Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Genta hyn në konkurim për të përfaqësuar Zvicrën në Eurosong

Shko poshtë

Genta hyn në konkurim për të përfaqësuar Zvicrën në Eurosong

Mesazh nga Linddt prej Mon Nov 15, 2010 8:54 pmPengesat politike të Kosovës si shtet i ri, kanë bërë që ajo të mos ketë mundësi të marrë pjesë edhe në ngjarje të rëndësishme kulturore ndërkombëtare.

Prandaj një pjesë e artistëve po kërkojnë rrugë alternative për këtë çështje.

Këngëtarja Genta Ismaili, i hyri një konkurrence të fortë me qindra këngëtarë të tjerë për të përfaqësuar Zvicrën në festivalin evropian, të njohur si EUROSONG, në përpjekje për të thyer pengesat politike për këngëtarët nga Kosova.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi