Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Faqja 4 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:21 pm

Magjia e dembelizmit


Shenjat e magjise se dembelizmit

Deshire e plote per te qendruar vetem
Vecimi plote
Te folurit te pakte
Urretja e grupoeve te njerzve
Humbet vemendjen shume here
Dhimbje koke te perhershme
Qetesi dembelizem I madh
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:22 pm

Si ndodh magjia e dembelizmit

Magjistari urdheron xhidnin tek personi qe do te beht magjia qe ti perqendrohet ne sistemin nervor ose ne tru .Xhindi ben ate qe I thueht siopas mundesive e shfaqen shenjat tek I semuri sipas forces ose dobesise se xhindit qe punon per kete magji.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:22 pm

Mjekimi I semundjes se dembelizmit

I lexon kuran sin e rastet e meparshme
Nese rrezohet ne toke urdheroje te qendroje Brenda tij
Nese nuk rrezohet I incizon kuran atij ne shirti keto sure
El fatiha El Beakre Ali Imran Jasin Es-Safat Ed-Duhan Edh-Dharijat El-Hasher El-Mearixh el-gashije Ez-zelzele El Karia El Falek En NasI incizon me tre kaseta e degjon te aprin ne mengjes te dytin ne ikindi te tretin para gjumit pergjat 45diteve
Kur te mbaroje koha inshalla do te jete sheruar plotesisht.
Largohet I semuri nga marrja e preparative mjeksore qetesuese.
Nese I semuri ndien dhimbje barku I kendon kuran ne uje dhe e pi gjate kohes se mjekimit.
Nese ndjen dhimbje te perhershme te kokes I lexon ne uje ajetet e kendimit te kuranit dhe lahet me te per tri dite (jo ne banjo ose vende te kanaleve te ujerave te zeza per shkak se ne uje jane kenduar ajete kurani) gjate kohes se mjekimit me kusht qe ketij uji mos I shtoje uje dhe mos e zije ujin dhe te lahet ne nje vend te paste rose ujin e derdhur ta hudhi j one banjo porn e rruge ose ne ndonje vend tjeter te paster.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:22 pm

Magjia heuatatif

Shenja te kesaj magjie
Endrra te keqija te frikshme
Shikon ne enderr sikur dikush e therret
Kur eshte zgjuar degjon zera qe I flasin por nuk shikon person
Shtim I vesveseve
Shtimi I dyshimeve tek shoket dhe njerzit e dashur
Shikon enderr sikur bie nga ndonje vend I larte
Shikon ne ender kafshe qe endjekin pas qe ta hane .
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:22 pm

Si ndodh kjo magji

Dergon magjistari xhindin tek personi kur eshte zgjuar ose ne gjume xhindi merr pamje te kafsheve te egra qe I versulen atij ose kur eshte zgjuar I flet atij me zera personash qe I semuri I njeh ose I del me pmaje te njerzve te vdekur te aferm pastaj eben qe te deshoje tek te afermit dhe te largetit.shenjat ndryshojne sipas forces se magjise ose dobesise.Mund te shtohen shenjat gjersa te behet budalla e mund te dobesohen sa te kete vetemn dyshime dhe vesvese.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:22 pm

mjekimi I kesaj magjie

I lexon kendimin e kuranit qe permendem me pare.
Nese rrezohet ne toke e mjekon sic permendem me pare.
Nese nuk rrezohet I thua te bej keto gjera
Te lahet para se te fleje te jete me abdes te lexoje ajetin 255 te sures El Bekare.
Berja e lutjeve te gjumit (shiko tek libri mburoja muslimanit.)
Leximi I sures Es-Safat ne mengjes e syres Duhan para gjumit dhe degjimi I tyre.
Leximi I sures El Bekare cdo tre dite ose degjimi I saj
Te thote ne mengjes Hasbij-Allahu la ilahe il-la hu-ue alejhi teuekeltu ue rab-bul arshil Adhijm(Me mjafton Allahu ska te adhurar tjeter pervec tij atij I mbeshtem dhe ai eshte Zoti I arshit madheshtor) shtate here
Leximi para gjumit I dy ajeteve te fundit te sures El bekare
Degjo me kasete suret Fusilet el-feth, El xhin .E degjon kete 3 here ne dite >Keto gjera ti beje per nje muaj dhe inshalla ka per tu sheruar.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:23 pm

Magjia e semundjes

Shenjat e saj

Dhimbja e perhershme e ndonje pjese te trupit.
Rrezimi ne toke I herepashershem pa mundur te ngrihet si shkak I bllokimit te damareve.
Paralizmi I ndonje pjese te trupit.
Paralizmi I gjithe trupi
Mosfuskionimi I njeres prej shqisave.

Duhet pasur kujdes se disa prej ketyre shenjave ngjane me shenjat e semundjeve trupore e plotesohet dallimi mes tyre me leximin e kuranit tek I semuri.Nese I semuri ndejn gjate degjimit marrje mendsh mpirje ose dhimbje ose dridhje te gjymtyreve ose cdo ndryshim trupi atehere I semuri eshte sic thame ne magjine e semundjes e net e kunderten kjo eshte semundje trupore e kurahet tek mjeku specialist.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:23 pm

Si plotesohet kjo magji

Dihet qe truri eshte qendr kryesore e trupit te njeriut ne cdo shqise nga shqisat e trupit ka qendren e saj ne tru.Nese afron gishtin ne zjarr gishti dergon sinjal tregues te shpejte ne qendren ndjesore ne tru dhe nga kjo qender vijne urdherat per largimin e shpejte nga vendi I rrezikut e dora largohet prej zjarri.e gjithe kjo plotesohet ne nje pjese te sekondes
“ ky eshte krijimi I Allahut e me tregoni se ckrijuan te tjeret pervecse Allahut”
Nese e kap magjia njeriun perqendrohet xhindi ne tru ne qendren sipas magjise qe I behet psh ne qendren e degjim shikimit os edores ose kembes dhe keshtu pjesa e trupit ndodhet net re gjendje.

Xhindi ndalon plotesisht fuksionimin e saj me percaktimin e Zotit sinjalet qe te mberijne ne trupin epersonit e pjesa trupit e pjesa e trupit shkatarohet nga puna e saj.i semuri beht qorr ose memec ose shurdh ose paralyze e pjeseve te ndryshme.
2) xhindi me percaktimin e Zotit here lejon e here se lejon mberritjen e sinjaleve e pjeset etrupit punojne e here spunojne.
3) Ose xhindi e ben trurin te japi urdhera te njepasnjeshme pa shkak dhe I ngrin pjese te trupit.Njeriu nuk mund te levizi dhe nese nuk eshte I paralizuar.
4) Por pa lejen e llahut me ate askujt nuk mund ti bejne dem” sure el bekare 102) Allahu e fiksoi ne kuran se demin e qarte magjistari e bent e semurit por kjo varet ne deshiren e Allahut ecila ka lidhje me shkaqet qe shumica e njerzve nuk I kryejne si falja lutjet e mengjesit dhe mbremjes e te keqiat qe njerzit veprojne dhe allahu I sprovon me keto pasoja.
Disa doktorre nuk I besojne keto gjera por kur I poane me syte e tyre nuk I nbgeli tjeter vetem se te besonin e te dorezoheshin ceshtjes se Allahut te lartesuar.Nje here me erdhi nje doctor e tha nje rast te mahnitshem .e po me thoshte .erdhi nje burre me djalin e tij te paralelizuar qe smund te levizte e kur e vizitova mesova se eshte prekur nga nje semundje ne shtyllen kurrizore e kjo sipas doktorreve nuk sherohej as me operacion e as me ilace.Pas disa ditesh erdhi po ky burre tek une dhe e pieta per djalin dhe me tha qe ecen dhe luan siper murit.e pieta tek kush e sherove ate.Tha tek Uehidi.tha doktori Erdha te di se si e mjekove kete te semure .I thashe I lexova disa ajete nga kurani pastaj I lexova disa ajete tek vaji hab-batu Seuda dhe e urdherova te lynte pjeset e e paralizuara dhe Elhamdulilah u sherua.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:23 pm


Mjekimi I magjise se semundjes

I lexon atij kendimin e kuranit qe permendem me pare nese rrezohet e mjekon si me pare nese nuk rrezohet atehere I thua te degjoje suret.El Fatiha ajetin 255 tre sures Bekare Suren Ed –Duhane Suren el xhin e suret te shkurtera dhe tre suret e fundit IHlas Felek dhe En nas
I degjon keto tre here ne dite
I lexon po keto ne vaj ulliri ose vaj habbedu soda dhe ia jep ti pij ose te ferkoj ballin e tij mengjes e mbremje dhe pjesen e dhimbjes .
Kendimi eshte El Fatihaja
Surja Ihlas Felek dhe En-Nas
Ue nunezilulu minel kur’ani ma hue shifaun ue rahmetul-li mu’minine shtate here.
Pastaj bismilahi erkike uallahu jeshfike min kul-li dain ju’dhik ue min kul-li nefsin ue anjnin hasidin.Allahu jeshfik Allahume raben nas idhhebil bese ue shfij entesh shifaen la jugadiru sekamen
vazhdo me keto per 40 dite e mbaron semundja nese jo I lexon kuran perseri pastaj I jep te veproje te njetat gjerqa per nje kohe tjeter perseri si ta shikosh gjendjen.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:23 pm

Shembuj te sherimit te kesja magjie

Vajza qe nuk fliste

Ma solli babi I saj e vellai I saj e ajo heshte e nuk fliste.Nuk mund te hapte gojen e as per ushqim .O Zot ja hapnin gojen me force ei jepnin lengje per te pire ose qumesht.thane eshte ne gjendje te tille prej 45 ditesh.Ku rdegjoi kuranin foli Elhamdulilahi rab-bil alemin.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:24 pm


Xhindi qe kapi kemben e nje gruaje

Tha se ndjente dhimbje te forte ne kembe e thashe .Deshiroj te jete reomatizem.Por I thashe ti lexoj kuran te vecante se s’mund te ecte vecse me veshtirsi.Kur degjoi El fatihane u rrezua e foli xhindi e me tha qe kish kapur kemben e saj dhe e urdherova te dilte si bindje ndaj allahut e u cua gruaja dhe eci .Falenderimet I takojne Allahut per cdo gjendje.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:24 pm

Fytyra e tij e shtremberuar per shkak te xhindit

Erdhi tek une nje burre e fytyren e kishte te shtremberuar nga krahu I djathte e shtremberimi ishte I qarte.Kur I lexova kuran foli xhindi e tha. Ai me demtoi mua(ndoshta me uje te nxehte).Ja mbusha mendjen se nuk e kishte pare ate dhe kjo gje ishte haram per xhindin.Patsaj e urdherova per mire dhe ndalova per nga e keqa e u pergjigj dhe doli prej trupit te tij Elhamdulilah u cua buri pasi ju drejtua goja dhe falenderoi Zotin.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:24 pm

Vajza qe smund ta mjekonin doktoret

Erdhi babi I saj e tha .Vajza ime u godit nga nje e keqe .humbi ndejnjat e qe prej dy muajve vazhdon te jete ne kete gjendje (kome) por ajo degjon e nuk mund te flase nuk ha e as nuk pi e nuk leviz nga vendi fare me trupin e saj.Tani e kam ne gjume ne spital.Nje nga doktorret me tha se te gjitha vizitat nuk tregonin gje e ata nuk dinin se cfare kishte.I hapen nje vrime ne gryke per ta ushqyer e te marri fryme e I futem nje tub e te jetonte ditet e saj qe kishin mbetur ne krevat ne ate gjendjeu thashe te shkoi tek ajo e me dhane leje nga spitali per te hyre ne kohen qe nuk kishte te vizita tek e semura.e gjeta ne nje gjendje qe nuk e di kush prevec Zotit sa sa te keqe e dobet qe smund te fliste pervec kokes qe levizte pak e shikonte e degjonte.E pieta per disa shenja dhe tundi koken ne shenje mohimi e nuk e dija cfare kishte.Shkuam te falim akshmin dhe beme lutje per te e kur kthyem I vendosa doren ne koken e saj e I kendova suren El felek dhe duane me numer 5 tek lutjet qe do japim me vone dhe vajza foli me miresin e Allahut.Bbai dhe vellezerit qanin nga gezimi e babi u cu ate me puthte koken e I thashe mos me beso mua per besoji Zotit dhe sherimi erdhi nga kurani e jo nga mua une jam rob prej roberve te allahut.Dhe po ashtu vajza falenderoi Zotin .
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:25 pm

Xhindi tregoi vendin e magjise

Erdhi tek une nje djalosh I semure I lexova kuran e foli xhindi e tha qe ishte future me magji .pastaj me tregoi magjistarin qe I kish bere magji e me tregoi vendin e magjise qe ishte ne pragun e deres se shtepise e urdherova xhindin te dilte dhe ai dilte.Pastaj familja e ketij djaloshi shkoi tek vendi I permendur e germuan e gjeten magjine e prishen magjine dhe e dogjen.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:25 pm

Magjia e gjakderdhjes

Si ndodh magjia e gjakderdhjes?

Ky lloj eshte magji qe ndodh vetem tek grate.magjistari I jep detyre xhindit te shkoje gruaja qe do ti behet magji e te merret me gjakderdhjen tek ajo .Hyn xhindi ne trupin e gruas e ecen neper damaret e gjakut sikurse thote profeti .as “Ecen shejtani tek biri I ademit nepermjet eneve te gjakut”
Nese xhindi mberrin ne damarin e duhur ne miter vrapon net e e damari nxjerr gjak.thote profeti .as kur e pyeti hanime vajza e xhaxhit per istihade(gjaku jashte menstrucionit) ajo eshte eshte tronditje nga tronditje e shejtanit” ne nje transmetim tjeter Ai eshte dammar e nuk eshte prej menstruacioneve.Shihet ne dy hadithete se istihade (gjakderdhja jashte menstruacioneve) eshte tronditje prej shejtanit nga damret qe kalojne ne miter.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:25 pm

Cfare eshte magjia e gjakderdhjes?

Eshte ajo qe dijetaret e fikhut e quajne istihade dhe doktorte e quajne En-Narijf .thote ibn Kethiri “istihade eshte vazhdimi I daljes se gjakut tek gruaja pas diteve te zakonshme te menstruacioneve.e vazhdon gjqakderdhja me muaj e sasia e gjakut mund te jete e paket ose e shumte.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:25 pm

Mjekimi I magjise se gjakderdhjes

I lexon ne uje kuran dhe pi dhe lahet me te tre dite dhe nderpritet gjaku me lejen e Allahut.Nese nuk nderpritet shkruan ajetin ne nje soje te paster dhe e tret ne uje ose I kendoj ujit kuran dhe pi gjate dy javeve ose tre e nderp[ritet gjakderdhja me lejen e Zotit.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:25 pm


Shembull I mjekimit te kesaj magjie

Erdhi nje grua me te afermin qe kishte gjakderdhje te forte dhe I lexove kuran dhe I dhashe nje kaset me kuran dhe per disa dite u nderpre gjaku.Persa I perket shkruarjes se ajeteve te kuranit dhe tertejes se tyre ne uje per pirje jep fetva sheik ibn Tejmija.Ai thote lejohet ti shkruhet atij qe ehste goditur dicka nga libri I Allahut dhe permendi nje midad te lejuar te lahet dhe te pije prej tij e saktesoi ahmedi dhe te tjeret .Kujdes jo nuskat me kuran por tretja e tij ne uje.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:25 pm

Magjia e prishjes se marteses

Si plotesohet magjia e prishjes se marteses?

Shkon njeriu dinak I urryer tek magjistari I ndyre e kerkon prej tij ti bej magji vajzes se filanit qe te mos marrtohet.e kerkon magjistari emrin e personit ose nenes se tij ose te saj dhe ndonje shenje prej saj .Pastaj I ben magji dhe ia cakton kete magji ne nje ose shume xhinde.Dhe shkon xhindi dhe e ndjek kete grua gjersa gjen rastin e hyn tek ajo ne nje nga keto raste.
Frike e madhe
Nevriklleku I madh
Mosperkujtim I Allahut
Ndjekja e pesheve ose veprimi I gjynaheve
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:26 pm

Xhindi eshte ndermjet dy gjendjeve
Ose hyn tek gruaja dhe e ben ate qe most e doje asnje person per bashkeshort nga ata qe e kerkojne per grua ose fejese dhe ajo I refuzon ato.
Ose nuk mundet te futet dhe I shkakton asaj magjine e imagjinimit duke qendruar jashte saj ose e ngacmon me vesvese dhe ben burrin ose gruan te mendoje se bashkeshorti(ja) I saj eshte I shemtuar.I ben vonese burrit per kete po keshtu I ben vonese dhe gruas.E shikon cdo burre qe shkon per fejese ajo e refuzon porse ne filim bie dakort e pastaj pas disa ditesh I kthehet mendja e kjo eshte vesves I shejtanit per te.
Ne rastet e fort ate magjise burri qe do te fejohet me te para se te hyje ne deren e shtepise se saj ndjen ngushtim gjoksi dhe I nxihet jeta para hyrjes se tij sikur eshte ne burg I duket e nuk ktheht me perseri gjate kesaj kohe xhindi I behet shkak gruas per dhimbje koke here pas here.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:26 pm

Shenjat e kesaj magjie

Dhembje koke here pas here e nuk mbaron me marrjen e preparataeve mjeksore
Ngushtim I forte I gjoksit sidomos mbas ikindise gjer ne mesnate
Shikimi I te fejuarit me nje pamje te shemtruar
Shtimi I mendimeve humbja e mendjes
Shqtesime gjate gjumit
Ndonjehere ka dhimbje te perhershme ne bark
Dhimbje te pjeses se poshtme kurizore.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:26 pm


Mjekimi I magjise se prishjes se marteses

I lexon kuran nga libri I Allahut e nese rrezohet flet xhindi punon me te sic thame me lart.
Nese nuk rrezohet por ndien ndryshim ne trup I thua te veproje si me posht
Te fail namzin ne kohen e duhur
Most e degjoje shume muzike dhe kenge
Te jete me abdes gjithe diten dhe para gjumit dhe te lexoje ajetin 255 te sures bekare

Leximi I lutjeve para gjumit
Degjimi I ajetit 255 cdo nje ore ne dite
Po keshtu suret e fundit Ihlas Felak Nas
I lexon ne uje kuran dhe lahet nje here ne cdo tre dite
Thote ne mengjes dhe mbremje lutjet e duhura
E zbaton keto gjithmone ose per nje muaj e do jete midis dy gjendjeve inshallah
1) OSE SHENJAT jane zhdukur e eshte sheruar semundja e magjia eshte prish
Ose jane shtuar dhimbjet e jane forcuar shenjat ne kete rast do te rrezohet e vazhdon si me lart.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:26 pm

Shembulli I mjekimit te kesaj magjie -

Gruaja qe ra dakort per martese ne mengjes refuzoi

Erdhi tek une nje djalosh e tha qe kishin nja vajze e kish nje problem te jo te zakonte.nese diksuh e kerkon per martese ajo bie dakort me kenaqesi por fled he pastaj gdhihet ndryshon mendimin e refuzon martesen pa dhen shkaqet.Kjo gje eshte perseritur shume here gjersa filluam te dyshojme.Kush eshte mendimi yt/
kur ja lexova asaj suret u rrezua e foli xhindi
Thashe kush je ti?
Tha –filani(nuk po permend emrin e tij)
I thashe Pse hyre tek ajo vajze?
Tha –Sepse e dua ate.
I thashe –Ajo nuk te do ty por ti cfare kerkon prej saj?
Tha-Nuk dua qe ajo te martohet.
I thashe Cfare I bere asaj.
Tha nese vinte dikush qe te fejohej me te ajo binte dakort ne gjume e kercenoja qe mos te martohej se do ti beja keshtu e ashtu.
I thashe ti cfare feje ke?
Tha -musliman.
I thashe kjo nuk lejohet nga sheriati dhe profeti a.s tha mos demto tjeret e mos u demto vete” Kjo qe po ben ti eshte demtim I muslimanes dhe eshte e ndaluar me sheriat.Ju mbush mendja xhindit dhe doli dhe u permend gruaja .

Ka raste qe xhindi nuk I hyn ne trup por I ben vesevese dhe ngacmime nga jashte dhe tek personat e dobet me besim ia nderron mendjen shpesh dhe njeriu se kupton qe ndjekja e mendimeve duke rene pre e shejtanit.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:27 pm

Dijet e rendesishme per magjine.

Mundet qe shenjat e magjise te ngjajne me shenjat e mesit hyrjes se shejtanit ne te .
Ndjenja e perhershme per dhimbje barku argumneton se magjia eshte pire ose ngrene
Nuk plotesohet mjekimi me kuran vetem se me dy kushte
Ai qe mjekohet te zbatoje urhderat e Allahut
Te bindet I semuri se sherimi vjen prej kuranit qe eshte fjale e Zotit dhe jo prej njeriut qe kendon ate.
Shumica e llojeve te magjise kane te perbashket ndierjen e ngushtimit ne kraharor vecanerisht naten.
Mund te mesosh vendin e magjise ne dy mynyra
Lajmerimi nga xhindi qe punon me kete magji por mos I beso gjersa te dergosh dike e te kerkoje per magjine ne vendin e duhur e nese e gjen atehere xhindi thote te verteten e ne rast te kundert dihet qe xhindet genjejne shume.
I semuri dhe mjekuesi fal dy rekat me sinqeritet net e njeten e nates dhe e lut Allahun tia bej te ditur vendin e magjise.e mundet qe te shikosh ne ender rose te ndjesh dicka ose te vjen ne mendjen tende vendi I magjise e nese ndodh kjo atehere shot falenderimet ndaj Allahut.
Mundet qete lexosh kuran ne vajin habbeti seuda e ta urdherosh te semurin qe te lyeje me te vendin e dhimbjes ne mengjes e mbremje e kjo per cdo lloj magjie .
I fiksua ne sahihun buhari se vaji hab-betu seuda eshte per cdo lloj semundje pervec vdekjes e ne disa vende ajo quhet fara e bereqetit ene disa vende quhet esh-shuimir.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Akili prej Thu Aug 19, 2010 2:27 pm


E semura qe Allahu ia beri te shikoje vendin e magjise

Me erdhi kjo vajze e kuri lexova kuran mesova se kishte magji te forte.Shikonte imazhe ne gjume ose kur ishte zgjuar.e rendesishme eshte qe I thashe familjes se saj te perdornin kete ilac e magjia do te prishej ne vendin e saj.Ata me thane A ka ndonje rruge qe te gjejme vendin e magjise.
Po I thashe Beni lutje te shumta tek Allahu qe tua tregoj vendin e saj ne fundin e nates dhe keshtu beri e semura dhe pa nje enderr sikur dikush ia mori doren dhe e coi tek vendi I magjise dhe I tregoi per magjine grupsur net e.Ne mengjes lajmeroi familjen dhe net e njetin vend gjeten magjine.e nxoren ate e prishen dhe u sherua vajza dhe falenderoi Zotin per kete miresi.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Sherim me Kur`an - Rukje (Video)

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 4 e 8 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next

Mbrapsht në krye

- Similar topics

 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi