Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Jeta

Faqja 1 e 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Shko poshtë

Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:03 pm

poezi nga tetovarja
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:04 pm

Jeta eshte mundesi,perfito nga ajo.
Jeta eshte e bukur,adhuroje.
Jeta eshte ender,jetoje.
Jeta eshte sfide,perballohu me te.
Jeta eshte loje,luaje.
Jeta eshte detyre,plotesoje.
Jeta eshte e shenjet,vlersoje.
Jeta eshte pasuri,ruaje.
Jeta eshte dashuri,shijoje.
Jeta eshte mister,zbuloje.
Jeta eshte kenge,kendoje.
Jeta eshte fat,perfito nga ajo.
Jeta eshte avantur,kujdes!
Jeta eshte e cmuar,duaje.
Jeta eshte lufte,mesohu me te.
JETA ESHTE JETE...LUFTO PER TE...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:04 pm

PER TY,O NANA IME

Per ty nene,o nena ime,
per ty drita e jetes sime,
per ty po shruaj sonte o nene,
ah,si i jetova keta muaj qe kur na ke lene?


C'mall qe ndjej per ty o nena ime,
me mori malli te te kem ne perqafime,
me mori malli te te them te dua,
me mori malli...por ti si rrin pa mua?!

4 muaj nene tani kane kaluar,
akoma me fatin,une jam e hidherua,
akoma s'mund t'pajtohem me jeten qe kam,
se ty o engjellush me nuk te kam prane.

Me mungon shume nene te te them te dua,
me mungon fjala jote kur me keshilloje mua,
me mungon buzeqeshja jote te me gjalleroj,
me mungon aroma yte (arom nene) oh sa shum te kerkoj.

Por,kjo vdekje nene,c'pati me ty?
Erdhi e te mori,pa nene la femi.
Ti ndoshta u gezove se shkove tek babi,
vdekja ta plotesoi deshiren se per te te kish mare malli...

Tani jeni bashke,sikur ishit ne bote,
dhe mua nga qielli ndoshta mi fshini keta lote,
a mbureni me mua,jam bere zonje ne shtepi,
nene e baba per moter e vellezeri...

Me pritni dhe mua se shpejte do te vi,
nuk mund te jetoj me pa ju te dy,
jetova sa jetova,por kaq e ka jeta,
edhe unë kame vend,atje tek vareza...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:04 pm


YOU WERE MY LIFE


You were my blod,you were my eyes,
you were my hard,my paradise,
you were my mind,everything for me you have been,
you were a good person,a good father I mean...
I'm so proud for that I'm your doughter,
I'm so proud you are my father,
now I'm crying for you,
why I can't find! where are you?
where are your eyes,your face?
Your words,your hands?
Where is yor speech,can you tell me now?
where are our dreams,everything felt down...
Wow GOD...what should I do?
how to live without my father,pleasse tell me you,
tell me abaut my father,it's he in the paradise?
Just for hem pleasse God speek me,please,
does my Father it;s in the haven,watching of the sky,
is he watching us,I'm sure he is happy in the paradise.
Hey,Angels,you are wallking in the world,
if you see my father tell him how much I loved,
don't forget to tell I'm loving and now,
don't forget to tell he's missing us...
I feel so lonly without my father,
I don't like this life,I like my death,
because when I'll die,I'll bee together with my father in the sky...
and now in the end I don't know what to write,
How to life God this lonly life?
How to live with pain?
HOW TO SEE THIS WORLD...
WITHOUT MY FATHER...HOW TO SEE MY FUTURE???
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:04 pm

C'dashuri e cuditshme,ne ne heshtje dashurojm,
egoizmi sna lejon te pakten falje te kerkojm!
Ti percmon ndjenjen time,por serish do kthehesh per t'me kerkuar,
un s'kerkova te me harosh,se as une s'te kam haruar.
C'egoizem na rrethon,dhe brenda vetes shpesh pendohemi,
ne te njejten kohe dashuri kerkojm
por me te drejte asnjeher s'tregohemi.
S'kam arritur ta kuptoj,kush fajtor u ndjej vertet?!
Une me veten qe te lendova,apo ti me ikjen qe u largove vete?
C'far te beje me imazhin tende,qe c'do dite me grryen mallin?
Kete inat si ta largoj,kur edhe pse te dua s'mund te ta fali?!
A te kujtohet puthja,kur shijonim embelsin e saje?
E sheh c'beje ne kujtime?
Kujtoj e heshtur c'do detaj!
Tani sa shum dhimbje me dhurove,nuk e di kush eshte fajtori?
Me siguri tani do themi FAJI ESHTE JETIM...
AH! FAJI...KY I GJORI...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:04 pm

Ne vitet shkollore,ne nje dhome te eresuar,
embel bise donin dy te dashuruar,
i beje pyetje vetes,pergjigje ska vall,
ajo qe i bashkon dy zemra,emri si eka?
Si i thon kesaj gjeje,valle,a ka emer,
Kur leshohet buza mbi buz e zemra mbi zemer?
Dy te dashuruarit pergjigje kerkojn,
e zemrat e tyre kthehen e thojn:
ME BUZ MBI BUZ,NDJEJ NJE EMBELSI,
E ZEMER MBI ZEMER,I THOJN DASHURI.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:04 pm

Te kujtova pa dashur,ne castin e vetmis,
te putha aq forte sa qe harrova se ndodheshe fotografi mbi kornize,
nje lot mbi te ra kur kujtova kohen e vjeter,
si e cmendur ne dhome bertite,
por eshte e kot te flasesh me nje
PORTRET TE SKICUAR MBI LETER.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:05 pm

yOU WERE MY STRENGTH WHEN I WAS WEAK,
YOU WERE MY VOICE,WHEN I COULDN'T SPEAK,
YOU WERE MY EYES,WHEN I COULDN'T SEE,
YOU SAW THE BEST THERE WAS IN ME.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:05 pm

Trendafil-o n'ato kopshte ku qe ti,
i pe vall ti te dashurit e mi?
Ne i pafsh edhe njeher,o lajmetar,
po! lajmetar me ere myshku,blerimtar,
nje te fal te m'u cosh me gjuhen tende,
dhe pastaj sillme nje lajm nga ato vënde...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:05 pm

Nonjehere haroj te te pershendes,
ndonjeher haroj te ti kthej sms-at,
ndonjeher sms-at e mia nuk aarin tek ti,
por kjo nuk do te thot se te haroj,
vetem te jap shkak te te mungoj.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:05 pm

SHKO


Shko,se dikush tjeter te pret.
Shko,se nje zemer tjeter te theret.
Shko,e me le vetem te vuaj.
Shko,sepse Zoti keshtu e paska shkruar.
Shko,e me le vetem te qaj.
Shko,sepse ti nuk ke faj.
Shko,buzeqeshi dikuj tjeter.
Ndersa une do te digjem e tretem.
Shko,se etille eshte kjo bot.
Shko,e mos derdh asnje lot.
Shko,e prap me duaj.
Shko,por LAMTUMIR mos me thuaj!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:06 pm

EMRI YTE


Nje dite te nxehte vere,buze detit kalova,
mbi reren e lagur,emri tend e shkrova,
por ja valet e detit,si perbindesh u hodhen,
emrin tend te dashur,erdhen e ma moren.


Perseri kete emer e shkrova ne flete,
pa pritur fryu erra,
e ma mori me te shpejt.


Emri tende te bukur,
e shkrova ne zemer,
por ja xhelozia e largoi ate emer.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:06 pm

SI HIJE E NATES

Zemer boll durova,zemer boll prita,
te te doja ndoshta nuk dita,
se di pse nuk eci lidhja jon,
me the lamtumire pergjithmon,
edhe pse te ndjej,vend ne zemren tende z'gjej,
e di qe me do dhe s'me ke haruar,
vec ta dish i lumtur z'do te jesh,
me kedo qe ta kesh.
SE SI HIJE E NATES,NE MES TE QETSIS,
disa fjale ne vesh do te pershperis,
ti vertet qesh e jeton me diken qe s'te takon,
por dije nuk eshte ajo qe dashurin tende e meritton.
Kujto dikend qe shume te ka dashur,
edhe pse e varfur ka shpirtin e pasur,
lot i saj dete,oqean i derdhur,vec per ty,
shpresa e saj e pa vdekur per te qene te dy.
Noshta i habitur pyet:
C'eshte ky ze qe te ndjek ne jete?
Ateher une te them: Eshte zeri i shpirtit tim,
qe edhe ne boten tjeter nuk prehet i qete.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:06 pm

DESHIRA IME

Ah,sa deshir kam castin kur te vdes,
i fundit qe te shoh i dashur ti te jesh,
ne syt e mi te mbetesh,imazhin tend te mar,
te pata per se gjalli,
tani imazhin tend te kem nen varr.

Por mos vendos ti lule,mos me sille kuror,
vec ledhatoje varrin me dorene gjore,
gelltite gojsherimin qe vjen te buza,ngec,
e si per se gjalli,thirme..thirme...qengj.


Dhe do ndegjosh bilbilin te shtegu aty prane,
te kendoj trishtuar per dashurin tone te pare,
por s'eshte zogu qe nis kendon te hija,
ESHTE SHPIRTI IM,TE PUTHURAT E MIA
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:06 pm

ATEHER KURR TE VIJE MAJI


Nese une e para do te vdes,
i fundit ti me puth ne ball,
se me ke dashur me gjith shpirt,
per aq kohe sa un isha gjalle.


E po ta le si amanet,
varrin e ftohte ku vet do hy,
mos ma mbuloni me mermer,
dua ti dal barit permbi.


E kurr te ket ardhur Maji,
tek varri eja,me tako,
fijet e barit mbi koken time,
me mall,si floket e mia m'i ledhato.


Nga zemra ime e tretur,
do te mbij nje lulekuqe,
gjersa une nuk mund te ngrihem,
ti mere puthe,puthe.


Ne at cast ato do te mblidhen,
petalet e kuqe nga malli,
dhe do te puthin buzet e tua,
si te puthja une per se gjalli.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:06 pm

FRIENDSHIP

Are we friend's,ore we are not?
You told me once but I forgot,
so,tell me now,and tell me true,
can I say I'm here for you?
Of all friends I ever met,
you're the one I won't forget,
and if I diebefore you,
can I go to haven and wait for you?
I'll give the angels back their wing,
and risk the lost of everything,
just to prove my FRIENDSHIP is true,
and to tell you:
HOW LUCKY I'M HAVING A FRIEND LIKE YOU.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:07 pm

SI S'PATE MESHIRE

Si s'pate meshire te vrasesh nje krijes qe sapo filloi te jetoj,
si shkatrove nje ender qe ende nuk mbaroj??
Per ty nuk ka falje as nga i madhi Zot,
e nuk ka vend per veprat e tua ne kete bot.


Kush ta dha te drejten te behesh udheheqes i nje dhimbje?
Si e more guximin te aktrosh me aq bindje?
Pse humbe nje shpres nga nje shpirt i tretur?
Pse i nxore lotet nga keta sy te pa fjetur?


C'do here e drejta fundoset ne thellesi,
ne c'do zemer eshte shkruajtur te behet nje padrejtesi,
vrave buzet qe ende nektarin se kishin shijuar,
vrave nje voglushe qe mendonte se eshte e dashuruar.


Si kishe ndergjegje te veprosh ne ate menyre?
Ku e e gjete forcen te beshe nje gabim te tille?
Mos i'u gezo vuajtjes te nje princeshe mizore!
Mos u ndjej krenar per prishjen e nje jete rinore...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:07 pm

NE DHOMEN TIME
Heshtje! Eresira mbreteron,
mendja,e hutuar nje rrugdalje e kerkon,
mbi tavolin,nje qiri qe eshte duke u mbarua,
stilolapsin me ore te tera mbaj ne duar.


Nga t'ja nisi une emjera,nga t'ja filloj?
kam frig ndoshta stilolapsi ngel pa boj,
ndoshta z'do me mjaftojn as njemije fleta,
per te shkruar...per te shkruar...si u treta!?


Eresire,perseri shume ersir,
a thua dita valle s'ka te gdhire,
e ky zog tek dritarja c'ka kerkon!?
Me gjuhen e vet dic'ka me belbezon.


Kur papritmas zogu ne dhomen time u shfaq,
mu drejtua,me gjuhen tone (gjuhen e njerezve), te me flas,
Me tha: C'bene ti ne kete vetmi?
Mos humbe veten,jeto jeten o njeri!


Ai shkelqente sikur dielli...por u largua,
perseri dhoma ime u eresua,
e qiriu nje fije drite qe me bente,
edhe ai filloi te ngadalsonte.


Atehere une e humbur ne mendime,
u zhyta thelle ne boten time,
ah! Kjo bote aq e rende qe me duket,
mendja ime ne pranga po me futet!


Se c'te beje,si t'vazhdoj,si t'mbijetoj?
Perseri kthehem dhe zogun e kujtoj,
nje tmenduar kush ishte ai nuk me tregoj,
tek dritarje kthehem ndoshta perseri e takoj.


Shiqova qiellin,disa fjale ne te veshtrova,
Henen dhe yjet ne ato fjale i takova.
" Ti JE BOTA s'ke pse humben ne vetvete,
Ti je JETA,mos mendo se u trete,
Ti je DRITA,s,ka c'te duhet erresira,
ti je SHPRES, je LIRI, je NJERI " !!!


Ku papritmas mua Hena me buzeqeshi,
Edhe yjet i mori me pran veti,
une e pyeta kush e beri kete mrekulli?
" Zogu! ENGJULLI YTE MBROJTES" me tha- vetem per ty...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:07 pm

Askush me mire se ti


Sa here qe bie nje yll nga qielli,
mua nje lot m'pikon nga syt,
ne zemren time s'ka me diell,
por vetem lot dhe mall per ty.


Askush me mir se ti,
s'me zgjoi nga varri,
askush me mire se ti,
s'me varrosi per se gjalli.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:07 pm

JETA
Jeta eshte nje dallge,
qe hidhet ne breg,
jeta eshte nje loder,
qe gjithkush e prek,
jeta eshte gezim,nje shpres e larget,
jeta eshte dashuri,
nje bote e zbrazet...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:07 pm

S'jetohet...jo

Mos me bjer ne gjuj,
mos me kerko falje,
sepse u dashte me heret,
te mendosh per ndarje.


Ndoshta ne boten tjeter,
do te digjesh ne zjarr,
ateher te bie ne mend,
te gjalle kur me ke shtyr ne varr.


Vall ! Si ta kthej tash jeten nga fillimi?
Kur nuk kam me shpresa se ka ardhe mbarimi !
S'jetohet me shpres,s'jetohet me vall?
S'jetohet me hares por me dhimbje e mall.


Te ndez nje cigare, s'mund se nuk e pi,
te theras ne emer,emrin nuk ta di,
te shkoj nga kjo bot,jo.. se ty po t'pres,
ne prehrin tend dua te vdes.


Vdekja eshte e embel,nese vdes mbi ty,
nese dora yte m'i mbyll keta sy,
tash erdhi fundi z'di si me u ndare,
mbetet LAMTUMIRA - DASHURI E PARË.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:08 pm

SA DUA

Sa dua ta di,a te mungoj une ty?
A ndjen nevoj te me shikosh ne sy?
A te ka mar malli te ndegjosh zerin tim?
Kur embel te thoja 'te dua shpirti im" !
E puthjet e mia,sonte a i deshiron?
Apo dikush tjeter buzen tende e kafshon ?!
Po dora ime qe dridhej duke te ledhatuar,
te mungon ajo,apo e ke zevendesuar?
C'do nate torturohem keshtu ne vetmi,
duke pasur c'do dit me shum nevoj per ty,
e vetmja gje dua tet haroj,
te filloj serisht per mua TE JETOJ...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:08 pm

NE DASMEN TENDE

Ne dasmen tende,do te vi,patjeter,
por jo si dasmor,por si plage e vjeter,
do te ulem e vetmuar ne nje tavolin,
dhe per fatim do te ngre dollin.


Edhe e pa ftuar ne dasmen tende do te vi,
e strukur,e lodhur si nje zog pa fole do te ri,
e me lotet e mi do te pi,e do te dehem,
do ta beje per ty,jo se do te defrehem.


Ne qoftese pa dashuri do t'me shohesh,
mos m'u afro,nuk do t'me njohesh,
do ta kuptosh ne heshtje nje urim,
e une do te qaje per fatin tim.


E ne qoftese e bukur do te dukem edhe ateher,
mos ma thuaj se z'do kete me vlere,
teni te lutem te pakten ki pakes meshire,
te lutem femijes se pare venja emrin e dashuris se vrare!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:08 pm

VAJI I BILBILIT


Ne bilbil i bukur,
shume nete po kendonte,
dashurin e humbur,
me lote e vajtonte.


Ai bilbil i bukur,
me ze qe po qane,
ndarjen e dashuris,
me lot po e lane.


Ate bilbil te gjor,
s'ka kush e ndegjon,
plagete tija ne zemer,
s'ka kush i'a sheron.


Vajto bilbil,vajto,
per fatin tend te zi,
se edhe mua me ngjau,
e njejta tradheti...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 3:08 pm

KENGA E RINISE

Rini,thueja ma te bukur qe e din
Thueja kanges sate qe vlon ne gji
Nxirre gezimin tend, te shpertheje me vrull.
Mose e freno kengen le te marrin udhe

Thueja kenges rini pashe syte e tu
Te rroki , te puthi kengen te nxisi me dashuri
me zjarrim tand, rini dhe te na mbysi dallga
prej ndjenjash te shkumbuzeme q'i turbullon kengen

Rini,thueja kanges dhe qeshu si femi
Kumbini i zanit te perplaset per qielle
dhe te k'theje prap te na se yjet te kane zili
E ne te duam fort si nje diell thueja kenges rini
Thueja gezimplot qeshu rini qeshu.
Bota esht e jote
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Jeta

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi