Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pse të desha aq shumë?

Faqja 16 e 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:30 pm

Pse me mungove kaq shum sot?
Pse kur te thrrisja Shpirti im
Pse syt mu mbusheshin me lot
Pse askund nuk gjeja ngushllim?

E di Pse??Te doja shpirt shum
Doja te ishe ketu me mua
Ne preher te me mbash moj zemer
E te me thuash:Sa shum te dua!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:30 pm

E dashur moter dua te them
Se ti je nje engjull i zjarrt
Ti me je me shume se djelli
Qe ngroh token, e ben te artë

Po te mos kishe vuajtje
Do te ishe edhe me e mire
Do te knaqesha duke lexuar
Sikur tash qe te kam deshire

Me pat then nje her nje mik
Disa fjal qe do ti ruaj
Do ti shkruaj dhe per ty
Shpresoj se kan me te ndihmuar

PUNO- Behu sikur paraja nuk te duhet.
Dashuro- Sikur askush nuk te ka lenduar.
Vallzo- Sikur askush ste ka shikuar.
Kendo- Sikur askush nuk te ka ndegjuar.
Jeto- Sikur te ishte parajsa ne tok.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:30 pm

Asgje nuk me shkon per dore
Cdo gje tek ti me lidhe moj zemer
Pse nuk mund te t'harroj prore
Mbeta nje e gjalle pa emer!

S'mbeta as gur as hekur
Po e genjej veten time
Kot jam duke u perpjekur
Pa Ty mbeta Jetime!

Ma mbledhe nektarin dhe ike
Asgje nuk mbeti nga une
Shpesh mallkoj veteveten
Pse te dashta aq shum?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:30 pm

----Eh,kot mendoja----


E gjunjezuar pran varrit tend
Qendrova nje kohe te gjate
Te flisja cfar me vinte ne mend
Pyesja,pse ishim te pa fat??

Menduam te jetonim te lumtur
Na ndalen qysh ne fillim
Kurr nuk ma morri mendja
Qe do t'kemi kete mbarim!

Nen qiellin e hapur qendrova
Doja te jemi pran shum
Na ndante nje bote e tere
Ti atje nen toke,mbi toke qendroja une!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:30 pm

Oj pasha Besën, nuk e di pse të deshta aq shumë
Ndoshta ngaqë dhe ti më deshte me zemër...
Tashti që jam vetëm, tashti e kuptoj unë
Sa mall që kam kur më vjen në endër....

Punë e ngatrrueme, qenka dashuria
Nuk e di sesa mirë asaj ia dimë vlerën
Kujtoi me dhimbje, sesa gabon rinija
Ngatrron pasionin, e mbas tij shpesh bjerren...

Një puthje e nxituar, a një premtim në erë
Një fjalë prej xhelozisë, a një tradhëti
Humbet kjo ndjenjë e shenjtë, kuptim edhe vlerë
Pastaj të zë trishtimi dhe vuan në pafundësi....
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Akili prej Tue Aug 10, 2010 7:31 pm


Nuk ishte puthje e nxituar
Nuk ishte xhelozi as tradheti
Ishin ata qe na ndan, te pashpirt
Nuk dinin cfar do thot Dashuri!

E pa meshire u tregua dhe toka
Qe e morri ne gjirin e saj
E une mbeta e gjalle por e heshtur
Me shkronja dhe zemer qaj'

Per ate i beje pyetje vetes
Pergjigjeje nuk marr askund
Athua na ndan nga xhelozia
Pse u dashtem aq shum?
__________________
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Linddt prej Tue Aug 10, 2010 7:37 pm

flm Akil per kto poezi
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pse të desha aq shumë?

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 16 e 16 Previous  1 ... 9 ... 14, 15, 16

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi