Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Google: 10 milione $ per idene qe do ndryshoje boten

Shko poshtë

Google: 10 milione $ per idene qe do ndryshoje boten

Mesazh nga Linddt prej Sun Sep 12, 2010 5:54 pm


Projekti i Google i emëruar “10^100″ është në kërkim të idesë e cila do t’i ndihmojë njerëzimit dhe atë do ta shpërblejë me 10 milionë dollarë.

Të drejtë për pjesëmarrje në garë kanë të gjithë ata persona të cilët dërgojnë idenë e tyre deri më 20 tetor të këtij viti në formatin tekstual apo video. Me rastin e kremtimit të ditëlindjes së dhjetë Google, gjoja, bota do të bëhet më e mirë se që ishte dje.

Pas qindra ideve të përzgjedhura nga ana e Google vlerësimi i mëtutjeshëm do tu takojë përdoruesve të internetit të cilët do të zgjedhin 25 gjysmë-finalistë. Përfundimisht, pesë idetë fituese do t’i përzgjedh juria e ekspertëve e cila secilit fitues do t’i dhurojë nga dy milionë dollarë amerikanë.

Sa për rikujtim, votimi online fillon më 27 janar të vitit 2009. Google ka ofruar udhëzimet bazë për idenë dhe ka lehtësuar atë me ofertën në katër kategori fillestare.

Idetë të cilat do të mund të ndihmonin numrin më të madh të njerëzve mund të kanë lidhje me komunitetin, mundësitë për sukses, energji, mjedis, shëndetësi, arsim, vendbanime dhe kategoria “të tjera”.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi