Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

TE QESHIM SEBASHKU

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Shko poshtë

TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:31 pm

ishe i cift nga fshati dhe shkun nqytet,izuri nata dhe menduan tflejn nehotel.hyn gruaja dhe sheh nbanjo dushin,dhe ithot burrit:ca tbej qe nk eshte ediel,qe te lahesha ||-Treguar Nga Eni-||
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:32 pm

njeri po mbytej ne det dhe kerkonte ndime ndime
po mbytem sdi not i afrohet njeri dhe i thote do you speeak english? - yes yes i speak english,help me please.... budalla cte duhet anglishtia tani me mire te ksihe mesuar notin,,,,,,,,,,
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:32 pm

I thotë lepuri gjarprit:
“Më fal që jam tallur me ty dje që nuk ke këmbë.”
Gjarpri i përgjigjet:
“Po nuk ka problem. E shkuar e harruar”
Më pas lepuri shton:
...“Eh bravo të qoftë. Qe dorën!”
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:32 pm

kjo eshte e vertete: shkojne 2 inxhiniere me delegacion diku jasht shtetit ne kohen e komunizmit. si rregullohen ne nje hotel shume te mire, njeri nga ata hyn ne banje, hap cezmen dhe psheretin. cke i thot tjetri?? po ja thot, ka uje te ngrohte po ce do, seshte e shtune te ishim lare.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:32 pm

Ne kohen e komunizmit.dy persona ikin jashte shtetit.ne hotel.lahet i pari.i vjen radha shokut.prit te dale shoku 1 ore 2 ore.nuk po dilte.thot i pari ta shoh njehere se mos i ndodhi gje.kur futet ne banje.shef shokun qe kishte mbushur vasken me uje dhe priste te ftohej uji.qe te lahej ne vaske.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:33 pm

Nje polic kthehej ne shtepi me nje kepuc te lagur.nje dite e shoqia e ndjek mbrapa.ky shkonte ne nje shatervan u ul piu nje cigare dhe e hodhi ne uje pastaj futi kemben per ta fikur.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:33 pm

407
Djali e pyet vajzën:
“A mund të thërras Eva?”
Ajo e pyet:
“Pse?”
...Djali i përgjigjet:
“Pasi ti je femra e parë për mua”
Ndërsa vajza e pyet atë:
“E unë a mund të thërras ty Peugeot?”
Djali e pyet:
“E pse?”
Vajza i thotë:
“Pasi ti për mua je i 407-ti”
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:33 pm

tre te dehur shkuan tek stacioni i trenit dhe dy prej tyre hipen ne tren kurse i treti nuk e kapi dot dhe ngeli ne stacion. pa pritur filloi te qeshe me te madhe, dhe sportelistja e pyet se cfare kishte qe qeshte ne vend qe ai duhej te merzitej sepse kishte humbur trenin.
dehuri: e di pse qesh moj zonje? a i pe ata te dy qe hipen ne tren, po i pergjigjet sportelistja. idehuri: epo ata te dy kishin ardhur te me percillnin mua.||-Treguar Nga Markel-||
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:33 pm

nje tjeter... nje makine e vendosur ne parkim.. kishte nje tabele te shkruar: "nuk ka radio" kur vjen i zoti nuk e gjen me makinen aty, por gjen nje shenim tjeter nga hajdutet: " ska gje se ja vendosim ne radion " Smile))
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:34 pm

nje dite nje lezhjan po kthehej nga tirana per ne lezhe.kur po kalonte nga kruja nje polic i del perpara dhe e ndal.dokumentat,patenten dhe lejen e qarkullimit i thote polici lezhjanit, i jep ai te gjitha dhe ishin ne rregull, policit i ik ...truni dhe i thote: gjobe 10 mij leke se nuk ndeze sinjal ne parakalim (donte vetem nje justifikim qe ti merrte leke) dhe lezhjani thote: jo mor vlla e ndeza por polici ishte i vendosur dhe ja merr leket.lezhjani jep leket dhe kur niset te iki i thote policit: (paq fatin e gjelit tim) dhe iken. polici fillon te mendoje me vete "pse ma tha ate gje dhe cfare kuptimi ka?" pasi ai le turnin i jep porosi kolegeve qe nqs e shohin te njejtin person qe ti japin leket dhe ti tregoje se cdo te thote ajo gje. te nesermen lezhjani kalon per tirane dhe nje koleg i policit e ndalon dhe i thote..keto leke i ke nga polici qe ta ka ndalu dje dhe kerkon te dije se cdo te thote "paq fatin e gjelit tim?" lezhjani i thote: ahh ska problem dhe do te iki por polici insiston dhe lezhjani i thote: nena ime kishte nje pule dhe 10 kokrra veze, dhe i vuri keto veze te qelin por 9 u prishen dhe vetem njera qeli, pasi zogu u rrit nuk kishte kujt ti hypi dhe i hypi nenes vet.so kno ishte (PAQ FATIN E GJELIT TIM) ;-)
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:34 pm

Ishin dy te dehur ne nje fshat. Pasi dolen nga klubi do shkonin ne shtepi, por shtepite i kishin nga njeri cep i fshatit ne tjetrin. Vendos njeri te percjelle tjetrin deri ne shtepi. Kur arriten atje i thote tjetri flm per respektin , tani do te percjell une ty ne shtepi. Dhe keshtu nisen dfhe shkojne ne cepin tjeter te fshatit. Por kur arriten vendosi ky prape ta percjelle mikun. Dhe keshtu u sollen verdalle tere naten , derisa u lodhen dhe perfunduan prap ne klub.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:34 pm

‎2 te dehur nisen ne shtepi dhe bjer kembana 1-nje her thot njeri ora 1 do me rrafe gruaja, i thot njetri jo ora eshte 10, i thot ky por kembana ra vetem 1-nje her por ti a pret te bie dhe 0-zeroja...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:34 pm

ishin dy piranece qe cdo dite venin dhe pinin ne te njejtin lokal ..nje dite njerei prej ktyre piranecve vdes .,mbas na nje muaj piranneci tjeter vete parpe ne te njejtin lokal dhe porosit 2 dopio pse dy i thote kamarieri ...nje per vete dhe nje per shokun qe vdiq i thote piraneci... mbas na nje muaji tjetr ky piraneci i thote kamarierit bej vetem nje dopio ...pse nje i thote kamarieri nuk po pi per shokun...jo kete po e pi per shokun i thote piraneci se un vete e kam lene
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:35 pm

ishte nje femi edhe beri aksident mbas dy ditesh vete mamaja e djalit edhe i thot he doktorr si eshte? djali eshte shum mir por nga trrut do ket pak probleme .... kurse mamaja ja kthen ahh shyqyr zotit qenka mir por nga trrut se kam problem una se e fus polic Smile Treguar nga Maldi
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:35 pm

djali e pyet te emen: mami kush ma ka dhene inteligjencen mua ti apo babi. e ema: me siguri babi se une e kam akoma timen.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:35 pm

Polícìa ju vu ne ndjekje te nje makine qe e vodhen 2 budallenj,ndjekja vashdoi gati 2 ore derisa budallve ju mbarua benzina'dhe u fshehen ne nje fshat.policet pan makinen bosh dhe filluan te pyesin ne fshat.a ka budalla ketu te ju?kur perpara i del kryeplaku e i thot jo jo ne shpetuam gjith budallet i bem polica.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:36 pm

tre te dehur shkuan tek stacioni i trenit dhe dy prej tyre hipen ne tren kurse i treti nuk e kapi dot dhe ngeli ne stacion. pa pritur filloi te qeshe me te madhe, dhe sportelistja e pyet se cfare kishte qe qeshte ne vend qe ai duhej te merzitej sepse kishte humbur trenin. i dehuri: e di pse qesh moj zonje? a i pe ata te dy qe hipen ne tren, po i pergjigjet sportelistja. idehuri: epo ata te dy kishin ardhur te me percillnin mua.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:36 pm

Nje polic ishte ne shtepi me gruan dhe gruaja i thot qe te nderroj llamben qe ishte djegur hipen polici ne karrige dhe i gruaja i thot prit te ve nje gazet lart karriges dhe polici thot ska problen ia arrij edhe pa gazet.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:36 pm

policet nuk jane me injorantet por ngaqe jane ne kontakt te vazhdueshem me njerzit prandaj behen objekt bisedash e barcoletash,por cmund te thoni per mesuesit qe nuk dine as se cilet jane tre vellezerit Frasheri....
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:36 pm

ishe i cift nga fshati dhe shkun nqytet,izuri nata dhe menduan tflejn ne
hotel.hyn gruaja dhe sheh nbanjo dushin,dhe ithot burrit:ca tbej qe nk
eshte ediel,qe te lahesha...ahhaha
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:37 pm

ishe i cift nga fshati dhe shkun nqytet,izuri nata dhe menduan tflejn ne
hotel.hyn gruaja dhe sheh nbanjo dushin,dhe ithot burrit:ca tbej qe nk
eshte ediel,qe te lahesha...ahhaha
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:37 pm

rusia ul cmimin e cigares dhe e le te lire neper kafenia, ,pse buurrat kane ngel te piklluar ngaqe u kane emigruar grate.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:37 pm

si u ndjeve kur tu ngul ?? u merzite kur tu shkul ?? se ai leng te kishte hyr dhe ai vend te ishte fryr... kete gje do ta pesosh, sa her bleten ta ngacmosh.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:39 pm

SHKOLLA

Ne shkolle un shkova
plot shoke e shoqe takova
aty e kuptova
...se lumin e kalova

nuk do rri mo ke shpia
tu m'myt merzia
apo me vjedh rrush ke avllia
dhe fiq ke catia

takova plote shoke e shoqe
ca ishin si koqe
cantat plot me blloqe
un beja vetem lloqe

shkruaj ditet, muajt, vitet
askush ne shkolle nuk merzite
tku as ora nuk perseritet
se nga miqt me gezim pritet.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Linddt prej Fri Sep 10, 2010 11:39 pm

Njeher Papa Gjon Pali,po kthehej nga nje meshe,por e kishte zene vone,i thot shoferit te tij,ec me shpejtesi maximume,jo thot shoferi smundem se po ndodhi gje une kam pergjegjesi te madhe,ik me lesho mua timonin i thot Papa.
E merr Papa maki...nen ec me 260 km ne ore,e gjith policia mbrapa,me ne fund e ndalojne,kur shohin Papa shofer,marrin shefin ne telefon,e kemi ndalu njerin,por se di kush eshte,mund te jet shume i madh,sepse paska shofer Papen!...
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: TE QESHIM SEBASHKU

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 2 1, 2  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi