Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Dy monitore te rinj High Definition nga Asus

Shko poshtë

Dy monitore te rinj High Definition nga Asus

Mesazh nga Linddt prej Wed Sep 15, 2010 5:15 pm

Kompania Asus ka paraqitur dy LCD monitorë të klasës së lartë dhe performansa të shkëlqyera, dhe për faktin që janë interesantë për shkak të diagonales së tyre jostandarde.

Të dy modelet, VK246H e VW246H, janë pothuajse identikë sipas specifikave të tyre: rezolucioni është 1.920 x 1.200 piksela, kontrasti 20.000 : 1, koha e përgjigjes është 2 milisekonda, e në ta gjendet edhe qasja HDMI. Dallimi është në atë se modeli VW246H ka kamerë të integruar uebi me rezolucion prej 2 megapikselash.

Sa i përket diagonales së ekranit, të dy modelet kanë 25.5 inç, që nuk është madhësi e cila mund të gjendet përditë, mirëpo ndoshta do tu pëlqejë atyre shfrytëzuesve për të cilët 1.920 x 1.200 piksela në 24 inç janë tepër pak.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi