Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Optimiste për fitore në “Miss dhe Misster Albania 2010”

Shko poshtë

Optimiste për fitore në “Miss dhe Misster Albania 2010”

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:15 pmKanë një muaj që nga Kosova janë zhvendosur në Tiranë ndërsa thonë se janë duke kaluar për mrekulli. Laureta Mataj, Diana Gashi dhe Orgesa Hoxha janë tri bukuroshet kosovare të cilat bashkë me gjashtë meshkujt nga Kosova, si Adriatik Gashi, Visar Kuqi, Ali Gruda, Edber Loha, Elvis Gjini dhe Vigan Shehu po marrin pjesë në garën e bukurisë “Miss & Mister Albania 2010”. Kandidatët kosovarë janë të gjithë me përvojë në fushën e modës dhe spektakleve në vendin tonë, por edhe jashtë saj.

Orgesa Hoxha e shpallur vitin e kaluar “Ford super models of Kosova 2009” bën me dije se është e lumtur që është pjesë e kësaj gare dhe e këtij spektakli. “Po kalojmë shumë mirë. Po mësojmë shumë gjëra të reja dhe është një përvojë e veçantë për ne. Çdo ditë kemi prova ku punojmë me koreograf shumë të njohur në fushën e vallëzimit, siç janë Enada dhe Gerti, pastaj kemi shëtitje nëpër vende të ndryshme, bëjmë fotografi etj, pra në përgjithësi jemi duke kaluar ditë të paharruara”, tregon për “Zërin”, bukuroshja nga Gjakova.

Hoxha thotë se vajzat banojnë ndaras në hotele me grupin e djemve, ndërsa shprehet falënderuese gjithë stafit organizativ për tretmanin që u bëjnë të gjitha vajzave në përgjithësi. Gjithashtu në emër të kandidatëve kosovarë ajo falënderon edhe Agnesa Vuthajn që ua ka bërë të mundur të janë pjesë e këtij spektakli. “Agnesa ka qenë ajo që na ka përzgjedh që në të jemi në këtë garë dhe në emër të vajzave dhe djemve e falënderojmë për këtë mundësi shumë të mirë”, shprehet Orgesa.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Do të sjellim çmime në Kosovë

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:16 pmBukuroshet kosovare thonë se konkurrenca është shumë e fortë si nga ana e vajzave ashtu edhe meshkujve, por ato janë optimiste se do të kthehen në Kosovë me ndonjë çmim të fituar.

“Konkurrenca është shumë e fortë, ka vajza shumë të bukura dhe të mençura e po ashtu edhe djem, por duke e pas parasysh numrin e madh të kandidatëve kosovarë që kanë marr pjesë këtë vit, shpresojmë që të kthehemi në Kosovë më ndonjë çmim të fituar”, shprehet kandidatja tjetër kosovare, prishtinasja Laureta Mataj, e cila më përvojën e saj në shumë sfilata, imazhe publicitare, pjesëmarrje në videoklipe e shumë gjëra të tjera që kanë të bëjnë me modën dhe spektaklin, urojmë që të shkëlqej edhe në këtë garë bukurie.

Duhet theksuar se finalja e madhe e spektaklit “Miss & Misster Albania 2010” do të mbahet me 23 shtator në Tiranë nën drejtimin e Alketa Vejsiut ndërsa me regji nga Vera Grabocka. /Zëri
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi