Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Gjermania, vendi i parë në botë për të rënë në dashuri

Shko poshtë

Gjermania, vendi i parë në botë për të rënë në dashuri

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:05 pm

Të dhënat e studimit tregojnë se Gjermania është vendi ideal për të gjetur dashurinë. Norvegjia vjen e dyta në listimin e vendeve të dashurisë
Gjermani është vendi i parë në botë për të huaj për të rënë në dashuri. Kështu thotë një studim me titull 'Imapkti i dashurisë në botë', financuar nga Banka Botërore.

Të dhënat e studimit tregojnë se Gjermania është vendi ideal për të gjetur dashurinë. Norvegjia vjen e dyta në listimin e vendeve të dashurisë.


Rezultatet janë vertet shumë surprizuese thotë Paul Say shef i marketikungut dhe komunikimit në HSBC (agjencia që bëri studimin). Nuk e kisha menduar se Gjermania qenka vendi i dashurisë.

Por çfarë e bën më të mrekullueshëm këtë survejim?Rezultatet tregojnë se Gjermania është edhe shteti më i mirë për tu integruar. Sondazhi pyeti 2155 turist nga 48 shtete të ndryshme të botës. Fakti që është një shtet multientik, një shtet I pasur dhe me njerëz shumë “friendly” e bën shtetin më të fuqishëm ekonomik të Eurpoës dhe vendi ideal për të gjetur dashurinë.


Por sondazhi i pyeti të anketuarit edhe për vendim ku është më lehtë për të bërë miq. Të dhënat tregojnë se njerëzit janë më shumë të prirur për të gjetur miq në Kanada.


Njerëzit u pyetën në shkurt-prill të ëtij viti, rezultatet u përpunuan dhe arritën në rezultatin se Gjermani është jo vetëm shteti më i pasur i Europës por edhe shteti më i zjarrtë…

avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi