Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Mrekullite e Botes te ndara sipa periudhave jane

Shko poshtë

Mrekullite e Botes te ndara sipa periudhave jane

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:03 pm

7.MREKULLITE E BOTES ANTIKE

1-Piramida e madhe e Keopsit,Egjypt
2-Fari i Aleksndrise,Egjypt
3-Tempulli i Dianes ne Efes,Greqi
4-Varri i Mausoleus ne Halikarnas,Greqi
5-Statuja e Zeusit ne Olimp te Greqise
6-Kopshtete e Varura te Babilonise,Irak
7-Kolloseu i Rodit,Greqi.


7.MREKULLITE MESJETARE

1-Koloseum i Romes,Itali
2-Kulla e Pizes,Itali
3-Muri i madh i Kines,Kine
4-Stonehenge i Anglise,Angli
5-Katakombat e Aleksandrise,Egjypt
6-Kisha Shen Sofia e Kostandinopojes,Turqi
7-Pagoda Porcelani,Kine

7.MREKULLITE E BOTES MODERNE

1-Statuja e Lirise,USA
2-Empire State Building,USA
3-Ura e Bruklinit,USA
4-Kulla ijfel,France
5-Muzeu Luver,France
6-Taxh Mahall,Indi
7-Tuneli La Mash,France-Angli
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi