Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pallati X

Faqja 1 e 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:54 am

Ti

Pse ankohesh qe te rreh burri
Ktheja dhe ti pellemben njehere
Mos kujto se bota fillon e mbaron te burri tend
Ktheja
Ndoshta ve mend...


*********
Kur iken ti
Ketu s'ka jete
dhe ndjej merzi
Per njeqind vjet

Shekull kalon
Derisa vjen ti
Po ke dashuron
Kete s'e di

Iken dhe vjen
Me nazet e tua
Iken dhe me gjen
Me te dashuruar....Cigare pas cigaresh pi...

Dua nje kenge une te filloj
Nga brenga a malli s'di sesi
Se zerin tend me s'e degjoj
Cigare pas cigaresh pi

Por notat shume po me mundojne
Ishe e vetmja dashuri
ti dhe ato nuk me degjojne
Cigare pas cigaresh pi

Humbas i teri ne kitare
Ne dhome i mbytur ne vetmi
kafja me ftohet ne filxhan
Cigaresh pas cigaresh pi
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:55 am

Sa larg

Shkelim lule, presim peme
Dhe nuk dime se ku po veme
Shesim droge, shesim femije
Dhe askush nuk do tia dije
Per nje fjale vritemi kot
Nuk besojme qe ka nje Zot
.........................................
Oh, sa larg me duket paqja
Si, o Zot, s'na skuqet faqja?
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:55 am

Te urrej Province
Te urrej province deri ne mallkim
Se jeten po ma merr pak e nga pak
Nuk me le te lir' si zog ne fluturim
Por po me zvarrit, po me ndrydh, po me plak

Te urrej province deri ne mallkim
Se ketu nuk dashuroj dot
Ketu dhe nje fjale e vetme ne buze me ngrin
Ketu dhe ne vere ndjej te ftohte

Te urrej province deri ne mallkim
Se nje me minifund ne preher dot se mbaj
Si s'me le njehere ne qefin tim
Po cdo gje qe kam bere ma ke quajtur faj?

Te urrej province deri ne mallkim
Mes teje e meje nuk ka armepushim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:56 am

Kalon tek lokali
Nuk me kthen as koken
Ato hapa ndali
Se me bere gropen

Dit' e net' te tera
Per ty kam menduar
Thuam' cfare te ebra
Ku te kam zemeruar?

Tani kalon prane
Ben sikur s'me njeh
Koken per matane
Dhe sikur s'me sheh

Prap do te vij pas
Ti prap me bej gropen
O un' do pelcas
O ti do kthesh koken...

:p
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:56 am

Kishim shoqe shume
Dikush ish e bukur, dikush simpatike
Pas tyre vraponim
Kush s'ishte e bukur
Me su s'e shikonim
Nuk donim as shoqe t'i kishim
Eh...femije ishim

Per vajzen e bukur kishim deshire
Sot
Per gruan e mire...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:56 am

Vazhdoj te vuaj kot
Per nje vajze lozonjare
Me te tjere qesh e lot
E un' po cmendem fare

Vazhdoj te vuaj kot
Per nje qe qesh e lot
E un's'mund ta puth dot
As sot, as mot...o Zot
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:56 am

Sa here qe don te fleje
Kerkon doren time
Po i hedh dhe keto ne vargje, i them gruas
Le te mbeten kujtime

Te do shume, thote ajo
se ndryshe do kerkonte doren time
Ben shaka se e di fare mire
Krevati i vajzes eshte nga ana ime :p
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:56 am

Eh, more mik...
Nje e rrahur ne publik
Dhe nje e puthur fshehur
Per ne paska vlere

Eh, more mik,
Te kunderten
S'e provuam asnjehere...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:57 am

Mos me ler te ndihem i vetem...
Mos me ler te ndihem i trishtuar
Kur largohesh nga une
Je nje enderr e sapofilluar
Je ajo qe dua me shume

Me ler nje fjale per neser
Nje fjale me pak dashuri
Mos me ler te ndjehem i vetem
Me thuaj qe do vish perseri

Me ler nje veshtrim dashurie
Pak paqe ne shpirt te trazuar
Pak naze, nje trill vajzerie
Dhe nese s'me ke dashuruar...
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:57 am

Te mendoj ty tani
Te mendoj ty tani, nje plake gjashtedhjete vjece
Te takohesh me mua shtatedhjet'vjecarin plak
He, te them , ti atehere nuk deshe
Te putheshim nje here se do ikja larg

Te mendoj ty tani, nje plake gjashtedhjete vjece
Te takohesh me mua shtatedhjet vjecarin plak
Dy te rinj atje tej te dehur ne epshe
Dhe ne duke pire nje kafe...me pak
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:57 am

Si buqeta qe ben kopshtari
Me lule t'bukra aromatike
Mirse vjen Besim Bashllari
Me keto vargje simpatike
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:57 am

E..............Matematika
E.......... Matematika
Bobo ç'nur qe ka
Qe i rente pika
Se ne koke me ra

................................Ai nur i saj
................................PA mend po me le
................................Ndaj un'nuk kam faj
................................Ndaj nuk mundem me

Qe t'i them te dua
S'di sesi me pret
Di se c'ndodh me mua
...e vras veten vete

..................................E.......matemati ka
..................................Ç'nur i paska rene
..................................A i rente pika?
..................................Kurre, mos qofte e thene.
__________________
Besim Bashllari
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:58 am

Tek vendi i takimit
Te vendi i takimit shkova perseri
Ndersa ne krahun tend burri yt po dehej
Mendova mos ndoshta, ndoshta kushedi
Ne castin e fundit mendja po te kthehej

Dhe prita me shume se heret e tjera
Prita mos hiqje vellon dhe vije
Kaluan dimra, kaluan pranvera
Sa pritje, sa lot, ky mall dashurie

Dhe qe andej dola me shkop ne dore
I plakur...i plakur njeqind vjet
Me floket e bardhe, te bardha debore
Me brenge e mall sa nje det...
__________________
Besim Bashllari
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:58 am

Humoristike
Nuset presin vjehrren...

Me erdhi vjehrra ne dere me mbeti
M'u vyshken lulet, bobo c'me gjeti
Sa me vjen vjehrra me prishet gjaku
Fajin ma ka burri qe s'e con tek plaku
Me ulet ne qilim ne mes te guzhines
Iken aroma e trendelines
Pa do dhe kafe dhe caj te ngrohte
Ajo pi cajin une kam te ftohte
Pa kur i flihet do dhe te mbulohet
O befte te madhin dhe mos te zgjohet
Me mbet nedere , tani po qaj
Ka huqe shume dhe nuk e mbaj...:^inat
Nuset presin nenen e tyre

Me erdhi nena, oh ç'feste e madhe
Çelen dhe lulet artificiale
Sa me vjen nena me sjell gezim
Gezon qyteti dhe burri im
Meulet ne divan, i jep nur kuzhines
Me vjen aroma e trendelines
I bej dhe kafe, çaj me limon
Ajo pi kafen, lagjja gezon
Pa kur i flihet , shkoj e mbuloj
E befhs te mebel, o nene moj
Me erdh ne shtepi , nga gezimi qaj
Esht' nena ime dhe do ta mbaj.....Smile
__________________
Besim Bashllari
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:58 am

Al Saraj, Corazon, Heret a Vone, flmn te gjitheve. Ju pershendes me nje poezi tjeter:)


Hej, ti me minifund

Hej, ti me minifund qe prane me kalon
Ktheje dreqin , koken, pse nuk me shikon?
Se vertet une moshen per ty nuk e kam
Por edhe i vjeter ta dish qe nuk jam
Hej ti me minifund qe prane me kalon
Ndali pakez hapat, per ku po nxiton?
Ktheje dreqin, koken, se me plasi xhani
se jam dyzet vjeç, jam ne moshe vullkani
Hej, ti me minifund, qe s'te ndjek dot pas
Ne e vrafsha veten, per ty do e vras.....;)
__________________
Besim Bashllari
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:58 am

nje zile me dergo

vetem nje cast kujtohu per mua
vetem nje cast me telefono
un te te them qe prap te dua
ti le te me thuash qe nuk me do
zerin tend oh sa dua ta degjoj
mbledhur ne te te gjitha melodit
ta degjoj dhe me te mos jetoj
ndaj po lus gjith perendit
ngrije receptorin me telefono
te ngrihem te jetoj perseri
ose te lutem nje zile me dergo
te besoj se ka patur vertet dashuri
edhe pse tani e di qe nuk me do
nje zile nje zile me dergo
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:59 am

kur te ikesh ti

kur te ikesh ti
mengjeset......me ke ti zgjoj
dhe mbremjet...nuk di
me ke ti shoqeroj

ti munde te me harrosh
sikur me njohe vetem nje cast
ne se do vuash do ta kuptosh
sa lotet as shiu nuk te lag
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:59 am

Dhe flasim e flasim

Ne netet e mia
Ti hyn me le pa gjum`
Prap grindesh si femia
Faj ti apo faj un`

Dhe ktheve ne grindje
Ca fjal`ashtu kot
Dhe rende per ikje
Qe s`te kuptova dot

Dhe flasim e flasim
Vec fjale te ket`
Dike e dhe vrasim
Dikush dhe na vret

Dhe falje s`kerkojme
Kur bejme gabim
Vec ikim vrapojme
Per ikje pa kthim

Ne netet e mia
Ne do ,hysh perseri
Mos eja si femia
Faj un`apo faj ti
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:59 am

EJA QE SOT

Ne ke zot
Mos rri dy muaj
S`duroj dot
Do vuaj

Ne ke sot
Eja neser
Pa ty ne k`te bot
Ndjehem vetem

Ne ke zot
Eja qe sot
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 11:59 am

...............

Syt e tu kur si shikoj
Dhe s`me shohin ata sy
Nuk e di perse jetoj
Dhe te vdes prap nuk e di
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:00 pm

Oh sa larg ke ikur ti

Nje dritare mbyllur mbetur
Per rreth saj s`pipetin gje
Per rreth saj cdo gje ka heshtur
Edhe zogjt`nuk ndihen me

Oh sa larg ke ikur ti
Si mundet malli s`te merr
Zogjt`ne mijra melodi
S`te kujtohen ndonjeher`

Oh sa shum`ju ke munguar
Eja falu dashuri
Si mundet i ke harruar
Dhe ne shpirt ke qetesi

Nje dritare mbyllur mbetur
Mbetur dhe zogjt` ne vetmi
Edhe un`sikur kam vdekur
Do jetoj po erdhe ti
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:00 pm

Ju jap shpirtin tim

Nje tezge me arme
Nje tezge me libra
U shiten te gjitha
Armet
Ma hiqni kete mundim
Ne kembim
Ju jap shpirtin tim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:00 pm

DASHURI

Nuk eshte vetem nje akt fizik
Nuk eshte vetem nje e puthur ne buze
Por edhe per kafe kur fton nje mik
Dhe kur nje tjeter pershendet ne rruge

Nuk eshte vetem nje raport seksual
Nuk eshte vetem nje enderrim
Por edhe kur tjetrin e fal
Edhe pse ndaj teje ka bere gabim
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:00 pm

GJEJENI VETE

Ne dy miq
Nje e hiq
Ka ne mes
Nje interes

Ne dy miq
Nje e hiq
Per dobic
Vjen si ogic

Ne dy miq
Njeri do fiq
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 12:00 pm

ANONIME

Nje puthje e dua
Ti...bej si te besh
Se te cmendur mua
Vall`do te me lesh

Pa do endem rrugeve
Sdi dhe nga do shkoj
Prej atyre bezeve
Pa dhe do shkalloj

Nje puthje e dua
E dua dhe pik
Pastaj bej c`te duash
Ngs te duash ik
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 1 e 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi