Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Audi planifikon të kthejë modelin A2

Shko poshtë

Audi planifikon të kthejë modelin A2

Mesazh nga besa krasniqi prej Wed Aug 04, 2010 10:27 pm

Me sjelljen e modelit A1 Audi e ka plotësuar segmentin B të ofertës së vet, mirëpo prodhuesi nga Ingolstadti nuk e ka ndërmend të ndalet.
Drejtori ekzekutiv i Audi Rupert Stadler u ka thënë gazetarëve të revistës automobilistike AutoWeek se “ekziston hapësirë e mjaftueshme në mes të modeleve A1 dhe A3 edhe për një produkt tjetër”. Se a bëhet fjalë për trashëguesin e modelit A2 apo për një automjet me karakteristika krejt tjera, do ta marrim vesh shumë shpejt.
Media të caktuara vlerësojnë se Audi do të shfrytëzojë emrin A2 për të paraqitur versionin serik të konceptit A1 të paraqitur në Gjenevë, modelit hibrid A1 e-tron i cili shfrytëzon elektromotorin e fuqishëm prej 102 kuaj fuqi, derisa media tjera vlerësojnë se ka mundësi që Audi të krijojë edhe një model kompakt MPV.
Modeli bazik A2 është prodhuar në mes viteve 1999 e 2005 dhe është shitur në 176.377 njësi në Evropë.
avatar
besa krasniqi
Homie
Homie

Numri i postimeve : 299
PIKE : 570
Popullariteti Popullariteti : 0
Data e regjistrimit : 04/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi