Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Dënohet hakeri i iPadë-ve

Shko poshtë

Dënohet hakeri i iPadë-ve

Mesazh nga Linddt prej Thu Jun 30, 2011 8:19 pm

Një gjykatë federale në New Jeresy ka shpallur fajtor hakerin i cili vodhi të dhënat personale të qindra mijëra përdoruesve të iPad, gjatë vitit të shkuar.

Daniel Spliter, 26-vjeç, u shpall fajtor pasi pranoi krimin se ka hyrë në mënyrë të paautorizuar në pajisjet e të paktën 120 mijë përdoruesve të iPad dhe ka vjedhur të gjitha të dhënat e tyre personale.

Tashmë pritet vendimi për hakerin Spliter, që do të merret në séance e rradhës më 28 Shtator. Ai rrezikon të marrë një dënim nga 12 deri në 16 muaj burg.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Dënohet hakeri i iPadë-ve

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 01, 2011 2:00 pm

7156
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi