Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Lopa sipër plakës, gomari shkrihet së qeshuri!

Shko poshtë

Lopa sipër plakës, gomari shkrihet së qeshuri!

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:38 pm

Lopa sipër plakës, gomari shkrihet së qeshuri!


Pas një dite të kaluar duke punuar në fushë, plaka bullgare, Rositza Kasaboba, ishte duke ecur nëpër rrugën e fshatit me gomarin dhe lopën e saj - kur papritmas lopa me emrin Dana i ka kërcyer përmbi dhe e ka rrëzuar.

Fshatarët e rastit vetëm me shikim e kanë përcjellë këtë skenë si në filma, derisa bullgarja 68-vjeçare, për fat të mirë, ka shpëtuar pa lëndime.
Kur ka arritur të ngritët, e ka parë se edhe gomari i saj ishte shtrirë përtokë. Jam e sigurt se më ka përqeshur”, ka thënë plaka e cila ka premtuar se nga lopa e saj e padëgjueshme për Krishtlindje “do të bëj suxhuk”. Se çfarë nafake e pret gomarin joserioz ende nuk dihet.

Burimi: Wordpress
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi