Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Zhurma më e bezdisshme në mbarë botën është e qara

Shko poshtë

Zhurma më e bezdisshme në mbarë botën është e qara

Mesazh nga Linddt prej Fri Jul 01, 2011 12:59 pm

Të gjithë prindërit mund ta konfirmojnë, por tani ka ardhur dhe prova shkencore.

E qara e fëmijëve në një moshë deri 4 vjeç, është ndër zhurmat më të bezdisshme në botë.

Cilësohet madje dhe shumë më e bezdisshme se sa zhurma e një sharre elektrike që pret një copë druri.

Nju kuriozitet i tillë është bërë i ditur nga një kërkim i publikuar në edicionin online të revistës së specializuar, “Journal of Social Evolutionary and Cultural Psychology”, në të cilin rezultati pohonte se në vendin e parë të zhurmave më të bezdisshme ishte pikërisht e qara e fëmijëve të vegjël.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi