Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Barsaleta ???????

Shko poshtë

Barsaleta ???????

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 9:54 am

Greku dhe shqiptari
--------------------------------------------------------------------------------
Ishte njehere nje grek dhe nje shqiptar. Cohet ky shqiptari ne mengjez edhe shkon edhe i thote grekut:
-Ore grek pashe nje enderr me ty mbreme
-Pa he i thote greku
-Po ja -thote shqipoja- Sikur ishim ne nje lendine me lule edhe na dolen indianet perpara edhe po na ndiqnin. Ne pame nje peme edhe ia futem me vrap. Une meqenese isha me i shpejti hypa ne peme. Ti mbete poshte edhe te zune indianet edhe te q***.
-Malaga, ik pirdhu i thote geku se enderr eshte.
Te nesermen prape shqiptari
-Greko te pashe prape ne enderr ty une
-Po he shprehu i thote greku
--Po ja -thote shqipoja- Sikur ishim prape ne nje lendine me lule edhe na dolen ata indianet perpara edhe po na ndiqnin. Ne pame ate pemen edhe ia futem me vrap. Une meqenese isha me i shpejti prape hipa ne peme i pari. Ti mbete poshte edhe te zune indianet edhe te q***.
Iu ngriten pizgat grekut e shau mire e mire edhe u ndane.
Te nesermen rape shqiptari
-Greko te pashe prape ne enderr
-Piso i thote ky, nuk dua ta degjoj
-Jooo i thote shqiptari kete here eshte ndryshe
-E mban mend lendinen?
-E mbaj,- thote Greku
-E ne ajo lendina na zune prape indianet, edhe ne vrapuam per tek pema edhe ti idhe me i shpejte kete radhe dhe hipe i pari ne peme dhe une mbeta poshte.
Grekut i ndriten syte
Edhe vazhdon shqiptari
-Indianet erdhen ke pema dhe thane "Kete ketu poshte e kemi q*** 2 here, a nuk zeme dhe q*** ate lart tani?"
edhe ta bene fulltak prape o grek
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta ???????

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 9:56 am

cifuti
--------------------------------------------------------------------------------
ca eshte nje cifut ne hene?
Eshte nje problem!
Po 10 cifuter ne hene?
Prape nje problem!
Po te githe cifutet ne hene?
problem i zgjidhur!!!
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta ???????

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 9:56 am

pijaneci
--------------------------------------------------------------------------------
Beni vete ne shkolle. Eshte dita e pare e shkolles. Mesuesja po i pyet te gjithe se ca do bejne kur te rriten:
Qazim ca do besh t kur te rritesh? pyet mesuesja
Doktor- thote qazimi
Po ti erald?, Politikan, thote eraldi
Po ti Genti? biznesmen, thote genti
Po ti Beni?
Une do pi raki dhe do qi pidh- thote beni
Mesuesja therret babain dhe i thote ca ndodhi. Babai i thote mos te merakoset se do e zgjidhi ai problemin. Te nesermen vjen Beni ne shkolle dhe mesuesja e puet prape: He Beni e ndryshove mendjen ca do besh kur te rritesh?
Do pi kola dhe do i bie me dore mesuese- thote Beni
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta ???????

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 9:56 am

domatet
--------------------------------------------------------------------------------
nje burre e nje grua ishin komshinj. shtepite e tyre ndaheshin nga nje gardh. sejcili prej tyre ne kopeshtin e tij personal kish mbjellur fruta e perime te ndryshme, si domate ,kastravece ,speca ,etj.
komshija shikonte qe ne kopeshtin e komshiut domatet ishin te medha e te kuqe , kurse ne kopeshtin e saj ato ishin te vogla dhe jeshile. prandaj ajo vendos ta pyesi koshiun per sekretin dhe kur e sheh nje dite duke punuar ne kopesht i drijtohet:
o sabri , si ka mundesi qe domatet e mija nuk behen aq te mira sa te tuat ? te lutem ma trego edhe mua sekretin!
po ja mi sabrije ku qendron sekreti - i pergjigjet ai - naten une dal ne kopesht cvishem lakuriq dhe dal para domateve. ato i ze turpi dhe skuqen .prandaj domatet e mia jane me te kuqe se te tuat.
faleminderit sabri qe ma tregove sekretin - i pergjigjet sabria - tani do ta provoj edhe une me domatet e mija.
pas ca kohesh perseri ne kopshtet e tyre duke punuar , sabriu me sabrien shkembejne keto fjale:
he mi sabrie a bere ashtu si te thashe une apo jo??
po me sabrio po ashtu bona .
he jan rrit ndonje cike domatet tani??
sabria pergjigjet:
domatet jo edhe aq , po kastravecat jane bo marshalla...............................................
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta ???????

Mesazh nga No.i.d prej Mon Jun 28, 2010 9:56 am

personi, bjondja dhe zezaku
--------------------------------------------------------------------------------
nje person shkonte per ne pune. ngre koken lart, ne nje ballkon ne katin e peste, nje bjonde e mbuluar disi me nje peshqir te vogel, po e ftonte me dore te ngjitej lart. pa e menduar dy here, personi ngjit shkallet me nje fryme, ....shtyn deren e apartamentit qe ishte disi e hapur, ....hyn brenda, dhe .....buzeqeshja i ngriu ne buze, kur zezaku i fshehur prapa deres e fshin per qafe dhe e perdhunon.

te nesermen personi shkonte perseri ne pune ... dhe bjondja perseri ne ballkon e fton te ngjitet lart. por ai e mbante ment c'ndodhi heren e pare. kesaj rradhe bjondes ju desh t'i lutej disa here dhe ti mbushte mendjen se zezaku nuk ishte lart. me medyshje personi ngjitet perseri, hyn brenda ne apartament, hidhet ne krahet e bjondes qe ngulconte nga epshi, dhe .... ne ate kohe vjen zezaku e fshin per qafe dhe e perdhunon....

diten tjeter personi perseri niset per ne pune... bjondja perseri ne ballkon e fton .... por s'e hante me ky ate teke:
personi - jo, nuk vij une
bjondja - eja, jam vetem sot ...
personi - jo, jo, nuk vij une
bjondja - eja, zezaku nuk eshte ... te betohem
personi - vertet
bjondja - po, per zotin ...
personi - te besoj por, kur qenka puna keshtu .... c'te vij kot atehere.......
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaleta ???????

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi