Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Prodhohet makina, qe do te ece ne Hene...

Shko poshtë

Prodhohet makina, qe do te ece ne Hene...

Mesazh nga No.i.d prej Fri Jul 02, 2010 7:33 pm

Ndersa industria e makinave nuk njeh limit ne toke, tashme prodhuesit kane nxjerre edhe tipin e pare te makines, qe do te ece ne Hene. Behet fjale per nje mjet me 12 rrota, me te cilin astronautet mund te udhetojne ne Hene per 14 dite rresht.
Makina e prezantuar ka edhe nje dritare, permes se ciles astronautet mund te shohin terrenit. Ata do te kene gjithashtu mundesi te dalin ne siperfaqen e planetit dhe te shetisin. Shpejtesia e levizjes se makines ne Hene do te jete 15 km/ore. NASA nuk ka derguar me njerez ne Hene qe pas misionit Apollo ne vitet ’60-’70.
avatar
No.i.d
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2728
PIKE : 4556
Popullariteti Popullariteti : 82
Data e regjistrimit : 26/06/2010
Mosha : 25

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi