Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Marigona e Monrose, klip në Kosovë

Shko poshtë

Marigona e Monrose, klip në Kosovë

Mesazh nga Linddt prej Thu Sep 09, 2010 7:12 amNjë nga këngëtaret e grupit të njohur gjerman “Monrose”, Mandy-Grace Capristo, e cila ka nënë gjermane, por baba shqiptar, ka deklaruar në një intervistë për Shekulli se ka në plan të depërtojë në tregun e muzikës shqiptare.

Nga e majta, anëtaret e Monrose, Marigona, Senna Guemmour dhe Bahar Kizil.

Marigona, emër të cilin ia ka vënë babai, ka pranuar se i ati i saj është nga Peja, ndërsa ajo është lindur dhe rritur në Gjermani. Kosovën e vizitoi para pak ditësh, ku dhe realizoi klipin e hitit “This is Me”.

“Kur isha në Kosovë pata shumë intervista, edhe një takim me Ministrin e Kulturës. Nuk jam dhe shumë e njohur, por kam në plan që këtë vit ta realizoj një këngë në shqip. Këngën shqip do e bëj solo, por do bëjmë një videoklip në Kosovë, baladë me grupin “Monrose” dhe të gjitha fitimet e këtij videoklipi do t’u dhurojmë organizatave bamirëse në Kosovë”, theksoi Marigona, e cila shtoi se “Monrose” po mendojnë ta regjistrojnë albumin e ri në Los Angeles.

Kosovarja nga Manheimi i Gjermanisë, së bashku me koleget e saj, kanë arritur që ta bëjnë “Monrose” një nga grupet më popullore në Gjermani, Zvicër dhe Austri. Albumi i tyre i parë “Temptation” ishte në krye të top listave të këtyre tri vendeve. Pos muzikës, Marigona me bukurinë e saj është e përfshirë edhe në modelizëm. /Shekulli
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi