Deqani-ks
Deqani-ks Forum - Welcome

Mire se vini ne Deqani-ks Forum, Ju ftojme qe te Regjistroheni, ne menyre qe te keni aksese ne te gjitha kategorit dhe temat, ne Deqani-ks Forum, mund te gjeni Shoqeri, Filma Shqip dhe te huaj, Muziken me te re 2011, DVD Humore shqip, Keshilla Mjeksore, Diskutime, Video Klipe, Kuriozitete, dhe Lajmet me te reja nga vendi dhe bota.

Pallati X

Faqja 6 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:16 pm

NE SE VJEN ME DASHURINE

Un`e di qe do vish prap
Bashke me trillet e tua
Po un`deren nuk ta hap
S`ben te luash me mua

Un`e di qe do vish prap
Ndoshta edhe e penduar
Po un`deren prap s`ta hap
Ndonse te kam dashuruar

Un`e di qe do vish prap
Edhe do ma gjesh shtepine
Mundet deren te ta hap
Ne se vjen me dashurine
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:16 pm

............

Ne k`te nat`pa hen`dhe yje
Neshoqeri jam me vetmin`
Fryn pak er`edhe shi bie
Brenda meje gjithcka ngrin

Tre te vrar`tre te vetvrar`
Tre te tjer`mbytur ne det
Shum`te tjer`nenen pa par`
Nje dhe dy edhe pes` vjet

Ne k`te nat`pa hen`dhe yje
Rri mendoj mendoj mendoj
S`ksm nje grusht te fort t`i bie
Ketij shteti......dhe ta zgjoj
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:17 pm

KUR TAKOVA KORCAREN TIME

Eh sa shum`per ty kan`shkruar
Moj e bukura korcare
Dhe sa djem te kan`kenduar
Serenata nen dritare

Dhe un`s`mund te rri pa shkruar
Pa kenduar s`mund te rri
Se c`me bere te harbuar
Se c`me bere sevdalli

Sevdalli edhe te cmendur
Edhe sot keshtu me bere
Vec nje her`nuk me je gjendur
Te t`mberthej prej asaj llere

Te t`i puth moj ata sy
Qe gjith`jeten enderrova
Se me bere sevdalli
Dhe nje her` s`te perqafova
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:17 pm

S`DI CFARE TITULLI T`I VE

Gruaja nje here
Sec me kapi mat
Me nxori ne dere
Jasht`un`ate nat`

Me besoni shoke
S`doja te gaboja
Po me kish hip ne koke
Nje her`te tradhetoja

Se kisha degjuar
Vet me mijra here
Kishin tradhetuar
Edhe plot te tjere

Pse te mbetem pas
U mendova une
Dhe i dhashe gaz
..........................
Po prisha shum`pune
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:17 pm

PA KOMENT

Do doja te ishe me mua sonte
Te merrja nje puthje oh shpirti ma donte
Aty pran`teje te prehesha
Me aromen e trupit tend te dehesha
Oh sa do doja te me doje
Te vije sonte te me thoje
Dicka me ate ze
Pastaj......te mos jetoja me
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:17 pm

NDJEJ SI NE DASHURINE E PARE

Perse se pranon dashurin`time
Perse me le ne vetmi
Perse te mbetet ne endrra kujtime
Ti eja perseri

Mos me thuaj qe me ke shok
Ti eja perseri
Sikur dhe neser i shtrire ne morg
Do enderroj per ty

Perse thone se dhimbja kalon
Perse thone se shuhet cdo zjarr
Ne se ke Zot edhe beson
Ndjej si ne dashurin`e par`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:18 pm

..................

Nuk ka pune
Pune nuk ka
Une
Ata
Lek`nuk kemi
Te pasur jemi
Rrime
Pime
Pune kur na japin
Dot nuk na kapin
Edhe kendojme
Edhe vallzojme
Edhe lek`nuk kemi
Dhe te pasur jemi
Rrime
Pime
Qumesht kerkon femija
Neve uj`nga vija
Buk`kur na kerkojne
Prap neve kendojme
Prap leke nuk kemi
Prap te pasur jemi
Rrime
Pime
Prap lokalet plot
E shtyme dhe sot
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:18 pm


Sa mall qe ndjej per nenen time
Dhe sot qe jam i rritur.
Nga do qe shkonte,zemer trime,
Më thoshte:Djalo, behu i ditur.

Sot qe s'jeton jam perveluar....
....edhe nga largesia.
Nuk kam zemer per te duruar,
E qaj,siç qan,femija.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:18 pm

E SHTRENJTA CANTE!

Kur humbe nje cante a e mban mend
Sa e kerkove e dim`vec ne te dy
Te dy,ku nuk shkuam...ne cdo vend
Dhe me dhjetra her` ne polici

Kur me humbe mua nuk u kujtove
Nuk me kerkove asnje cast
Dhe un` e di cfare mendove
Nuk isha un`i shtrenjti,ishte ajo cant`

Tani kur ndonje femer me cante shikoj
Iki i tmerruar..dhe me vrap
Iki se nuk dua,nuk dua ta besoj
Se mes nesh na kishte hyr`......nje cant`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:18 pm

DUHET DHE TE FALIM

Si s`te del inati
Si s`me flet me goj`
C`te bej un`i ngrati
Edhe un`gaboj

Ne s`te cova zile
Mesazh nuk te shkrova
S`ta pata me hile
Vetem se pertova

Isha lodhur shume
Edhe pak u shtriva
Me kish kap nje gjume
Dhe ashtu u gdhiva

C`esht`ky zemerim
Un`nuk bera faj
Bera nje gabim
Ti....s`me le ta laj

Ndaj inatin lere
Askush nuk fiton
Ate kala prej rere
Pse e betonon

Lere qe te bjere
Sic bie inati
Fal dhe ti nje here
Sic falet mekati
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:18 pm

S'di te falesh ti e dashur?
Jeta s'te paska mesuar!
Un' gabova krejt pa dashur
Dhe pa dashur jam larguar.

Ç'far i bëhet një fajtori.
Kur gjykata s'e gjykon.
A mund te vritet dashnori,
Që si engjell dashuron?

Po nga mua s'ke mesuar,
Tolerant ne infinit....
Disa her ke tradhetuar,
S'te kam thene as ik,as prit.
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:19 pm

KUR E NIS SHUM`KEQ

Ne m`braktise dhe me ike
Ishte faji im
Se keshtu eshte moj mike
Kur e nis gabim

Te plotsoja cdo deshire
Cdo gje qe kerkoje
Per cdo gje te thosha mire
Edhe kur gaboje

E mendoja se po rritesh
Edhe do mesosh
Ja edhe pas nje dy vitesh
Me nuk do gabosh

Dhe te puthja kemb`e duar
Porsi nje femi
Edhe falje kam kerkuar
Kur gaboje ti

Vitet iken ti me ike
Shkoj cdo gje per dreq
Asnje faj s`me ke moj mike
E nisa shum`keq

Ne tre vjet qe ndenjem bashk`
Nje gje e mesova
Isha un`qe mbeta jasht`
Un` qe dashurova
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:19 pm

MIRE TE NGRIHESH VETE

Nga `krevati`rashe mbreme
Ashtu.... neper gjume
Po shyqyr nuk qe e thene
Te vritesha shume

Nuk u qava su ankova
S`bera si femi
Mir`qe rash` sepse mesova
U bera me njeri

Se qellon edhe te biesh
Keshtu esht`kjo jet`
Por mendo se si do ngrihesh
.....Mir` te ngrihesh vet
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:19 pm

VAJZES SE CHAT_ it

Edhe pse nuk te kam pare
Edhe pse s`te kam takuar
Shpirt e zemer m`i ke vrare
Mbeta duke enderruar

Syt e tu buzet e tua
Dhe shikimin qe me vdes
Nuk te them dot moj te dua
Jemi larg nje det ne mes

Edhe detin po ta thaj
Edhe prane te te vi
Kam shum`frik`se mos pastaj
Gjej det tjeter me stuhi
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:19 pm

FALJUNI PAK DASHURI

Mos e ngacmoni ate plakun
Lereni ne hall te vet
Cuna,mos ja prishni gjakun
Shihni...kolla po e nget

Mos beni trimin me te
Ai rrug`s se tij kalon
Ai s`po ju thot`asgje
Dhe po ben sikur s`kupton

S`di ne keni pleq ne shtepi
Me bastune zvarre zvarr`
Faljuni pak dashuri
Ne k`te bot cdo gje ka rradh`

Kesaj rruge do kaloni
S`mundet qe t`i ikni dot
Kete plak do ta kuptoni
Ndoshta them.....dhe ate pik lot
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:19 pm

..............................

Tek rrija shtrire mendoja
Te ndertoja nje qytet
E dini nga do e filloja?
Do t`i sillja pran`nje det

Do t`i ndertoja uzina
Edhe fusha per aviona
Piste garash per makina
Dhe fabrik`per makarona

Gjithe lule do ta mbillja
Lart mbi koder vend per ski
Boten aty do ta sillja
A sdo quhej mrekulli?

Dhe ne cast qe e ndertova
Po ne cast e prisha krejt
Mrekullise qe pretendova
Si ndertova bibliotek`
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:20 pm

Eh qe e ndertove
Mire paske veprua
Po c'tu dasht o burre
Prap me e shkatrrua!

Pra qe e shkatrrove
Mire nuk bere hiq
Tash s'duan biblioteka
Po kerkojn ,,kafiq!''(kafe-bar)

Pra Ti i nderuar
Ndertoje edhe njehere
E mos u tremb hiq
Veq mos harro, qytet pa ,,KAFIQ!''
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:20 pm

Nuk me vret mendjen
Se c'far do nderton
A eshte Pallat iks
Apo ypsilon
Po me shum me bren
Ne ta kush do jeton?
Primare do ishte
T'ndetojm dicka me vlere
Kur jemi te lodhur
Te pushojm ndojhere!
Eh sa mire do ishte
Pallatin ta ndertojm
Atje ku eshte qetesi
Ku mund te pushojm!
Te pushojm nga zhurma
Lirshem te frymojm
Te ikim pak nga turma
Ne qetesi te mendojm!
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:20 pm

............................

Pallatin e ndertojme
Se nuk esht`zamet(veshtire)
Atje ku ta leshojme
Te quhet qytet

Te ket`qytetare
Pra njerez te ket`
Te mos ket`te vrare
Por nje vend me jet`

Me shum`dashuri
Qe shum`e kerkojm`
Ja thuam`dhe ti
Dhe hajd`ta ndertojme
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:20 pm

NUK DI A KAM TE DREJTE

E mbaj fort nje varg
Nje e fluturoj
E hedh sa me larg
Me mos e takoj

Me flet per parat`
Qe sdi nga i vin`
Nuk ndjehem rehat
Me prish poezin`

Flet per prapesira
Edhe per kodosh
Mburr ca ndyresira
Nga mos ta fluturosh!

Dhe mbaj ate varg
Qe mban dashuri
Larg apo ne prag
Me shikon ne sy
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:21 pm

DHE I YTI DHE I HUAJ

Esht` nje keng`ketej nga ne
Jo..s`esht`keng`por eshte himn
Sa te duam o ATDHE
Sa na do tash nuk e dim`

Dhe me vete bluaj bluaj
Por cfar`bluaj nuk e di
Dhe i yti dhe i huaj
Oh moj nena SHQIPERI

Nene tjeter nuk kerkojme
S`jemi djem moj te keqij
Vec na bere te mendojme
A na ke TI prap femij`

Dhe i yti dhe i huaj
Beme qe k`te rresht ta ndreq
Ndjes`kerkoj qe k`shtu po shkruaj
Vec beso po ndjehem keq
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:21 pm

SA TURP

Mbreme qendrova deri vone ne qytet
Sa gabim bera sa gabim
Njerez te dehur jargavitur per ibret
Pshurrnin qoshet e pallateve te qytetit tim

Zhurma potere te shara gjithandej
Sa dhe hena ndali per nje cast
Oh sa turp sa turp dhe sot ndjej
Ndaj mbreme ika me vrap oh c`vrap

Sonte henes une do t`i kerkoj ndjes`
Per ata qe pshurren pallatet
Vec ajo te ike e qet`si cdo mengjes
Dhe le te bien mbi mua mekatet
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:21 pm

TE ME FALNI MIQTE E MI

Po c`i ke keto qe shkruan
Me tha nje mik kur i pa
Nga keto asnje s`me kruan
Jane fjale ne hava

Ja m`degjo mua mor mik
S`jam poet jam njeri kot
Nuk kam shkruar asnje cik
Ama xhepat i kam plot

Mikun ne sy e shikova
Po c`t`i thoshja mor aman
Kafet prap un`i pagova
Ai lek te vogla s`mban

U ngrit me puthi ne faqe
Dhe ne vesh me peshperiti
Oh se c`me shijoj kjo kafe
Oh se c`mu kenaq ky shpirti

Ai iku dhe un`shkrova
Te me falni miqt`e mi
Ne bera mir`apo gabova
.....E futa ne poezi
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:21 pm

Dashurija ime...

Besoja se nje dite do me merrte lumi,
Besoja se nje dite do te vi te ti,
I zhytur ne mendime me zuri gjumi
Ay gjume vere por lotet me ngelen ne sy.

Mendoja se kurr s'kam per te pare
Mendoja se malli per ty me ka marr
Kur erdha ne folen tende nuk me shikove
Por me disa fjal te zeza me torturove

Pas shume kohesh ne te shkretin Mergim
Pas rruges se gjat qe vajti shpirti im
Erdha te te dua o vajzushe e zemres
Por ti kurr sme the qfar i thoje henes

Hena me foli nje dite shume gjate per ty
Hena me tha se te ka pare ty me lot ne sy
dhe une me shume gezime kete rruge e mora
Per te ardhe te ty une asnjeher nuk ngurrova

O qjell me merr mua ne gjirin tend e me largo
O qjell me trego se ku te tretem e te shkoj
Me thuaj se une nuk kam me vler per asgje
Deri sa ate qe e dua mua me ka lene..

Mu ktheve ate bote e me shikove
Dy duart ne koke veten shterngove
dhe me the me nje ze te mekur
Dashuria ime per ty nuk ka vdekur.......
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Akili prej Mon Aug 09, 2010 1:22 pm

DHE MBETEMI MIQ

Po cfar`ke dreqke me mua
Pse me trazon prap
Ne me thua prap te dua
Nuk me ben dot zap

Koha iku ne u rritem
Nje her`su kujtuam
Edhe qe te dy nuk pritem
Vrap e u martuam

Ishte ndjenje e vertet?!
Ndoshta se kuptuam
Mund edhe te shkonim jet`
Por ja qe gabuam

S`mund te kthehemi me pas
Behemi te liq
Ja me fol...ja dhe te flas
Dhe mbetemi miq
avatar
Akili
Legjend
Legjend

Numri i postimeve : 2977
PIKE : 3413
Popullariteti Popullariteti : 4
Data e regjistrimit : 09/08/2010

Mbrapsht në krye Shko poshtë

Re: Pallati X

Mesazh nga Sponsored content


Sponsored content


Mbrapsht në krye Shko poshtë

Faqja 6 e 10 Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Mbrapsht në krye


 
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi