Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Jeta e të Dërguarit të Allahut

Shko poshtë

Jeta e të Dërguarit të Allahut

Mesazh nga RihHana prej Mon Aug 16, 2010 3:34 pm

Benu Israilët u përçanë. Bënë ndryshime në akiden dhe sheriatin e tyre, kështuqë e vërteta u fshi dhe u shfaqë e kota, u përhapë zullumi dhe e keqja. Ummeti kishte nevojë për një fe e cila do përkrahte të vërteten, ta fshinte të kotën dhe t'i udhëzojë njerëzit në rrugën e drejtë. Atëherë, Allahu i Madhëruar dërgoi Muhammedin sal-lallahu alejhi ve sel-lem...
avatar
RihHana
Master
Master

Numri i postimeve : 525
PIKE : 575
Popullariteti Popullariteti : 2
Data e regjistrimit : 06/07/2010
Mosha : 37

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi