Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Sony se shpejti ne treg video-console e re PSP-3000

Shko poshtë

Sony se shpejti ne treg video-console e re PSP-3000

Mesazh nga C.r.b.n prej Sat Sep 11, 2010 12:21 pm

Kompania japoneze, Sony Computer Entertainment gjatë muajit tetor do të lancoje në tregjet e Amerikës, Azisë dhe të Evropës një model të ri, të avancuar, të video-consoles Play Station Portable (PSP).Që prej muajit dhjetor 2004, kur PSP për herë të parë është paraqitur në treg, në mbarë botën veçmë janë shitur 41 milionë njësi të kësaj video-console të popullarizuar, në të cilën ka mundësi që, përveç lojërave, të dëgjohet muzikë dhe të shikohen filma.

Risia e kompanisë Sony “PSP-3000″ – edhe pse me dizajn dhe funksione të pandryshuara, ka rezolucion dukshëm më të madh të ekranit dhe mikrofon të instaluar.

Çmimi i consoles në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe Kanada do të jetë 199.99 dollarë, derisa në Evropë vjen me çmim prej 199 eurosh, derisa çmimi për tregun aziatik ende mbahet në fshehtësi.
avatar
C.r.b.n
Homie
Homie

Numri i postimeve : 465
PIKE : 777
Popullariteti Popullariteti : 11
Data e regjistrimit : 26/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi