Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Se shpejti USB 3.0 me shpejtesi 600 MB/s

Shko poshtë

Se shpejti USB 3.0 me shpejtesi 600 MB/s

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:20 pm

Për gëzimin e shumëkujt, Intel ka publikuar specifikat e të paralajmëruarit që shumë kohë USB 3.0 i njohur nën emrin Extensible Host Controller Interface (xHCI).Specifikat e publikuara nga ana e kompanisë Intel do tu mundësojnë prodhuesve të ndryshëm të harduerëve, fillimisht AMD-së dhe NVIDIA-s, zhvillimin e harduerëve të ri të cilët do të bashkëpunojnë në mënyrë të suksesshme me standardin e ri USB 3.0.

Intel ka ndërmarrë këtë hap në mënyrë që sa më shpejt të fillojë zbatimin e USB 3.0 i cili ende quhet SuperSpeed USB.

Në fakt, shpejtësitë e reja të USB-ve 3.0 do të duhej të ishin diku rreth 4.8 Gb/s në modelet me tela që është rreth 600 MB/s, derisa më vonë lidhja do të realizohet me anë të lidhjes optike.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi