Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Teuta dhe Blero i inkurajuan nënat për gji-dhënie

Shko poshtë

Teuta dhe Blero i inkurajuan nënat për gji-dhënie

Mesazh nga viola prej Sun Oct 03, 2010 10:23 amTeuta Krasniqi bashkëshorti i saj Blero, e kanë zgjedhur repartin e
gjinekologjisë së spitalit rajonal të Ferizajt për ta promovuar aktivitetin
humanitare “Java e të ushqyerit me qumësht të gjirit” gjatë të premtes.
“Nga përvoja ime shumë e freskët gjidhënien do ta konsideroja një nga
mrekullitë më të mëdha të kësaj bote, për shkak se qumështi i gjirit të nënës ka
gjithçka që fëmijës së porsalindur i nevojitet, në mënyrë që të jetë sa më i
shëndetshëm”, ka thënë Teuta.
Dyshja e famshme ishin të shoqëruar në këtë iniciativë edhe nga përfaqësuesit
e Organizatës Botërore të Shëndetësisë dhe Ministrisë së Shëndetësisë. Shefi i
zyrës së UNICEF-it, në Kosovë Johones Wedenig, po ashtu i pranishëm, tha se
gratë duhet të zgjedhin gjidhënien si formën me të mirë për një jetë të
shëndetshme të fëmijës. /Telegrafi/
avatar
viola
Homie
Homie

Numri i postimeve : 263
PIKE : 369
Popullariteti Popullariteti : 6
Data e regjistrimit : 09/07/2010
Vendbanimi : Pejë/Gjermani

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi