Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Faqja 16 e 19 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:50 pm

Shkon Sala per nje tubim parazgjedhor ne veri te Shqiperise ne nje fshat te thelle diku dhe ne mesin e shume e shume premtimeve thote"Ne do ju ndertojme shkollen e re,rrugen e re.....dhe do ju ndertojme edhe uren e re ne fshat"Habiten fshataret dhe e pyesin,o z.kryeminister po ca na duhet neve ura,kur nuk kemi lum???
Sala: Do ju sjellim edhe lumin
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:51 pm

Sala ne Durres.
Sala ne nje tubim ne Durres fillon te bertase SHKODRAAAAA
Shoqeruesi i tij:z.kryeminister jami ne Durres
Sala prape:SHKODRAAAA
Shqeruesi :oo jemi ne Durres aman z.Kryeminsiter
Sala: SHKODRAAAA ju bene te fala!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:51 pm

Nje klient preku ne shpatull shoferin e taksise qe ti thonte te ndalonte, menjehere ky gati e humbi kontrollin e taksise, qe tu u perplas me nje maune, hypi ne trotuar dhe frenoi 3 centimetra para nje peme. Mbasi mori fryme thelle i thote klientit:
- Mos me prek me tek shpatulla se qesh tu vdek prej frikes
- Po pse eshte hera e pare qe i jep makines?
- Jo mor vlla se jam shofer i vjeter
- Po atehere ca dreqin pate?
- Kam punu per 25 vjet shofer i makines se funeraleve.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:51 pm

3 binjake ne barkun e nenes. E pyet i pari te vellane:
- Cfare do behesh kur te rritesh?
- Une do behem elektricist se ketu s'ka drita. Po ti?
- Une do behem hidraulik se ktu vjen uji me orar (sa here pinte uje nena).
Pastaj kthehen nga vellai tjeter.
- Po ti, cfare do behesh kur te rritesh?
Tjetri pasi u mendua pak, tha :
- Une do behem polic!
- Polic'? Po cne'? - habiten vellezerit.
- Se c'eshte nje tullac qe vjen ketu nate per nate dhe me peshtyn.....
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:52 pm

Babai po lexon gazeten, djali i thote:
-Babi, a mund te shikoj pak televizorin?
-Sigurisht bir, vetem te lutem mos e ndiz!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:52 pm

Nje hajdut vidhte gjithmone molle ne kopshtin e priftit. Nje dite prifti shkruan ne nje tabele "Zoti ju sheh" dhe e var ne peme. Diten tjeter kur prifti del te shikoje pemen sheh qe ishin vjedhur prap molle dhe ne tabele ishte shtuar "por nuk spiunon".
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:52 pm

Nje djale i vogel (modern) i thote te atit
-O ba me jep 300 leke se du t'ia jap nje te varferi qe ta ndihmoj.
-Shume mire te paska shkuar mendja bir, po ku eshte ky fukarai?
-Te qoshja e rruges, po shet Red Bull!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:52 pm

Drini ulur ne bar me Mandin qe ishte teper i merzitur.

Drini: Car ke Mando qe je kaq i merzitur?
Mandi: Ja me ka mar Harapi gruan. Nuk e di se cfare ka me shume se une ai.
Drini, i thelluar ne mendime: Gruan tende..
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:52 pm

Cohet Kordelja noten dhe nuk e gjen burrin ne krevat . Ngrihet me vrap dhe shkon ne guzhine dhe shef burrin ne mendime te thella te ul tek kolltuku kryesor i shpis .

Kordelja: I dashur, cka ngjare ? Perse mendon?
Burri : E mban mend e dashur qe kur u takuam bashke ti ishe vetem 16 vjec ?
Kordelja buzeqeshcem : Po, i dashur.
Burri: E mban mend kur na kapi yt ate ne makine gafil duke u ashu ashu ?
Kordelja edhe me e emocionuar: Po i dashur.
Burri: E mban mend qe yt ate me tha ' o martoje time bije, o te cova ne burg per 20 vjet!'
Kordelja me syte me lot nga gezimi : po i dashur.
Burri : Sot do ishte dita qe do kisha dale nga burgu !
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:53 pm

Televizori
Një njeri e kishte dërguar televizorin te mjeshtri për ta riparuar. Mjeshtri e pyet:
-Ç'ka ka televizori?
-S'di për nder, isha duke e kruar veshin me gjilpërë, kur, papritmas iu ndal zëri televizorit!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:53 pm

Dy pyetje

Femra e re erdhi te falltari. Ai i kërkoi 20 dollarë dhe tha se do t'i përgjigjet vetëm në dy pyetje për atë shumë të hollash.
Zonjusha e re pas mëdyshjes, megjithatë pagoi paratë dhe e pyeti:
-"A nuk është tepër shtrenjtë për vetëm dy pyetje?"
-"Po, tepër shtrenjtë është" -iu përgjigj falltari, "e cila ishte pyetja e dytë?".
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:53 pm

Femra e përsosur

Njeriu mbeti i pamartuar, sepse tërë jetën kërkonte femër të përsosur. Kur u bë 70 vjeçar, dikush e pyeti:
-"Ke udhëtuar tërë botën. Si nuk e gjete një femër të përsosur."
Plaku u pikëlluar shumë dhe tha: -"Njëherë ishaafër një femre të tillë".
Tjetri vazhdoi: -"Po ç'ndodhi? Pse nuk u martove me të?"
Plaku, edhe më tej i pikëlluar, ia ktheu: -"Ç'të bëj? Ajo po ashtu kërkonte mashkullin e përsosur."
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:54 pm

Shpëtimtarja

Në ditarin e një gruaje që kishte udhëtuar me anije shkruante...
-E martë, është dita e tretë e udhëtimit në anije. Sot mu afrua kapiteni i anijes dhe po më vardiset...
-E mërkurë, kapiteni i anijes më ftoi për drek në kabinën e tij...
-E enjte, kapiteni i anijes kërkon që ta kaloj natën me mua....
-E premte, Kapiteni i anijes m'u kërcënua se nëse nuk pranoj të flej me të do ta fundos anijen me gjithë 387 pasangjerët....
-E shtunë, i shpëtova 387 pasangjerët nga anija jonë!!!
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:54 pm

Lepuri

Lepuri ishte duke i mprehur dhëmbët. Kalon ujku dhe e pyet
-"Ç'ka po bënë o lepur"
-"Po i mpreh dhëmbët se dua ta hajë luanin"-ia kthen lepuri.
-"Ç'ka po bën o lepur?"- pas pak kalon ariu dhe e pyet.
-"Po i mpreh dhëmbët se dua ta hajë luanin"-ia kthen lepuri.
-"Ç'ka po bën o lepur?"- e pyet luani i cili kishte dëgjuar aferën e lepurit dhe kishte vendosur të bindet.
-"Qe bre luan, po i mpreh dhëmbët dhe po flas pa lidhje" -ia kthen lepuri.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:54 pm

Prizrenalia


-"Prej nga jeni" - pyet një udhëtar prizrenalinë në autobus.
-"Nga Prizreni" - i përgjigjet ky
-"Po ti?"
-"Edhe unë jam nga Prizreni" - i përgjigjet tjetri
-"Je nga Prizreni çdo ditë të javës apo vetëm të mërkureve" - ia kthen prizrenalia.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:54 pm

Livadhi

-"E dashur, në zemrën time është një livadh, e në atë livadh është një lule, e ajo lule je ti" - i thotë djali vajzës.
-"I dashur, edhe në zemrën time është një livadh, në atë livadh është një kali, e ai kali je ti" - ia kthenë vajza.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:55 pm

Shahisti


-"E dashur, dua të martohem me ty" - e propozon djali vajzën.
-"Mirë i dashur por është këtu një problem. Vështirë se do të pajtohet babai im!" -përgjigjet ajo.
-"Pse?" -pyet ai
-"Ngase ai është shahist" -përgjigjet ajo.
-"Ani, çka ka lidhje kjo me martesën tonë?" - pyet djali i habitur.
-"Po ai kurr nuk e jep mbretëreshën për kali" -ia kthenë vajza.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:55 pm


Nusja e vjehrra


-"Ç'është kjo punë moj nuse, shoqet e tua zgjohen në ora 8 e ti në 12 dhe atë çdo ditë" -i ankohet vjehra nusës.
-"Po shoqet e tua? Të gjitha shoqet e tua i kanë letrat në banderë e ti ç'ka po pret!?" -ia kthenë nusja.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:55 pm

Kamarieri


-"Beni sa bëjnë 20 + 20", e pyet mësuesja Benin
-"20 + 20 bëjnë 80" -përgjigjet Beni
-"Kush të mëson ty matematikë Beni që të llogaritësh kështu" - pyet sërish mësuesja
-"Babi" -përgjigjet Beni
-"Ç'ka punon babi ytë" - pyet mësuesja
-"Është kamarier" -përgjigjet Beni.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:55 pm

Vetëm një herë


-"Sikur të mund të lindeshe edhe një herë, ç'do të dëshiroje të bëhesh?" - e pyet njeriu shokun e vet.
-"Paj, ç'të them, ndoshta do të dëshiroja të lindi kali" - ia kthen ky.
-"Jo, jo, nuk bën dy herë të lindesh i njëjtë" - ia kthen shoku.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:56 pm

Vullkanizuesi


Vullkanizuesi i posamartuar, e sjell nusën e re në banjo, e mbush kadën plotë ujë dhe i thotë:
-"Zhvishu dua të të provoj se je apo jo e virgjër". Nusja zhvishet me habi dhe e pyet:
-"Po pse këtu, le të shkojmë në shtrat!?"
-"Hyrë në ujë, dhe nëse paraqiten fluskat s'kemi pse të shkojmë në shtrat" - ia kthen ky.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:56 pm


Hajni i shkathtë


Hajnit të dënuar me vdekje, i thotë prifti:
-"Rrëfehu, dhe të gjitha dyert e parajsës do të happen për ty…"
-"S'ka nevojë, nuk ekziston derë që s'mund ta hap unë" - ia kthen hajni.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:56 pm

Gruaja e shpejtë


-"I dashur, pritëm edhe dhjetë minuta,jam gati së rregulluari dhe shkojmë pastaj në banket" - i thotë gruaja - burrit.
-"Ç'farë shkuarje, bre grua? Unë sapo u ktheva nga banketi!" -përgjigjet ky i habtur.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:56 pm

Nje lab student pyet shokun qe sapo doli nga provimi:
here gjigand,e more provimin.
-Mora k..n -,thote ai
-Po mire --i thote vlonjati--s'paske dale pa gje.
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Linddt prej Sun Jun 27, 2010 8:57 pm

Ishin nje cift burre e grua te cilet jetonin ne fshat,,, e u vjen nje mysafir ne shtepi...Pasi hengren darke e biseduan gjere e gjate erdhi momenti te flinin...Po meqe ata nuk kishin as krevat as divan tjeter ne shtepi vendosen te flinin te tre ne krevatin dopjo...Atehere burri mendoi une po shtrihem ne mes ,,, keshtu ky ska shans te ma preke gruan...Nata kaloi dhe ne mengjes burri u ngrit qe te punonte kopshtin perpara shtepise,,, e zgjon grun dhe i thote :-Degjo ti vazhdo gjumin ,,,nqs ky te prek nga mesi e poshte therrit dardha dardha,,,nese te prek nga mesi e lart therrit molla molla,,, e une vi menjehere...
E keshtu burri del te prashiste kopshtin e here pas here degjonte mos i therriste gruaja...
Kaluan minutat e ai degjon zerin e gruas qe uleret :---Macedonia,,,macedonia,,,macedonia
avatar
Linddt
WebMaster
WebMaster

Numri i postimeve : 6458
PIKE : 10002
Popullariteti Popullariteti : 141
Data e regjistrimit : 11/06/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Barsaletat qe na pelqejne me teper!...

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 16 e 19 Previous  1 ... 9 ... 15, 16, 17, 18, 19  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi