Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Shko poshtë

Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:22 am

Arrestohen pes Vehabi në Prizren
Policia arreston pesë vehabi të dyshuar në Prizren

Pesë persona, të cilët dyshohet se kanë lidhje me sektin fetar Vehabi, janë arrestuar, ndërsa një sasi armatimi, është konfiskuar gjatë një operacioni policor në Prizren....
Postuar: 11:58:04 / 22.05.2010 rtk.
Pesë persona, të cilët dyshohet se kanë lidhje me sektin fetar Vehabi, janë arrestuar, ndërsa një sasi armatimi, është konfiskuar gjatë një operacioni policor, të zhvilluar njëkohësisht në tetë lokacione, përfshirë edhe Prizrenin, në orët e vonat të mbrëmjes së të premtes, konfirmoi sot Policia Rajonale në Prizren.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:22 am

Edhe nje teme provokuese. C'ka ketu te bisedohet/shtojme?
Ishe prezent ti kur iu be arrestimi ketyre pese personave?

Tani, ne jane arrestuar, cka?!! Mediet tona sherbejne te denigrojne fene Islame, e jo per te treguar te verteten, ngaqe, vetem ne kete menyre, i kenaqin ata te cilet i furnizojne korruptuesit e vendit - politakent tane: Thacin, Limen, Sejdiun, Ramushin etj.. luftetaret pas fshesave/gardhit me ferra.

Nga firma jote kuptojme se c'je ti dhe pse hap keso temash. Mundohu per bashkim, jo percarje. Ti me te hapur kete teme ben percarje, ngase, une, nje mysliman qe jam, ndihem i fyer nga ti.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:22 am

NDAL ektremizmit fetar ne trojet shqiptare.Vij ne konkludim te them"ektremizem"derisa policia paska zbuluar arme tek te arrestuarit.C'u duheshin valle armet?
Derisa tjetri nuk te cenon jeten,nderin dhe personalitetin,arma nuk ka vend aty.
Besimtare po,por jo kesisoj.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:22 am

hiqo, (ose këtu i bie lexo) ti mund të ndihesh i fyer, edhe ai tjetri, e tjetri, e tjetri si tya.
Por edhe unë dhe tjetri e tjetri ndihemi të fyer derisa dikush na nëpërkëmbë të drejtën e së egzistuari si kombë Shqiptar, dhe se neve jemi të bindur që pikërisht juve që po "ndiheni të fyer" na kajten nonen.
Morre vesh ?!

Jo, unë e dijë që ti nuk merr vesh, e dijë edhe pse nuk merr vesh, e dijë poashtu që nuk ke dëshir as durim të të sqarohet pse nuk merr vesh, dhe si e tillë çështja mbetet në atë që unë dhe ti nuk pajtohemi kurrë !

Në pika të shkurtëra kjo rrjedhë si pasoj e asaj, që unë nuk besoj në atë që ti beson se si u krijua universi, si duhet të funksjonoj universi, apo edhe ç'është më e keqja, të sundonit ju botën !
Unë poashtu dua ta rrespektojë drejtimin tëndë(derisa ai mbetet privat, brenda për brenda familjes sate), por kjo nuk është e mundur ngase ti do martohesh, do lindësh pasardhës, dhe pjell e asaj do të kemi shum sosh ty, ngaqë mund ta pësoj kombi imë.
Isha i qartë sa duhet ?
Pra unë duke u merakosur për mua dhe popullin timë, unë merakosem njëkohësisht edhe për tya.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:23 am


Po, te gjithe femijet e mi do te jene myslimane, inshaALlah. Dhe, femijet e mi do te trashegohen, fale ALlahut, dhe edhe ata do te jene myslimane. C'te hyne ty kjo ne pune.

Kombi do te pesoje, thua ti. Une them se do te lulezoje.

Sipas teje, fara jote na qenka me e mire, ateist. Me nje fjale, kafshe. Po nje kafshe kush mund t'i besoje??!! Edhe Amerika si Amerike, nuk pranojne per president nje ateist. Pse?, shtrohet pyetja, sepse ateistet konsiderohen jo besnike, kane ndergjegjen e kufizuar, shet shtetin, jep shokun ne lufte; njerez te pamoralshem. God bless US of America, duhet te thote ne cdo president i tyre pasi te jep betimin. Thuhet God dhe doren mbi bibel!!

Tani, pse je kunder feve te shtroj kete pyetje, legjislacioni i nje shteti ka per baze fete apo jo?
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:23 am

drejtori i ri i policic BEHAR SELIMI ka fillue mbar shpresoj se do te jet gjithmon i till
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:23 am

me siguri policia e ka gjt edhe THIKEN qe e ka lendue RASIM THAQIN CIMEN
Prizren: Arrestohen pesë vehabi, konfiskohet armatim

Publikuar: E shtune, më 22 maj 2010
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:23 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:23 am

avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:23 am

Prizren, 22 maj (E plotësuar)- Pesë persona, të cilët dyshohet se kanë lidhje me sektin fetar Vehabi, janë arrestuar, ndërsa një sasi armatimi, llojesh të ndryshme, është konfiskuar gjatë një operacioni policor të zhvilluar njëkohësisht në tetë lokacione, përfshirë edhe Prizrenin, në orët e vonat të mbrëmjes të premten, konfirmoi të shtunën Policia Rajonale në Prizren.
Personat e arrestuar sipas burimeve brenda policisë janë shtetas kosovarë, ku tre prej tyre i përkasin nacionalitetit boshnjak (Idriz Biljibani, Mustafa Ymeri dhe Ismajl Skenderi) dhe dy janë shqiptarë (Hadith Miftari dhe Armend Kalenderi) dhe besohet se ky grup ka lidhje me sektet islamike - vahabi, që veprojnë në komunën e Prizrenit.
“Policia ka kryer bastisjen me dyshimin se personat në fjalë janë në posedim ilegal të armëve. Në bazë të dhënave të inteligjencës ka pas dyshime të bazuara se ata mund të kenë qenë në përgatitje të veprave penale të shkaktimit të rrezikut të përgjithshëm”, ka thënë një zyrtar policor në kushte anonimiteti. Sipas tij urdhër bastisja është lëshuar nga Gjykata e Qarkut në Prizren, dhe në aksionin e kryer të premtën mbrëma kanë marrë pjesë mbi 100 zyrtarë policorë, të cilët kanë zbuluar sasi të konsiderueshme të armatimit.
“Informatat kanë rezultuar të jenë të sakta dhe gjatë bastisjeve në tetë lokacionet janë konfiskuar kallashnikovë me pesë karikatorë dhe 150 fishekë, pushkë gjysmë automatike me 89 fishekë, pistoletë TT me 8 fishekë, pistoletë CZ, pushkë automatike, pushkë gjuetie, pushkë ajrore, pesë palë dylbi, pranga, dy jelekë antiplumb, uniforma ushtarake dhe pesë kompjuterë laptop”, është shprehur burimi brenda policisë.
Drejtori i Policisë në nivel rajoni, major Nexhmi Krasniqi, tha se aksioni ka nisur pas një planifikimi disamujor të policisë për shkak të dyshimeve ndaj disa personave që mund të kenë lidhje me veprimet e kundërligjshme, ndërsa dyshohet se ata mund të kenë lidhje me sektin fetar Vehabi.
Ai tha se me këtë rast janë arrestuar pesë persona, të cilët ndodhen në paraburgim. Bastisja është kryer në gjashtë lokacione brenda Prizrenit dhe në dy të tjera në fshatin Lubizhdë, ndërsa është bastisur edhe selia e shoqatës humanitare “Sinqeriteti”, ku është marrë një sasi materiali kompjuterik, përfshirë CD, DVD etj, përderisa një person ka tentuar të rezistojë me revole.
Në anën tjetër, zëdhënësi i policisë, Hazir Berisha sqaroi se në këtë operacion janë angazhuar rreth 120 policë dhe eprorë të tyre, nga njësitet e ndryshme.
“Gjatë operacionit të koduar ‘Renea’, në cilësi të provave materiale janë konfiskuar armë të ndryshme, pastaj telefona celularë, dhjetë palë uniforma ushtarake, disa jelekë anti-plumb, dylbi, pranga etj..”, tha ai.
Togeri Berisha tha se në këtë operacion janë konfiskuar armë të tipit Kallashnikov, disa pushkë gjysmë-automatike, pistoleta si dhe disa lloj thikash. Sipas policisë pas këtyre arrestimeve do të hetohet edhe për rastin e sulmit fizik të një personi, punonjës i administratës tatimore, që ishte rrahur tri ditë më parë, në Prizren, ndërsa ai dyshonte se sulmi mund të ketë ardhur nga persona të sektit Vehabi, pasi ai tha se nuk ishte në marrëdhënie armiqësore me askënd, e herë pas here shpërndante vullnetarisht Biblën.
Një ditë pas aksionit policor në zyrat e shoqatës kulturore “Sinqeriteti” ka mbretëruar heshtja. Në hyrje të konviktit të meshkujve një poç kishte mbetur ende ndezur, ndërkohë që para derës së hyrjes ndodheshin një grumbull çelësash bashkë me pamjen e disa dyerve dhe dritareve të demoluara. Ndërsa në dritare ndodhej njoftimi për tribunën islame që parashihej të mbahej të shtunën në Shtëpinë e Kulturës, me mysafirin mr. Sadulla efendi Bajrami, hoxhë nga Kumanova.
Anëtarë të kësaj shoqate nuk kanë pranuar të japin deklaratë.
Edhe banorët e lagjes Kurillë nuk kanë dashur të komentojnë ngjarjen e të premtes mbrëma. Sipas tyre policia është përkujdesur që aksioni i tyre të mos përcillet vizualisht nga qytetarët përreth. Ndërkohë kanë shprehur dyshime për mundësinë e zhvillimit të aktiviteteve jashtëligjore në konviktin e shoqatës “Sinqeriteti”.
Në anën tjetër kryeimami i degës së Bashkësisë Islame të Kosovës në Prizren, Ali Vezaj ka pohuar se ky institucion është në dijeni për veprimtarinë e kësaj shoqate, porse me BIK-un nuk kanë zhvilluar kontakte zyrtare. “Ata nuk kanë vepruar nën hierarkinë e Bashkësisë Islame”, ka theksuar Vezaj.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:24 am

Në radhë të parë kur citon dikë, sëpaku aty duhet të jesh i sinqert, pra ta citosh në tërsi, sepse përndryshe shkrimi merr kahje të gabuar, ti mund ta nënvizosh (siq e kam bërë unë) një copëz nga ajo që ma shumë ta vret syrin, ama jo të lësh pjes të tëra anash qëllimisht.

Lexo: Unë nuk mendoj në atë që të mos besuarit në zotëra qenka barazi me kafsh. Nëse besimi/zoti i juaj e sheh kësisoji, atëher kjo për mua është edhe një arsye më shumë që tu ik juve sa më larg.

Në çfar beson Amerika, Rusia e Kina kjo mua më intereson shumë pak, aq pak sa që s'e vlen ta lodh doren.
Por në të kundërten më intereson në çfar beson populli imë, e kur ai beson në fen e jo miqëve të mijë , rrespektivisht merr shembull ca njerz që kan jetuar 1500 vite e tutje, duke i bërë ata edhe të shenjet çak, atëher unë nuk pajtoj me ato fakte.

Pse jam kunder besimeve ?

Jo mor "xhan" nuk jam unë kundër besimeve, thënë troq unë jam shum pro besimeve, por duke u treguar atyre kahjen gjithandej nga kan ardhur.
E neve Shqiptarët kemi tokën tonë të shenjët, kemi ujërat tona të shenjëta,kemi gjuhën tonë të shenjët, kemi plot e përplot..... por ama gjithçka çfar është e lidhur me Shqiptarizëm !
E të gjitha këto së bashku përbëjn Zotin e Shqiptarit.
Pra vëre re, nëse unë , apo pamarrëparasysh dikë tjetër të betohët: Për besën e Shqiptarit, për atë të shtrenjt atëdhe, a të tilla çfar kryekput lidhen me Shqiptarin, besoj lirisht!
E nëse nuk të del ashtu, eja e kërko nga unë dëmshpërblimin!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:24 am

Vehabistet tani me jane pjese e shoqerise tone, dhe ajo cka mbetet eshte qe ne te perballemi me ta, ashtu sic eshte korrupsioni pjese e jona ashtu eshte edhe vehabizimi, une nuk them qe te gjithe vehabistet jane te kqinje mirepo kjo pjese e kesaj strukture padyshim qe jane te till. Kosova do vazhdoj te merret me kete njerez dhe e vetmja meyre e te pasurit sukses eshte te kemi DURIM dhe koha do te mposht. Une jam mese i bindur se shumica e njerzve musliman nuk i don dhe nuk do ti doje.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:24 am

VEHABIZMI ne Kosov esht paraqit pas lufte nepermjet organizatave humanitare nga shtetet islamike e posaqerisht nga gjysem hana e kuqe


po tash kjo organizat anti kombtare terroriste qendrat e financimit i ka ne ZVIZER edhe ANGLI permjet disa ndihmave kta mundohen qe te perfitojn perkrahjeka edhe nga shtetet tjera po ma pak jan te organizuar
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:24 am

E ke then me te drejt, vehabistat s'jan te paret me te cilet duhet te mesojm e te jetojm, ne i kemi pranuar edhe te krishteret katolik e ortodoks qe jan ne kundershtim te plot me besimin ton, tani , i kem pranuar edhe dërvishet qe jan sekt shume me i devijuar se sa vehabizmi qe ka perqellim, praktikimin e besimit sipas gjenerates se par.

Tani, na thua ti pakes se cfar dreqi e ka shtyr at prizrenasin qe te jap bibla falas ne nje qytet ku 99% jan musliman ?
A nuk e dinte i shkreti qe proseletizmi eshte gje e rrezikshme ne nje qytet ku besimi i tij nuk eshte i pranueshem ?
Un jam kundër dhunes, por jam edhe kunder kesaj forme te provokimeve nga ana e kishes dhe besimtareve tuaj.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:24 am

Vehabist do te thote:

1. "hajde t'u biem ne sy per te mire nderkombetareve se ne fund do perfirtojme nga kjo, te perkrahim luften kunder terrorizmit, megjithese nuk ekziston. Te vetedijshem jemi se populli palestinez jane nje poppull i pambrojtur sic ishemi ne dikur, por kjo gje neve s'na hyn ne pune, ngase ne do t'i bashkohemi BE-se, OKB-se e Natos. Thene te drejten, populli myslimane palestinez kane te drejten te mbrojne veten me te te gjitha mundesite qe ata posedojne, t'i bejne balle Izraelit, se ashtu beme dhe ne kunder serbit dhe do te benim po te te na jepje mundesia, por ne s'luftuam te gjithe dhe s'ia arritem kurre njehere Beogradit - ta cojme ne ajer.

2. Bejme cfare te bejme, le te ndryshojme imazhin tone, te te na marrin bota per te mire, qe ne kinse, megjithese myslimane, po i ndjekim ata ekstreme, a, te ne, ne te vertete, nuk kaane ardhur sot e as neser, ngase ata gjithnje kane ekzistuar - ne vend te vetin. Jane njerez i ne, vetem se ata praktikojne fene me shume se ne dhe kjo nuk na shpien drejt BE-se, Natos apo OKB-se. Na eshte dhene shansi qe t'i etiketojme vehabiste, me cdo kusht, se puna jone duhet te shihet dhe jo vetem te perkrahim luften kunder terrorizmit.


I lexuat keto fjale?!

Kjo eshte kushtetuta e Kosove, pshurrsha ne shtet dhe mu ne hajdute dhe, para se gjithash, kur mendohem, si bejne poppulii kosovare me ta, madje t'i votojne.

Shyqyr qe jetoj ne Suedi dhe nuk do te rastis kurre te shoh sesi shteti yne te te gjitheve bythen ka per te t'ua lepire gjithmone.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:25 am

Hajde de e paskan ba namin qe i kane buregosen 5 djem teri e sju kane ba asnje te keqe askujt papapapa e kane ba namin qeveria e policia e Kosoves e te Korruptuarit Hajnat e Terroristat e vertet ju sillen kahe huna e sguxojn as me ipreken ju hyni krimineli Koshtunica i Armatosun kahe Huna e sja majti as nje polici apo qeveritari me ju dal perpara e me i nalen qe per kete kane mujten me i buregosen Koshtunicen e truperojat deri ne 5 vjet po ku me i marren ato bole Thaqi e Policia e lige e Kosoves keta kane trimeri me i buregosen 5 djem se i paskan pasen disa revole e tri thika e u tuten se kane me e pushtu boten e shkiet qdo shpi shkau ka edhe trombllona e sende te randa ata skuxojn me i kontrollu se pasha besen shkau jau nuk bolet dhe i shtin me i hanger andaj leni keto shkrime idiote ju qe keni shkeru ne kete teme se leht po folni kunder 5 djemeve teri po folni kunder shkaut ne jau majt he burra bre te forti jeni me 5 djem po jo edhe me shkie qeveria jone ashte qeveri e llomave qeveri e korruptune qeveria sahan lepires qeveri qe e ka zgjedhun Serbia se serbis po ju shkon per shtati.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:25 am

Dhe, i kisha lute te gjithe ata qe kan probleme me veteveten qe mos te shfrytezojn kete neneforum per te shperfaqe inatet ,hujet ,,smundjet, ligesite dhe gjithecka qe nuk ka te beje me Besimin dhe miresjelljen.Ka plot rubrika tjera edhe pse e mira do te ishte qe fare mos te gjejne vend ketu ne kete Forum!!
Une jam shume i vetedijshem se njeriu ,brenda vetevetes ,eshte shume kompleks.Vetem atehere kur menagjon drejt dhe artikulon kjarte tregon se vertete din cka don dhe se e njeh rrugen qe e qon drejt keti qellimi!!
Perndryshe, kur haparetet ketu pari me fyerje ,sharje ,kercnime deri edhe ne dhune verbale ai, me shume se gjithecka tjeter, shperfaq vetevetn - dezorganizimin e tij mendore ,shpirteror e edhe familjar!!
Dhe ,s'do mende, se ne nje mes te tille edhe e ka burimin nje gjuhe e mbushur urrejtje!!
Kerkesa e ime ,e besoj qe nuk jam vetem ,eshte qe mos te shemtohet ky Neneforum me ligesi qe nuk e kan vendin ketu!!
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:25 am

Besoj se se shpejti Policia e Shtetit do te kerkoje ekstradimin e ekstremistit pop serb artemije, i cili ka fsheh droge, pare, arme, neper depot e armatimit serb neper Kosove(depo:kisha ortodokse serbe).
Arrestimi i ketyre personave te pafajshem eshte provokim i radhes i milicise udbashe serbe te euleshit. Ata vete i kane deponue ato arme ne nje kishe serbe dhe i kane nxjerre ne lendine e i kane fotografue se asnje arme nuk eshte gjetur ne shtepite e bastisura shqiptare. Kurgje nuk eshte hiç wehabiszmi musliman karshi wehabizmit radikal ortodoks serbo-sllav.
Per njerzit qe kane kujtese te gjate(kujtesa ime kap nje periudhe 2 mije vjeçare) dhe logjike te shendoshe, arrestimi i ketyre 5 personave te pafajshem eshte pasoja e pare e Rezolutes ne favor te Republikes se pavarur e sovrane te Kosoves e Konferences Islamike nje jave me pare.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:26 amNuk eshte hera e pare qe arrestohen ne Prizren. Edhe vitin e kaluar ka patur arrestime te vehabisteve ne Prizren
Nejse, ne histori prizreni njihet per THIKA, ato qe duan molla le te shkojn atje

Nuk komentoj me ne kete teme se nuk e shohe te arsyeshme, vetem se eshte turp te permendet fjala VEHABIST per ndonje shqiptar pse mban mjeker apo pantollona te shkurtera. Vehabizmi eshte levizje qe pushtoi meken, mirepo vendasit kerkuan ndihme nga IBRAHIM PASHA (SHQIPTAR) dhe ky me ushtrin e tij e pastroi arabin nga vehabistet.
Ne ballkan nuk ka levizje te tille, per te shume flitet ne vendet sllave... ne maqedoni si pasoje e luftes kunder terrorizmit u vran 7 emigrant
inshallah nuk ka gjakederdhje ne Kosove nga kjo lufte e cmendurise (lexo vehabist.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:26 am

Lapsi, edhe Hysen Sherifi nga Gjilani, qe jetonte ne Amerike, na ishte nje here nje djale pika e djalit, hecke me pantolla FUBU, motrat e tija me miniqa...po tani e rriti mjekrren i prejti pantollat, e s'di qka boni, veq kur e pam neper lajmet e botes dhe ndegjuam per aktivitetet e tij. E pas tij pesoi edhe arrestimi ne Prizren, qysh tek pse, s'die.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:26 am

Kujt i thonë këta Vehabi?
Nëse ke menduar se Vehabizmi për të cilin flasin ca politikanë e shkrimtarë perëndimorë përkufizohet në atë që thirri Muhammed ibën Abdulvehabi në librat, fjalimet dhe mësimet e tij, apo se vehabistë janë vetëm ata që pajtohen me këtë hoxhë në thirrjen e tij, atëherë ke gabuar.
Tek ata, Vehabizmi është përshkrim për çdonjërin që e merr seriozisht Islamin, qoftë edhe prej atyre që s'kanë lexuar asnjë shkronjë prej ibën Abdulvehabit, veten s'e quajnë me emrin e tij dhe nuk pajtohen me të në disa çështje; porse ky emërtim thjeshtë është përshkrim i atij i cili i pranon me seriozitet disa gjëra konsenzuale të Islamit edhe nëse vetë ai bën disa bidate (1) apo beson në disa gjëra të kota. Vehabizmi tek ata është sinonim i fundamentalizmit i cili do të thotë: të besuarit se i tërë Kur'ani është fjalë e Allahut të Madhëruar dhe se të kapurit për të është obligim i çdo myslimani. Vehabist është myslimani i cili falë pesë kohët e namazit, agjëron Ramazanin, jep zekatin dhe kryen Haxhin nëse ka mundësi. Ai është myslimani i cili nuk pi alkool, s'merret me kamatë, e sheh të ndaluar përzierjen e meshkujve dhe femrave, nuk beson në ato vlerat të civilizimit perëndimor që janë në kundërshtim me Islamin. Myslimani vehabist është ai i cili mendon se feja e tij është e vërtetë dhe e nxitë atë që njerëzit t'i thërret në Islam. Me fjalë të shkurta, vehabist është çdo mysliman i cili mundohet të kapet për mësimet e fesë së tij edhe nëse jeton në vendet perëndimore.
Si duket ata që u propozuan politikanëve (perëndimorë) që çdo mysliman që praktikon fenë e tij ta emërtojnë kështu, janë disa ekspertë për studim të Islamit. Ndoshta ky propozim i tyre ka qenë për shkaqe politike. Ndoshta u kanë thënë atyre: ju do t'i ngjallni emocionet e myslimanëve nëse u thoni qartë dhe direkt se nuk doni që ata të kapen për Librin e Zotit dhe Sunnetin e Pejgamberit, të marrin fenë me seriozitet, andaj ju bënë një intrigë duke folur për Vehabizmin në vend që të flasin për Islamin apo për Kur'anin dhe Sunnetin nga që në botën islame ka shumë njerëz që kanë probleme me vehabistët, dhe për atë se kanë trilluar shumë akuza kundër tyre (vehabistëve) . Atyre u veshën shumë gjëra që ne i dimë se s'kanë lidhje me ta. Edhe pse ne nuk pajtohemi me ata në të gjitha shkaqet që sollën deri te armiqësimi i Vehabizmit, themi se qëndrimi i tyre armiqësor mund të na ndihmojë në drejtim të realizimit të synimeve tona dhe t'i shërbej interesave tona.
Atëherë, kush është për ta myslimani jovehabist? Është myslimani i cili Kur'anin e kupton ashtu siç i kuptojnë ata librat e tyre, fenë e praktikon ashtu siç praktikojnë ata fenë e tyre. Ai që nuk kundërshton asgjë nga kultura e tyre, nuk thërret në antagonizëm ndaj politikës së tyre edhe nëse mendon se është e padrejtë dhe e dëmshme për vendin e tij. Është ai prej gojës së të cilit s'del asnjë fjalë që ka të bëjë më emrin xhihad. Çdonjëri që bën këtë është armik i tyre dhe pengon të ashtuquajturë n interes atdhetar të tyre.
Çdo të thotë të kuptojë fenë ashtu siç e kuptojnë ata fenë e tyre? Ndoshta përgjigje më e mirë për këtë pyetje është fjala e një pasuesi të një kishe episkopale (bëhet fjalë për një kishë amerikane pasuese e kishës angleze). Ky është një prift, quhet Robinson dhe botërisht shpreh çrregullimin e tij seksual. Madje ai shkon nëpër disa shoqëri fetare, së bashku me "bashkëshortin e tij" me të cilin bën imoralitet, Allahu na ruajt! Me gjithë këtë kisha nuk pa pengesë që ky prift të merr një post të lartë, postin e prelatit. Atë e zgjodhi këshilli më i lartë i kishës, me shumicë të votave, përafërsisht me dyzet prej gjashtëdhjetë votave. Pas fitores, në një konferencë për gazetarë, ky prelat pranoi se kundërshtarët e zgjedhjes së tij kishin pasur të drejtë kur kishin deklaruar se çrregullimi seksual është në kundërshtim me mësimet e kishës, pastaj vazhdoi të thotë: "të thuash thjeshtë është në kundërshtim me traditat dhe mësimet e kishës, me Librin e Shenjtë nuk do të thotë patjetër te jetë gabim. Ne adhurojmë një zot i cili është i gjallë dhe ky zot na shpien kah e vërteta."
Pas këtij lajmi, i përkujtova vëllezërit tanë në një hutbe të Xhumasë me hadithin e Pejgamberit, salallahu alejhi ve selem, i cili ka thënë: "do t'i pasoni traditat e popujve para jush, pëllëmbë pas pëllëmbe derisa edhe nëse hyjnë në vrimën e hardhucit do të hyni edhe ju."
Me këtë kisha për qëllim që të mos habitemi kur të na vjen ndonjëri i cili pretendon se është mysliman dhe të thotë ndonjë fjalë sikur ky prifti apo afërsisht sikur ai, si për shembull të thotë: fakti që një fjalë apo vepër është në kundërshtim me atë që e dinë myslimanët, në kundërshtim me hadithet e Pejgamberit, salallahu alejhi ve selem, në kundërshtim me ajetet kur'anore nuk do të thotë patjetër që e njëjta të jetë gabim. Them se mu si ky është myslimani që e dëshirojnë disa nga këta të cilët flasin për ekstremizmin, për fundamentalizmin, për Vehabizmin. A nuk i tha Allahu, subhanehu ve teala, Pejgamberit, salallahu alejhi ve selem: " Në të vërtetë ata (idhujtarët) gati arritën të sprovojnë ty nga ajo që Ne ta shpallëm, e të trillosh tjetër nga çka të shpallëm, e atëherë do të zinin ty mik." (Isra – 73)
Pastaj, a nuk ka thënë Allahu, subhanehu ve teala, për disa jehudij dhe krishterë që kishin ngulur këmbë në mosbesimin e tyre: "As jehuditë, e as krishterët kurrë nuk do të jenë të kënaqur me ty deri sa ta pasosh fenë e tyre." (Bekare – 120)
Tani del në pah se pasimi i fesë së tyre nuk është i kufizuar vetëm në besimin e asaj që ata besojnë, porse përfshinë edhe metodologjinë e kuptimit të fesë dhe shtrembërimit të saj. Çdonjëri i cili ndjek këtë metodologji për shtrembërimin e fesë Islame dhe për të mos kapë fenë fuqishëm siç ka urdhëruar Allahu, subhanehu ve teala, ata do të jenë të kënaqur prej këtyre.
Në shumë fjalë të tyre duket pakënaqësia e tyre me ata të cilët nuk ndjekin metodologjinë e tyre në kuptimin e fesë Islame. Ndoshta prej rasteve më të qarta është ajo që përmendi ish kryetari Klinton në një ligjëratë që mbajti në universitetin e Vashingtonit "Xhorxhton", që e kam përmendur në disa ligjërata dhe e kam debatuar së bashku me disa të rinj në selinë e "Darul Erkam" në Vashington.
Prej asaj që e tha Klintoni në ligjëratën e tij ishte: ''esenca e mospajtimit mes neve dhe atyre - ka për qëllim myslimanët apo një grup prej tyre – është pasqyrimi ynë i natyrës së realitetit. Ne besojmë se asnjëri prej krijesave nuk e di tërë realitetin, për këtë, mendojmë se çdo njeri ka aspektin e tij. Ata mendojnë se e dijnë tërë realitetin, për këtë mendojnë se nëse nuk je mysliman atëherë je kafir (jobesimtar) , nëse je mysliman mirëpo nuk pajtohesh me ta në mendime atëherë je bidatxhi (risitar) dhe se në dy rastet ti je në shënjestër edhe nëse je fëmijë gjashtëvjeçar''
Prej asaj që e pata thënë në atë ligjëratën time ishte: nëse me fjalën "i tërë realiteti" është për qëllim njohja e çdo gjëje, ne jemi të parët që e pranojmë se asnjëri nga njerëzit nuk ka këtë cilësi, porse kjo është cilësi e Zotit. Madje edhe nëse është për qëllim njohja e tërësishme e disa gjërave, ne besojmë se vetëm Allahu, subhanehu ve teala, i njeh gjërat në tërësi. Ne nuk dimë gjithçka as për Zotin tonë që e adhurojmë; Ai ka emra që s'na ka treguar për to, mirëpo atë që e dimë për Të, edhe pse është pak, na mjafton që të bindemi se Ai është i vetmi që meriton të adhurohet dhe se Ai ia zbriti Kur'anin Muhammedit, salallahu alejhi ve selem. Po ashtu edhe dija jonë për gjërat e kësaj bote – e Allahut i takon shembulli më i lartë – është e mjaftueshme për të përfituar nga ato. Ne para se ta dimë se uji përbëhet nga hidrogjeni dhe oksigjeni, e kemi ditur se ai e shuan etjen, se është i domosdoshëm për bimët, se pastron ndyrësirat e kështu me radhë. Përkufizimi i dijes tonë nuk do të thotë relativizimi i realitetit, madje në atë që e njohim – përderisa është e vërtetë – ka argument të prerë se e kundërta e saj është e kotë.
Gjithashtu pata thënë se kufri (mosbesimi) do të thotë: mohimi i realitetit apo mohimi i asaj që pretendohet se është realitet. Ai që mohon se Muhammedi, salallahu alejhi ve selem, është i dërguar i Allahut duke e ditur një gjë të tillë, ai mohon realitetin dhe është kafir. Ai që mohon ekzistimin e dikujt që meriton të adhurohet pos Allahut, ai sipas shprehjes kur'anore është kafir (mohues) i tagutit (të kotës). Po ashtu kam thënë se baza e raporteve tona me ata që nuk besojnë në fenë Islame është: thirrja e tyre me urtësi, këshillë të mirë si dhe duke polemizuar në mënyrë më të mirë ngase ne nuk vrasim njeri thjeshtë vetëm pse është kafir përndryshe nuk do të mbetej asnjë prej tyre në këtë botë. Pastaj, si mund që feja jonë të na urdhërojë të vrasim çdo mosbesimtarë kur na lejon të martohemi me gratë e ndershme të ehlulkitabit (jehudijtë dhe krishterët)? A mund që të lidhim kurorë me të pastaj t'ia vendojmë shpatën në qafë? E sa i takon fëmijëve të tyre, ata me vendimin e fesë tonë janë muslimanë, e përse t'i vrasim?
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:27 am

Prof. Dr. Xha'fer Shejh Idris

Shqipëroi: Agim Bekiri

1) Bidat quhet çdo gjë e shpikur në fe e për të cilat na ka tërhequr vërejtjen Muhammedi, paqa dhe mëshira e Zotit qoftë mbi te. Menjanimi i këtyre gjërave ishte një prej synimieve të thirrjes së Muhammed ibën Abdulvehabit. (sh.p.)
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:27 am

Qe kush jane vehabomagjupet...


Mulla Osmani, më sulmuan vehabistët

Nga K.GASHI & V.PREBREZA
Vetëm 10 minuta para se të fillonte falja e xhumasë, në xhamin e Zabelit kishte filluar një grindje rreth emërimit të imamit të kësaj xhamie. Në kohën kur duhej të fillonte falja, xhemati i xhamisë kishte sulmuar deri në alivanosje Osman Musliun, kryetar i Këshillit të Bashkësisë Islame për Drenas. Mulla Osmani, si pasojë e goditjeve nga më shumë se 10 veta, ka marrë lëndime të rënda në fytyrë dhe në kokë, ka të thyer dorën dhe disa brinjë. Lëndime nga kjo ngjarje kanë marrë edhe kryetari i fshatit të Zabelit, si dhe një qytetar tjetër, i cili kishe hyrë për t’i ndarë. Për ta vënë gjendjen në kontroll ishin nevojitur më tepër se 30 policë. Janë arrestuar disa nga personat që e kryen sulmin. Mulla Osman Musliu rrëfen për “Kosova Sot” atë çfarë ngjau të premten në mesditë në xhaminë e Zabelit, si dhe faktet e tjera, të cilat ai beson se i kanë paraprirë kësaj ngjarjeje. Osmani flet publikisht për rrezikun e vehabizmit dhe për masat të cilat duhet të merren urgjentisht për ta shpëtuar Kosovën nga këto rryma, siç i quan ai ekstremiste.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:27 am

Vehabistët, rreziku më i madh i Kosovës
Për rrëmujën e të premtes në xhaminë e Zabelit, ai fajëson vehabistët dhe ekstremistët, që, sipas tij, janë rreziku kryesor i Kosovës, madje më rrezik se vetë problemi i Mitrovicës. “E di që këtë organizim që ma kanë bërë disa nga kolegët e mi, duke filluar nga Kryesia e Bashkësisë Islame e deri te këta përreth që i kam. Në veçanti është imami i xhamisë së Krajovës, Bahri Hoxha, për të cilin ne kemi kërkuar të shkarkohet, pasi ai nuk e njeh Bashkësinë Islame të Kosovë nuk i paguan ‘vitrat” e as nuk vjen asnjëherë në mbledhjet tona”, u shpreh Mulla Osmani. “Ai është vetëm një organizator, i cili bën organizime jashtë Këshillit të Bashkësisë Islame të Drenasit, dhe për atë ne kemi propozuar që të largohet. Ai njeri e ka organizuar edhe xhaminë në Gllobarë, të cilën po mundohet ta marrë për vete, si dhe xhaminë Zabelit ,të cilën e kanë pasur”.
Gjithçka kishte filluar pasi Këshilli i Bashkësisë Islame në Drenas kishte për të caktuar një imam për xhamin e Zabelit, pasi që imami i mëparshëm i kësaj xhamie ka ndërruar jetë disa javë më parë.
Sipas Mulla Osmanit, konflikti ka ardhur, pasi disa njerëz kanë dashur që ta marrin në dorë edhe xhaminë e Zabelit dhe të njëjtën ta bëjnë si xhaminë e Morinës, e cila, sipas Osmanit, nuk i jep llogari Bashkësisë Islame të Kosovës. “Për xhaminë e Zabelit, i kemi pasur disa shenja se po duan ta bëjnë si xhaminë e Morinës”, rrëfen Mulla Osmani. Ai theksin se xhamia e Morinës është me famë dhe njihet në krejt Kosovën. “Për këtë xhami e di edhe KFOR-i dhe ndërkombëtarët, aty është një hoxhë që askush s’e di çka është, as çka bën. Ajo xhami nuk është në kuadër të Bashkësisë Islame, dhe unë mendoj se ajo xhami është burim i të gjitha të zezave në Drenicë”, thekson Osmani. Ai beson se i tërë skenari i rrahjes dhe i poshtërimit të tij është skenar i përgatitur nga shkolla e kësaj xhamie. “Unë kam folur shumë për imamin e asaj xhamie. Ai imam nuk e di sa pasaporta i ka, nuk e di nga financohet, por ai shpërndan ndihma, shpërndanë mish. Burimi që unë jam rreh është aty nga mësimet e asaj xhamie”.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Shooter-Ks prej Fri Jul 16, 2010 8:27 am

Emërimi i imamit të xhamisë së Zabelit
Osmani rrëfen edhe për mënyrën se si e kanë emëruar imamin e xhamisë së Zabelit. Sipas tij, kundër këtij emërimi ka qenë vetëm kryeimami i Drenasit, për të cilin Osmani beson se e ka favorizuar Bahri Hoxhën. Imamin i xhamisë së Zabelit e kemi zgjedhur me gjashtë vota pro dhe një kundër. “Kur e kemi zgjedhur atëherë kryeimami i Drenasit nuk ka pranua me shku me e prezantu imamin në Zabel. Sipas rregullores, kryeimami duhet të shkojë me prezantu hoxhën, por ai këtë radhë nuk ka shku, se ai është i lidhur me Bahri Hoxhën, i cili është imam në Krajkovë, por ka dashur të shkojë në Zabel”. Pasi kishte pasur kusht të shkojë dhe ta prezantojë hoxhën e ri në Zabel, Osmani vendos vetë që të shkojë dhe ta kryejë këtë traditë. “Në momentin që kemi hyrë në xhami (në xhamin e Zabelit), është çuar në këmbë një haxhi Emrushi edhe ka piskatur: Xhematë, kush jeni për Bahri Hoxhën. Edhe ata kanë thënë për Bahri Hoxhën, dhe m’u kanë drejtuar me fjalët “…Dil jashtë…pis…”. Ju kam thanë uluni të bisedojmë, por ata më kanë thënë: “Dil jashtë, ti je Hasmi i Dilit dhe më kanë sulmuar dy pleq me fjalë”, rrëfen Osmani. Sipas tij, 90% e njerëzve të pranishëm në xhami nuk kanë qenë banorë të fshatit Zabel. Osmani shton se ata njerëz që kishin ardhur nga mbarë Drenica atë ditë në xhami nuk kanë guxuar ta sulmojnë drejtpërsëdrejti. “Me tentu mem ra është mundu njëfarë Shefqet Krasniqi, dhe ka hyrë njëri nga xhemati në mes për me na nda, pastaj atij i kanë ra. Në ato momente ka hyrë edhe administratori i fshatit, duke kërkuar që të qetësohet gjendja, ata e kanë sulmu edhe kryetarin e katundit, edhe e kanë rreh e kanë shtre përtokë, e kanë rreh edhe ma shumë se mu”, rrëfen Mula Osmani. Ai shton se sulmuesit, pasi kanë përfunduar me rrahjen e administratorit të fshatit iu kanë vërsulur edhe personit i cili kishte hyrë në mes për t’i ndarë e për t’ia lënë në fund radhën Mulla Osmanit.
avatar
Shooter-Ks
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 5077
PIKE : 6303
Popullariteti Popullariteti : 41
Data e regjistrimit : 11/06/2010
Mosha : 22

http://www.deqani-ks.all-up.com

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Arrestohen pes Vehabi në Prizren

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 3 1, 2, 3  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi