Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Shota me një “Bebe me rrebe”

Shko poshtë

Shota me një “Bebe me rrebe”

Mesazh nga linda prej Sat Jul 03, 2010 6:34 pm


Shota Barali është emër që është lakuar jo pak nga mediat, qoftë për rolet e saj si aktore, qoftë edhe si një vajzë me tentativë për t’u futur në botën e muzikës.
Ajo madje është paraqitur edhe në festivale, pavarësiht se nuk ka arritur të futet në finalen e asnjërit. Kjo absolutisht nuk është zhgënjim për vajzën zeshkane, pasi ambicia e saj sa i përket këngës është thjeshtë të performojë para pulikut, të bëjë ndonjë videoklip.
Mirëpo, nëse dikush do t’ia kërkonte të bënte një zgjedhje, mes muzikës dhe aktrimit, nuk do të mund të zgjidhte, pasi të të dyja e bëjnë të ndjehet e kompletuar dhe e lumtur. Pavarësisht se nëse fltet këtu për këndim të mirëfilltë, duhet ta themi se Shota nuk është nga ato këngëtare që ka bërë shkollë për këngën. E do muzikën dhe thejshtë i pëlqen të këndojë.
“Bebe me rrebe”
Kënga e saj e fundit është një këngë e bërë nga Aida dhe Armend Rexhepagiqi, e titulluar “Bebe me rrebe”. Kësaj kënge Shota mendon t’i realizojë shumë shpejt njëvideoklip, meqë është këngë shumë ritmike dhe beson se do të jetë një hit veror.
“Ma merr mendja se publiku ka për ta pëlqyer vërtet. Ka një tekst mjaft provokues dhe besoj se secili do ta gjejë vetën në këtë këngë”, shprehet Shota në një intervistë për një revistë në Shqipëri.
Ndërsa videoklipi i saj i fundit është bërë një Shqipëri, në bashkëpunim me produksionin “Max Production”. Pavarësisht se rruga e saj e vetme nuk është muzika, Shota mendon se një ditë këngët e publikuara do t’i ketë në një album.
avatar
linda
Homie
Homie

Numri i postimeve : 212
PIKE : 313
Popullariteti Popullariteti : 7
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi