Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Anna Oxa i rikthehet muzikës

Shko poshtë

Anna Oxa i rikthehet muzikës

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 30, 2010 12:45 pmAnna Oxa është rikthyer në arenën e muzikës pas 4 viteve heshtje.

Ajo ka publikuar këngën më të fundit “Tutto l’amore intorno”, të shkruar nga Ivano Fossati. Një këngë e fortë, radiofonike dhe moderne e kanë cilësuar mediet italiane, sipas të cilave, kjo paraprin daljen e një albumi, transmeton TCH.

“Kërkoja një periudhë pushimi, pasi nuk doja të qëndroja përherë në televizion dhe të ndiqja ritmet e asaj karriere”, u shpreh Anna gjatë pjesëmarrjes në Festivalin Gaber 2010 ku interpretoi këngën “Lo Shampoo”.

Albumi i fundit i këngëtares “La musica e niente se tu non hai vissuto” daton në vitin 2006.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi