë “Aktori më i Mirë në Rol Dytësor”, çmim i cili i takoi aktorit gjerman Christoph Waltz për portretizimin e kollit nazist, Hans Landa.

Mo'Nique triumfoi në kategorinë ‘Aktorja më e Mirë në Rol Dytësor për rolin e saj në filmin ‘Precious’, ndërsa ‘Avatar’ u zgjodh Filmi më i Mirë Aksion./
avatar
Arjana
Homie
Homie

Numri i postimeve : 233
PIKE : 437
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 12/07/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi