Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pirro Çako nxjerr mllefin përmes një kënge

Shko poshtë

Pirro Çako nxjerr mllefin përmes një kënge

Mesazh nga viola prej Fri Oct 08, 2010 5:28 am


Mediat shqiptare shkruajnë se kantautori Pirro Çako, pas divorcit nga sopranoja Inva Mula, ka gjetur një mënyrë tjetër të shprehjes së mllefit, e kjo është përmes artit.Këtë vit në “Kënga Magjike” ai konkurron me atë që mund të cilësohet kënga e tij autobiografike me titullin “Sa e shite zemrën”, një duet i kënduar nga Juliana Pasha dhe Luiz Ejlli. Në vargjet e kësaj kënge, Pirro shprehet me gjithë mllefin e tij, ndërsa thotë: “Arratisja jote më befasoi,koha ty sekretin do ta zbulojë, sa e shite zemrën unë se di, s’e di, s’e di, nuk ka mundësi, s’e di pse zemrën shite ti”.Pirro Çako para disa muajsh realizoi klipin e këngës së tij me titull “Një tjetër jetë”, që e këndoi në festivalin e fundit të Këngës në Radio-Televizionin Shqiptar, për të cilën u diskutua se ishte një tjetër dedikim për Invën./Telegrafi/
avatar
viola
Homie
Homie

Numri i postimeve : 263
PIKE : 369
Popullariteti Popullariteti : 6
Data e regjistrimit : 09/07/2010
Vendbanimi : Pejë/Gjermani

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi