Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Join the forum, it's quick and easy

Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.
Deqani-ks
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

2 posters

Faqja 8 e 19 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Next

Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:48 pm

Nje dite nje djale i thote te atit se do te martohet. i ati i thote;-po me ke keshtu? i biri thote:me nenen tende. Iati ngryset dhe i thote:-po si mund te lejoje une ty qe ti te martohesh me nenen time? i biri i'a kthene:-po une si te lejova te martohesh me nenen time?.....................
Shqiptari, kolumbiani dhe amerikani shkojne per nje vizite te zoti. I pret zedhenesi i tij. Ai i tregon nje ore kolumbianit. Ajo ore tregonte se sa me shpejt te levizte aq me shume korrupsion kishte ne shtetin e tij. Ora levizte ngadale. Zedhensi i solli edhe oren e amerikanit. Ajo nuk levizte pothuajse fare. Zedhenesi u be gati te largohej por shhqiptari e ndaloi. Po ora e Shqiperise ku eshte? Zedhenesi iu pergjigj: E ka marre zoti per VENTILATOR.
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:49 pm

Nje shqipetar me emigrim ne gjermani,blen nje makine dhe niset per ne shqiperi.kur hyri ne autostrade,hyn ne ane te kundert.menjeher lajmi behet i ditur ne radio,duke lajmeruar shoferet e tjere,kujdes nje makin ka hyre ne korsi te kundert.e degjon shqipetari ne radion e tij dhe thote me vete,po ketu paskan hyre te gjith gabim keta injorantet,ca nje thone ne radio keta.
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:49 pm

Nje cift feston 20 vjet te marteses. Gjate festes burri e pyet gruan se gjate ketyre 20 vjeteve te kaluara bashke sa here e kishte tradhetuar. Gruaja i pergjigjet- "Tre here!". Atehere tregome si me ke tradhetuar. Heren e pare - gruaja rrefen - te kujtohet kur do mirje borxh nga banka dhe nuk donin te jepnin pastaj pas dy ditesh vjen vet drejtori i bankes dhe ti sjell ne shtepi? - Po te lumte, heren e pare me ke tradhetuar per dashuri. Po heren e dyte? - Te kujtohet kur doje te blije nje shtepi ne plazhe por nuk kishe leket e duhura pastaj pas dy ditesh te bene 50% ulje? - Bravo - thote burri - edhe kete here me tradhetove per dashuri. Po heren e trete si me tradhetove? - Te kujtohet kur hodhe kandidaturen per kryetar bashkie por te mungonin 500 vota?
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:49 pm

Ne nje fshat kishte dale nje ari shum i eger.asnjeri smund ta vriste.me ne fund del njeri si me trimi.merr pushken dhe futet ne pyll.i del ariu perpara dhe sa ben per te gjuajtur,nuk shkrep pushka.e kap ariu dhe e perdhunon.diten e dyte i nxehur del perseri.i del ariu perpara,ben te gjuaje dhe del huq.e kap ariu dhe e perdhunon perseri.diten e trete del perseri.i del ariu perpara dhe ky gjuan,por perseri huq.ateher ariu i thote:ore ti je gjuetar apo pederast se spo e marr vesh.
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:50 pm

Nje here dalin per te shetitur i ati me te birin dhe duke shetitur shohin nje ashensor dhe nuk e dine se cfare eshte ne ate moment hyn nje plake mbyllet dera ajo shkon ne katin e vet dhe pas pak nje vajze shume e bukur ulet poshte hapet dera dhe babe e bire e shohin,i ati i thote te birit rri ti ketu sa te shkoj te marr nanen tende..
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:50 pm

Nje polic i thjeshte kishte blere makine te re ,ngrihet ne mengjes dhe gjen kofanon e makines te shtypur, dhe fillon te qaj ,aty afer kalon nje plak dhe e pyet se cfar kishte.Polici i tregon ,plaku fillon te qesh dhe i thote nuk eshte nje problem .Mjafton ti frysh nga mbrapa dhe do te rregullohet,fillon ti fry ne ate moment kalon shefi e pyet dhe ky i tregon cfare i kishte ndodhur.Shefi qesh dhe i thote ....ja pse na quajne idiot ne policve.......SI MUND TA FRYSH ME XHAMA TE HAPURA.
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:51 pm

Na ishin nje here pressidenti i italise/greqise/amerikes dhe sali berisha dhe po udhetonin per amerike nga greqia. papritur nxjerr doren presidenti italjan dhe thote;ketu jemi ne itali! perse pyesin te tjeret italiani:sepse sa nxorra doren kapa nje pellumb. pastaj greku:ketu jemi ne greqi thote ky i dyti. perse pyesin te tjeret . sepse sa nxorra doren kapa akropolin. erdhi radha e sales dhe del sala tek dritarja,nxjerr doren dhe therret ;n asnjemnyr,ketu pa dyshim jemi ne shqiperi. perse pyesin te tjeret. e e e po sa nxorra doren me vodhen oren dhe keshtu fitoi sala.......
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:51 pm

Shkojne dy shqiptare ne FRANCE .
Duke u sjell verdalle nje qyteti i merr uria per te ngrene , i thote njeri shokut te vete .
- Si do tia bejme per te ngrene se une vdiqa , nuk dime as te flasim Frengjisht.
- Mos ki merak i thote shoku , fjaleve do t'ju nga nje Y ne fund dhe do te na kuptojne .
DHe futen ne nje restorant , pas pak vjen kamarieri per te merre porosine dhe i pyet se cfare deshironin te hanin . Hidhet njeri si me i zgjuar.
- Dy rracione buky dhe dy rracione fasuly.
Kthehet kamarieri duke qeshur dhe ju thote.
- Mos te isha une shqiptary mut do kishit ngrene qe te dy.
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:51 pm

Rruges per ne sarande policia ndalon nje makine edhe i thote qe ka fituar super cmimin e vitit (50 miljon leke) sepse eshte i pari ne jug qe ka vene rripin e sigurimit.Mbas pak minutash e gjithe media shqiptare mblidhet ne vend edhe fillon pyetjet.Njeri nga gazetaret e pyet fitimtarin:Cila eshte gjeja e pare qe do besh me gjithe keto leke? Menjehere shoferi pergjigjet:Ne rradhe te pare do i nxjer dokumentat makines.Gruaja qe ishte ne kra u hodh pernjeheresh edhe i thote gazetarit: Aman te keqen mos e degjo burrin tim se kur eshte tape ky flet perçare.Ne kete kohe degjohet çuni nga sedilja mbrapa: He me ba ... a te thashe qe do na kapin me kete makine te vjedhur???Mbas disa momentesh degjihet nje zhurme ne bagazh: heeeej a arritem ne Greqi e???
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:52 pm

Pyeten nje bionde - Sa vjece jeni zonje? Dhe ajo u pergjejg- Kur u martova une isha 20 vjec dhe burri im ishte 35. Tani burri eshte 70 vjec dmth 2 here me i madh keshtu qe une i bie te jeme 40 vjec
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:52 pm

Nje emigrant ne Itali merr ne telefon te atin dhe thote gjithe gezim. _Baba kam blere nje OPEL te mire.- I ati gjithe nerva i pergjigjet _POR çe deshe PELEN mor budalla, ne nuk po ushqejme dot gomarin.
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:52 pm

Lepuri ishte bere garip.
hynte ne klub dhe i thoshte ariut:me jep nje birre se te vrave. diten tjter i thot:me
jep nje birre se te vrava,Ariu i thot po me the
dhe nje here do te gul ne mur nga veshet
me gozhde.te nesermen vjen lepuri dhe i
thote:ke gozhde:jo thot Ariu:po cekan:jo
me jep nje birre se te vrava.
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:53 pm

Bjondina i shkruan leter djalit.
I dashuri bir Po ta shkruaj kete leter qe ta di se po shkruaj. Nese e merr kete leter d.m.th. se ka arritur mire. Nese nuk e merr lajmerome, keshtu qe do ta dergoj edhe nje tjeter. PO shkruaj ngadale, sepse e di qe edhe ti lexon ngadale. Babi yt paska lexuar para ca ditesh ne gazeta se ndeshjet me te medha ne komunikacion po ndodhin vetem 1 km. larg shtepise sone, keshtu qe ne u shperngulem disa km. larg shtepise se meparshme. Shtepia eshte fantastike, biles kemi edhe lavatrice, por nuk e di ende se a punon. Dje e leshova lavatricen, sapo leshova ujin rroben me nuk ishin aty... Ketu koha nuk eshte edhe aq e keqe. javen e kaluar vetem 2 here ka rene shi-heren e pare zgjati 3 dite, e te dyten 4 dite. me ne fund e varrosem ghyshin tend;e gjetem trupin e tij kur e pastruam shtepine. Kishte qene ne dollap prej asaj dite kur luajtem fshehtas, te kujtohet? para ca ditesh shpertheu boca e plinit ne kuzhine; une dhe babai fluturuam nga dritarja; cfare ndjenje! Mbas tere atyre viteve me ne fund une dhe babai yt dolem se bashku jashte. Mbasi qe veq e permenda babain tend-ka gjetur pune! Eshte shume krenar. Poshte tij jane me shume se 500 njerez...u punesua ne varrezat e qytetit. Motra jote Julia, e din ajo qe u martua per burrin e saj me ne fund ka lindur! Ende nuk e dime gjinine, keshtu qe nuk e di a je bere teze ajo daje ende...nese eshte vajze motra jote do ta thirre ne emrin tim...me doket ashtu eshte..pak si cudi qe vajzen e vet ta therrase "nene"! Kusheriri yt Armando eshte martuar...tere diten po lutet para gruas, mbasi qe eshte e virgjer. He edhe dicka, dije se me nuk po e vizitojme dajen tend i cili vdiq para nje viti....E te mos flas me per vellaun tend Edin...eshte i tmershem, ka mbyllur deren e automobilit e i ka harruar qelesat brenda. Eshte dashur te kthehet ne shtepi ti merre qelesat duplikat qe te na nxjere jashte automobilit. Katastrofe!!!!!! Mire biri im, nuk do ta jap adresen, per shkak se nuk e di. Familja qe kishte jetuar para neve ketu e ka marre numrin e shtepise nga muri me vehti. Nese e sheh Margareten pershendete, e nese nuk e sheh mos i thuaj asgje. Nena qe te do
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:53 pm

Nje burr i vdes gruaja dhe martohet me nje grua tjeter. Burri kishte nje djal edhe gruaja kishte nje djal. Kur martohen bejne edhe nje djale tjeter . Burri kthehet nga puna dhe gruaja e pret ne ballkon . Gruaja e merzitur i thot burrit .Hajde o burre se cuni jote me cunin tim po rrajne cunin ton.
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:53 pm

Nje here nje djale i vogel i uli tutat dhe i tha shoqes se tij te kopshtit:" Ke ti si ky qe kam une?...." dhe pa me krenari nga vajza. Ajo e veshtroi mire dhe i tha :" Jo nuk kam, po me ka thene mami se po te kesh si ky qe kam une, gjen plot si ai qe ke ti!...."
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:56 pm


ISHIN SHQIPTARI ITALIANI JAPANI DHE GJERMANI.GJERMANI THA :UNE I KAM FEMRAT ME TE MIRA ITALIANI THA:UNE E KAM SHTRATIN ME TE MIR.JAPANI THA UNE I KAM STILAT ME TE MIR.I GJORI SHQIPTAR SKISHTE QFAR TE THOSHTE THA"q*f*a femrat e gjermanit ne shtrat te italianit me stila te japanit.kush dul ma i mencur kush ma i flliqt edhe kush ma budall edhe kush mendjemadh?
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:56 pm

Nje Oficer marine kthehet ne shtepi pas dy vjet mungese dhe e gjen gruan me nje femije te porsalindur ne gji
I nxehur jashte mase filloi te kerkoje llogari
- Mos ishte gje Hasani , shoku im me i ngushte?
- Jo
-Mos ishte Hyseni ai shoku im i shkolles?
-Jo
-Po kush nga shoket e mi e beri kete gje?
-Pse vetem ti paske shok mo?
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:56 pm

Akoma shtatezane ti?- i thote gjinekologu nje pacientes se tij -ky eshte femija i 8-te.I thuaj burrit te mari masa.
- S'eshte faji i burrit, por i te tjereve- tha ajo
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:57 pm

vajza i thote mamit - o ma sot kam hipur ne peme tiu merrja topin cunave
hmmm 5 here te keqen mami, te kam thene mos hip se ata duan te shikojne te brendshmet
jo o ma , u tregova e zgjuar i hoqa fare
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:57 pm

i ati shkon ne dyqan ti bleje vajzes nje kukull Barbi
nE Dyqan kishte Brabi plazhiste, Barbi modele, disco Barbi ,e te tera keto kishin nje cmim konstant £19
Aty afer sheh Barbi e divorcuar, qe kushtonte £329, i habitur pyet shitesin,hmm perse eshte me shtrenjte kjo??
Ahhh i pergjigjet shitesi, eshte sepse Barbi e divorcuar vjen me makinen e Ken, shtepine e Ken , plackat e Ken , e me ate shoqerine e Ken
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:57 pm

po ju dergoj une nje barsalete:nje plake gjithe rrudha i kerkon ndihme nje mjeku plastik per ti hequr rrudhat ne shkembim te nje shume te madhe lekesh.Doktorit i pelqeu shuma e lekeve te afruar nga zonja edhe pse kjo e fundit kishte nje moshe shume te madhi ta merrte ne dore ,dhe fillon punen.Mbasi mbaroj i thote plakes te shikohet ne pasqyre se a i pelqente puna qe kishte bere.Plaka e kenaqur po shikonte vehten dhe filloj te rrotullohesh rreth vehtes kur pa pritur ne pasqyre nje vrime ne shpine.-Doktore te lutem cfare eshte kjo brime ne shpine.?-Doktori i qete i pergjigjet-Zonje duke te terhequr rrudhat vrima e buthes tu eshte ngjitur lart
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:58 pm

Nje kaubojs ndaloi para nje bari, lidhi kalin dhe hyri brenda per te shuar etjen me nje bire. Pasi mbaroi biren doli jashte per te vazhduar rrugen por per cudi pa se kali i tij ishte zhdukur. I terbuar u kthye ne bar nxori pistoleten qelloi ne ajer dhe ju tha klienteve qe ndodheshin brenda: kush nga ju me ka vjedhur kalin. Neqoftese pasi une te pij nje bire tjeter kali nuk gjendet une do ta bej sic e bera ne Teksas.
Te shqetesuar klientet dhe kamarieret dolen jashte dhe filluan te kerkonin dhe me ne fund e gjeten kalin dhe u kthen te lehtesuar.
Kaubojsi pasi piu biren i hipi kalit dhe kur sa po nisej degjoi nje nga kamarieret qe ti thoshte: Na e thuaj cfare bere ne Teksas?.
Kaubojsi duke ikur thote: U ktheva ne kembe ne shtepi.
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:58 pm

Njehere shkon plaku me plaken ne treg per te bere pazar.Ndaloj te nje tregetar peshku.
Plaku-I fresket eshte ky peshku usta?
Tregtari-Po shikoje xhaje eshte i gjalle!
Plaku-E gjalle eshte edhe plaka ime por nuk eshte e fresket se !
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:58 pm

Xhaja del ne qytet me gomar dhe ca djem donin te talleshin me xhajen . e shofin xhajen dhe i thojn
- xhaje e gezofsh bencin
- flm -i pergjigjet xhaja
prap nje dit tjeter xhaja prap keto cunat
- xhaje e gezofsh bencin
- flm i pergjigjet xhaja
prap njani nga djem i dhot
- xhaje na ben nje xhiro?
dhe xhaja i con bishtin gomarit dhe i thot
- hyni ne gabin.
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt Sun Jun 27, 2010 7:59 pm

Nje burre po ecte rruges,dhe u ndesh me nje Varrim te cuditshem.
ne krye te korteut ishte nje makine varrimi dhe pas saj dhe nje tjeter.
20-30 metra me pas,ketyre makinave,ecte nje burre qe per dore kishte nje qen qe e shoqeronte,dhe pas tij ishin ne rrjesht per nje,rreth 100 burra.

I cuditur nga kjo menyre varrimi,ju afrua burrit me qen dhe e pyeti:
Me fal se ndoshta s’eshte momenti i duhur per t’ju pyetur,por ,a mund te me thuash se kush ka vdekur??

Posi jo-ju pergjigj ai,ne makinen e pare ndodhet gruaja ime.

po perse vdiq??
E hengri ky qeni,sepse ky eshte shume nevrik kur degjon grate llafazane.

po tek makina e dyte??
Te makina e dyte eshte vjeherra ime qe vajti duke ulerire qe te shpetonte te bijen.

Me fal se s’eshte as momenti dhe as vendi i duhur per te bere nje kerkese te tille,por A MUND TE MA JAPESH PER CA DITE QENIN??

Burri e pa ne sy dhe ju pergjigj:te duket vetja me i mire se te tjeret,shko futu ne rradhe
Linddt
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Barsaletat qe na pelqejne me teper!... - Faqe 8 Empty Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 8 e 19 Previous  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi