Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Audi përgatit paketën S-line për modelin A1

Shko poshtë

Audi përgatit paketën S-line për modelin A1

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:23 pm

Versioni më i vogël i Audi sapo është paraqitur publikisht në Gjenevë, e ky prodhues tanimë ka përgatitur paketën e pajisjeve S-line për ata të cilët dëshirojnë të individualizojnë automjetin e tyre.

Në Audi janë të vetëdijshëm se do t’u duhet të ofrojnë pajisje të pasura në përzgjedhje nëse dëshirojnë që në segmentin e automjeteve kompakte për qytet të konkurrojnë ndaj modelit Mini Cooper.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Audi përgatit paketën S-line për modelin A1

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:24 pm

Tani për tani Audi në kuadër të paketës S-line ofron dy nivele të pajisjeve. S-Line Exterior e bën pamjen e jashtme të këtij automjeti të vogël nga Ingolstadti shumë tërheqëse falë mbrojtësve të ri me thithës më të mëdhenj të ajrit si dhe dritave më të errësuara.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Audi përgatit paketën S-line për modelin A1

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:24 pm

S-Line Sport Package avancon edhe tiparet vozitëse, sjell enterier sportiv, timon dhe ulëse të mbuluara me lëkurë.

Paleta e motorëve tek modelet e S-line mbetet e njëjta sikur edhe tek A1 konvencionale –dy motorë me naftë me nga 90 dhe 105 kuaj fuqi si dhe dy motorë me benzinë nga 86 dhe 122 kuaj fuqi.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Audi përgatit paketën S-line për modelin A1

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi