Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Filmi “Aftershock” thyen rekordin

Shko poshtë

Filmi “Aftershock” thyen rekordin

Mesazh nga Linddt prej Wed Aug 11, 2010 3:45 pm“Aftershock” që nga kritika e filmit është përshkruar një film “katastrofal” ka thyer rekordin gjatë javës së parë të shfaqjes nëpër kinematë e kontinentit aziatik.

Plot 79 milionë dollarë është shuma që ky film ka marrë vetëm në dy ditët e fundit në kinematë kineze, duke lënë pas filmin “The Foundin of a Republic”, një prodhim i shtëpisë filmike “Huayi Brother Media Corporation”, i cili ka mbledhur vetëm 62 milionë dollarë gjatë një jave.

Me gjithë këtë, “Aftershock” ende është larg arritjes së rekordit të cilin e mbajnë filmat e regjisorit James Cameron “Avatar”, i cili për një javë ka mbledhur 204 milionë dollarë dhe filmi tjetër “2012”, i cili në arkat e tij ka inkasuar 196 milionë dollarë.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi