Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pse të desha aq shumë?

Faqja 6 e 16 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next

Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:04 pm

Qaj pa ndales dhe kete uje e krypos
Grrithi murat gjdo mbremje rreth meje
Bertas vetem si nje qyqe ne deg
Ne hijen e perdes me zmer te zez

Sonet te kam humbur te kam humbur
Dhe nuk ndjej asgje per ty
Sonte te kam humbur te kam humbur
Jam lakuriq dhe ndjej ftohet pa ty
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:04 pm

Si zogu krahethyer
Qe kerkon te fluturoj
Mbeta edhe une
Ty kah te kerkoj!

Mbi toke nuk te gjeta
As ne qiell nuk je
E dij at vend ku ndodhesh
Por me hy s'me le!

Pse o shpirti im
Nuk po me therret pran
Asgje tjeter sdua
Vetem me Ty te jam!

Do me pushonin lotet
Qe derdhen si lum
Q'te bej zemer me thuaj
Pasi te dashta aq shum!

Gjumin se beje gjum
As endrra me nuk kam
Te gjitha u treten
Pasi me Ty nuk jam!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:04 pm

Eja e therras miken
Te ulemi ketu pran
Ti kujtojm ditet e shkuara
Qe iken e vuajtje na lan!

Kur ishim shum te reja
Athua a menduam ndojhere
Se nje vajze e hareshme qe ishte
Do te mbetem e perlotur perhere!

Kur me bije nder mend
Ulem pran vendit te vjeter
Mos mendo kurr i dashuri im
Se vendin ta zene kush tjeter!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:04 pm

Naten e fundit qe u takuam
Pse nuk ta vrejta lotin ne sy
Te thash tu ka ndrrua shiqimi
Eh!Me thoje,,Po te duket Ty"

Pse nuk me tregoje o shpirt
Se po ike pergjithmon
Per ta fshehur lotin nga une
Me thoje:Te ikim se u be vone"

Ah sikur ta dija e mjera
Se kjo eshte ndarja jone
Do te vija bashk me ty
Te bashkuar do ishim gjithmon!

Me nje puthje ne ball u largove
Me thoje koken mbrapa mos ta kethej
Pse shpirt me thoje ashtu
U frigove lotin mos te ta verej!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:04 pm

Pse nuk ka mundesi ne kete bote
Te falesh nje jete dikujt qe e don
Pse te rrosh e gjalle mbi kete toke
Nese kete jete smund ta jeton!

Pse ta thithi ajrin pa nevoj
Pse ta ze nje vend mbi kete toke
Pse nese nuk jetoj e lumtur
Pse nuk me lejohet te shkoj ne ate bote?

Nese kalimthi qeshem nganjehere
Mos mendo qe kam deshire te jetoj
Por deri sa e ka shkrua Ai lart
Keshtu me duhet te vazhdoj!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:05 pm

Te isha qiriu qe shendrit
Naten tek varri Yt te qendroja
Nuk do te kisha lene pa drite
Per cdo nate do te ndriqoja

Po te isha ombrell
Mbi varrin tend do qendroj
S'do te leshoja as nje pike shiu
Mbi Ty te deportoj!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:05 pm

Dikur isha e lumtur lozonjare
Dikur isha plot jete e gezim
Dikur isha nje femij fatelum
Dikur kisha nene e bab
Dikur i kisha ata qe i doja shum
Kjo ishte jeta ime
Nuk me quanin JETIM!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:05 pm

Tani u rrita
Nuk kam me lumturi
Nuk jam ajo vajz lozonjare
Nuk kam shkelqim ne sy
Nuk kam ne goje buzeqeshje
Te gjitha me shkuan me Ty!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:05 pm

Me lule te fresketa nga kopshti
U nisa me ardh tek Ju
Nuk dija e mjera
Kujt me ju ofru!

Tek engjellusha ime
Se pari do shkoj
Me ka marr shum malli
Dua ta perqafoj!

Dy lule te pa qelura
Mbi varr ja vënova
Dy pika te lotit
Si mesazh ja dergova
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:05 pm

Ta fal vetvehten dhe bëj ç'të duash!
Merrma gjith prushin që kam në gji.
Dhe mos ngurro kurr të më thuash:
"Të kam dhe mik dhe dashuri!"

Sepse një jetë të kam kërkuar
dhe ti një jetë seç më mungove
Unë kam shumë fat sepse të dua!
Ti ke shumë fat sepse më zgjove…

Më zgjove endrrat që flinin brenda
Brenda një shpirti – zemre të brishtë.
Mjaftoi një çast,… thashë se u çmenda
Çastin e parë, kur më the: - Shpirtë!..

Dua të zgjohem, përherë pranë teje
Dua të puth, në gushë e sy…
Gjithë dashurinë ti merr prej meje
Gjithë lumturinë unë marr nga ty!


Me sytë e tua shikoj gjithë botën
Më buzët e tua, njom shpirtin tim
Nga mall i zemrës, e gjitha ngrohem
Të fala ty,… gjithë dashurinë!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:06 pm

Ne kete dite te gjat e te veshtir
uen jam i vetem dhe i heshtur
mendoj se kjo nuk do te zgjas
deri sa ne do te vdesim.

Mua tash penda s'me shkruan
duhet te beje diqka kete dite
Qe te krioj keta rreshat per ty
une gishtin kam kafshuar

Me gjakun tim te kuq
Keta rreshta po i shkruja
Le te mbesin nje deshmi
Sa sa per ty jam duke vuajtur

O perendi qe je me ne
Me trego se qfar duhet te beje
Mos duhet te shkoj e te kerkoj
Ne kete bote adej e kendej.

Me thuaj ku ta gjej ate qe e dua
Tregoma se paku nje rruge
Une do te qmendem po nuk e gjeta
Te kroi ku pinim uje,,
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:06 pm

Nese mbi toke jeton ajo dashuri
Do ta gjesh o i nderuar
Po nese nen toke ajo eshte
Je ne rruge te gabuar!

Nese e dashte aq shum
Nese mbi toke jeton ajo dashuri
A e pyete ndojhere veteveten
,,Athua isha fajtor un apo Ti"?

Afrohu edhe njehere
Tek ai krua i uruar
Pyete ujin qe rrjedh
Dicka per Te a ka degjuar?!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:06 pm


Jam tejet borxhli ndaj teje. Nuk e kam ditur, ose më saktë nuk e mbaja mend që keni humbur gjysmen tuaj me te mire.
Une ne vijim te konsiderates per ju po shkruaj nje dedikim universal, per te gjithe ata qe na mungojne. Edhe një herë shëndet, sukses në krijimtari dhe lus Zotin të lumturohesh një ditë.
Me shumë e shumë respekt.
Ja pra dhe vargezimi im:

Më mungon sinqerisht.
ndaj rri menduar me shpirtin bosh.
Rrugës më tregojnë me gisht.
...eci...zvarritem...heq këmbët osh...

Bën mirë që më mungon
Ty edhe Zotin nuk u kam pranë...?!
Nëse qënia ime, Zotin Adhuron
Zemra nga mungesa yte, qanë....
vetëm qanë.

Sa mirë që më mungon
Përndryshe një ditë do të ndaheshim
Do të ndaheshim që të mbyteshim në...mallë
dhe pastaj të këndonim refrenin
SA ME MUNGON!
...E mban mend, sa pak u deshëm kur ishim gjallë.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:06 pm

TE JESH POET

Kur vargjet behen kangjella burgu
dhe vehten ndjen qe je poet
ben jete te vuajtur siç vuan murgu
vuan çdo dite...thinjesh në net...

ne shtrat te ndjenjes kur skllaverohesh
vargonjt e mallit me lidhin mua
dhe kur e ndjen qe dashurohesh
kelthet...e çirresh...SA SHUME TE DUA.

Pastaj qendron si udhetari,
qe vetem pret ne nje stacion
ne horizont ku fshihet malli
nje tren fantazem ze fishkellon...

dhe vu vu vu, era memece
le pas ne veshë nje fishkellimë
kur je poet ke mijëra "vese"
por një VIRTYT...veç DASHURINE!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:06 pm

Sot!
Sot te gjithe i mallkova
Pse me lan ne vetmi
Sot te gjithe i kerkova
E me se shumti TY!

Pse me vjen ne mendime
Pasi nuk vjen ne realitet
Me thuaj nje fjale te vetme
Edhe ne enderr le te jete!

Edhe kur ne enderr te shof
Asnje fjale nuk ma thua
Pse o shpirt me mundon
Me thuaj,,Te dashta dhe te dua"

Edhe nga endrra kur te zgjohem
Ne vesh do me tinglloj gjate
Me thuaj qe me dashte shpirt
Ani qe nuk kishim FAT!

Nuk jetohet me endrra moj zemer
Nuk mund te genjej veteveten
Po pasi ndryshe s'me shkoj
Me thuaj se me dashte me thuaj te verteten!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:07 pm

Jeton dikun e shkreta jeton
Dhe aq sa une per mua mendon
me pret se do te kthehem
Dhe parp bashke do te jemi

Me mendja dhe me zemer
Une jam ke ajo
Por gyrbeti i hidhure,
Na ka ndar e sdi kur na bashkon

Por mua me vjen shume keq per ty
qe po loton per nje pjes tenden
Qe zoti ka dashur ashtu
Qe ju te jeni ndare

Une e kuptoj dhimbjen tende
Por ay eshte engjull mbojtes
kudo qe te shkosh ti
Rrugen do ta lirone...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:07 pm

Te them mik i nderuar
Duhet te mbash shpres
Kot nuk kan thene:
,,Shpresa e fundit vdes''

Po cka te them une
Nuk kam pse shpresoj
Ate qe e dashta
Toka e mbuloj!

E dij qe jane te kota
Lutjet qe i beje une
Dhe gjithmon e pyes veten
,,Pse e dashta aq shum???

Pra te lutem shum
Ske nevoj te vuash
Kur te kthen ne vendlindje
Prap AT do ta duash!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:07 pm

Eshte e kote ti thuash zemres mos vuaj
Eshte e kote ta ndalosh lotin te mos qash
Eshte e kote te mos mendosh per ate qe e ke dasht
Por mori motra ime eshte edhe me e kote te vuash pa ndal

Jeta eshte shume here e pa drejt ndaj nesh
Ajo dine shume mire te tradhteone dhe te lendon
Por ne duhet te jemi ata eq prap jeten e dirigjojm
Une te lutem shume mos rri me lot en sy
Se syri yt i bukur ka nevoj per qetesi.

Bashkohe me kengen time qe do te jet elegji
Te kendojem se bashku edhe kur bje shi
Une shi po i thrras lotete qe do na rrjedhin rreket
Por le tnaj sherojn plaget e mos ti kem per jet.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:07 pm

Sa afer isha moj zemer
Te vija edhe une tek Ti
Po dicka me ndaloj
S'me la tek Ti te vij!

Ne nje gjum te thelle isha
Asgje nuk kerkoja
E dij qe vetem nje emer e thirrja
Por asgje nuk degjoja

Hapa syt e molisur
Shiqova dhe njehere
E pash qe isha ne kete bote
Athua s'me dashte dhe kete here?

Nje gje e kuptova mire
Nuk ishte veshtire te vdes
Por qenka me e veshtire
Nje kohe te gjate te pres!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:07 pm

Me thuaj!

Me thuaj shpirti im
A ndjeve kenaqesi
Kur isha aq afer
Te vija tek Ti!

Athua u lute zemer
Qe toka s'me pranoj
Pasi me kthej ne jete
Dhe prap duhet te jetoj!

Pse nuk me doni pran
Ti dhe engjellusha ime
Pse me leni keshtu
Pa ju jam Jetime!

E Ti o Babi im
A s'ke mall si une
A e din or Burr
Se te dashta shum!

Ti nenlokja ime
E dij qe pran s'me don
Gjithmon me ke thene
Jeta duhet te vazhdon!

Po vazhdon moj Nene
Po a po jetoj une
Ju me iket te gjithe
Qe ju dashta aq shum!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:08 pm

Me thuaj!

Me thuaj shpirti im
A ndjeve kenaqesi
Kur isha aq afer
Te vija tek Ti!

Athua u lute zemer
Qe toka s'me pranoj
Pasi me kthej ne jete
Dhe prap duhet te jetoj!

Pse nuk me doni pran
Ti dhe engjellusha ime
Pse me leni keshtu
Pa ju jam Jetime!

E Ti o Babi im
A s'ke mall si une
A e din or Burr
Se te dashta shum!

Ti nenlokja ime
E dij qe pran s'me don
Gjithmon me ke thene
Jeta duhet te vazhdon!

Po vazhdon moj Nene
Po a po jetoj une
Ju me iket te gjithe
Qe ju dashta aq shum!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:08 pm


Po te ishte dhimbja veç fjalë
Në vete fare s’do e mbaje
Do të merrnim të gjithë nga një varg
Të gjithën do e shpërndaje...

Pjesë e jetës, humbjen
secili e ka përjetuar,
e do ta përjetojë.
Nëse jo tani, ndodhë që nesër...

Rrugëtim njëkahor
Nuk ka dalje tjetër
Herët apo vonë.
Tjetërkah nuk kemi nga të shkojmë...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:08 pm

C'me duhen kta sy?
Kur s'mundem me te pa
C'me duhen kta vesh?
Kur ty s'te degjoj
C'me duhet kjo goje?
Kur me ty s'mund te flas
C'me duhen kto duar?
Kur ty s'te perqafojn
C'me duhet kjo zemer?
Te me rrah pa Ty
C'me duhet kjo jete?
Pa ty ta jetoj
LUTU PRA I DASHUR
ZOTI TE NA BASHKOJ!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:08 pm

Do te bashkohesh nje dite,
do te jeshe perher te ai
Por te lutem o engjull
Mos e le te vuaj ne vetmi

Afrohu te ky shpirt i but
Meshiroje me embelsin tane
Mos e le te vuaj
Por bekoje me magji

Po e lus engjullin per ty,
Te jet afer teje kete kohe te veshtir
Te pergledh e te ledhatoj
Qe te ndihesh me mire

E sigurisht engjulli do te jet
Ai qe ti e dashte shume
Se ai do te ruan ty
Edhe ateher kur ti je ne gjume...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 6:08 pm

Pse sante aq shum te kujtoj
Me duket qe edhe nata erdhi shpejt
Pse as nje minut s'me largohesh
Pse kaq shum shpirti po me djeg!

Pse s'po mund ti mbylli kta sy
Me jan shterrur nga loti
Pse te dashta Ty dhe vetem Ty
Ani qe nga une ike qysh moti!

Si dua kto dite te fund vitit fare
Do ti kaloja vetem ne gjum
Ah zemer gjithmon pyes veten
Pse ,Pse te dashta aq shum?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 6 e 16 Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 11 ... 16  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi