Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Çdo minutë në YouTube, agim 35 orë të video

Shko poshtë

Çdo minutë në YouTube, agim 35 orë të video

Mesazh nga Linddt prej Mon Nov 15, 2010 9:01 pm

YouTube ka njoftuar në ditarin e tij se përdoruesit e shërbimit Video çdo minutë të vënë 35 orë të video materialit

Kjo tingëllon e pabesueshme, por e vërtetë: çdo minutë në YouTube duket se 35 orë të video, që do të thotë se servers YouTubeovim çdo ditë ka për të gjetur vende të reja të 50 400 orë të video!

YouTube tha se një tjetër krahasim mbresëlënëse. Siç thonë ata, të tri stacionet televizive më të mëdha në SHBA në 60 vitet e video materialeve të tregojnë më pak se ajo që duket në YouTube çdo muaj.

Ne vetëm mund të imagjinojmë se çfarë ata të duken si dhoma e serverit në YouTube. Por ajo që është edhe më mbresëlënëse është fakti se, pavarësisht nga kostot e gargantuovskim për ruajtjen dhe paraqitjen e materialit tuaj video, Google argumentuar se YouTube është shumë afër për t'u bërë një shërbim fitimprurës.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi