Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Adelina nuk i thotë jo duetit me Unikkatilin

Shko poshtë

Adelina nuk i thotë jo duetit me Unikkatilin

Mesazh nga No.i.d prej Tue Aug 03, 2010 7:26 am

Diva e muzikës kosovare, Adelina Ismaili, ka deklaruar në një intervistë se nuk do të refuzonte të bënte një duet me reperin e famshëm shqiptar, Unikkatil, duke thënë se një realizim i tillë do ishte një ëndërr për të. “Unikkatilin e njoh që nga fëmijëria dhe definitivisht e përgëzoj për karrierën e tij fantastike. Dueti me të do të ishte vërtet diçka e bukur dhe gëzohem që edhe fansat mendojnë njëjtë, por edhe sondazhet tregojnë të njëjtën gjë”. “Por, fakti që ai jeton dhe vepron në Amerikë, ndërsa unë jam në Evropë na krijon shumë vështirësi. Është thjeshtë punë largësie dhe angazhimesh të mëdha që ka Viktori (Unikkatili) në anën e vet dhe unë në anën time. Por, si thonë, kurrë mos thuaj kurrë, vërtet nuk di si të përgjigjem në këtë pyetje, nuk mund të them asgjë sepse nuk ka asgjë konkrete, për shkak të largësisë dhe impenjimeve të shumta”. “Në asnjë mënyrë nuk do t’i thosha jo këtij dueti, sepse do të ishte një gjë vërtetë fantastike. Fansat duhet të shpresojnë, sepse gjithmonë ekziston mundësia që unë dhe Viktori të bëjmë diçka të bukur për ata”, ka thënë Adelina për BBC në shqip. Viktor Palokaj, i njohur si Unikkatili, jeton dhe vepron që një kohë të gjatë në New York, vend ku dhe filloi karrierën e tij prej reperi me studion e tij TBA (The Bloody Alboz). Ai sot është njëri prej artistëve më të vlerësuar në qarqet e muzikës shqiptare, por që barrierat politike si brenda ashtu dhe jashtë Kosovës kanë bërë që ai të jetë larg skenës televizive.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi