Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

72 per qind e britanikeve i spiunojne femijet e tyre ne internet

Shko poshtë

72 per qind e britanikeve i spiunojne femijet e tyre ne internet

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:19 pm

Aktivitetet e fëmijëve të tyre në internet i spiunojnë 72 për qind e prindërve në Britani të Madhe, kanë dëshmuar rezultatet e hulumtimit të cilin e ka kryer kompania “Garlic”, e specializuar për analizimin e privacisë së shfrytëzuesve në rrjetin e internetit.

Një e katërta e prindërve lidhen fshehtazi në internet, me fjalëkalimet e fëmijëve të tyre, për pasur qasje në postën elektronike dhe shkëmbimin e informatave nëpërmes rrjeteve shoqërore.

Një e katërta tjetër përdorë mënyrë shumë më të sofistikuar, e kjo është hapja e regjistrimeve të rrejshme në internet për të kontrolluar fëmijët e tyre.

Kjo masë paraprake e prindërve, sipas mendimit të “Garlic”, mund të sqarohet me aktivitetet e ndaluar të fëmijëve të tyre, kanë njoftuar disa agjenci lajmesh.

Në Britani të Madhe, siç vlerësohet, 750.000 fëmijë në mes moshave tetë dhe 12 vjeç janë të regjistruar në rrjetet shoqërore siç janë “Bebo”, “MySpace” e “Facebook”, edhe pse për këtë regjistrim është e nevojshme që të kenë 13 vjet, e madje edhe 14 në atë “MySpace”.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi